lv en

E-pasts: splendid@riga.lv

Skolēnu lektoriji tiešsaistē

Kinoteātris “Splendid Palace” kopā ar ilggadēju sadarbības partneri Biedrību Jest ir izveidojis jaunu formātu iecienītajiem kino lektorijiem – ONLINE!

 

Pats galvenais paliek  nemainīgs: mēs jums piedāvāsim interesantu lekciju + aizraujošu filmu!

 

Kopā ar profesionālu kinematogrāfu komandu, esam radījuši virtuālu, izzinošu un vizuāli baudāmu kino notikumu

 

Mūsu vieslektori, kā vienmēr būs filmas tematikai un skatītāju vecuma grupai atbilstoši Nodrošināsim virtuālu tikšanos ar pazīstamiem filmu veidotājiem, aktieriem un jauniešiem, kuri paši piedalījušies filmu veidošanā.

 

Šī ir unikāla iespēja redzēt kinoteātri no neparastiem rakursiem!

 

Mūsu lektori vēl nekad nav uzrunājuši savu publiku no Lielās zāles balkona vai Versaļas zāles. Šī mazā “Dokumentālā saruna pirms filmas” būs kā aizraujošs un informatīvs ceļvedis, kas dažādu vecumu bērniem un jauniešiem palīdzēs iejusties gaidāmās filmas saturā un tēlos, atklājot arī filmas aizkulišu noslēpumus.

 

Piedāvājam interesantus lektorijus vairākām skolēnu vecuma grupām:

 

  • Mazākajiem bērniem- virtuāla tikšanās ar iemīļotiem animācijas varoņiem Lupatiņi: Zeķīte, Lakatiņš, Cimdiņš un Spilventiņš nāks ciemos kopā ar režisoru Edmundu Jansonu. Šajā lektorija speciālizlaidumā jūs redzēsiet pilnīgi visas mazās mīļās filmiņas “Lupatiņi” vienā kolekcijā, kurā tiks iekļautas arī visjaunākās 2020. gadā pabeigtās filmas. Režisors atklās kā viņš šos neparastos animācijas varoņus izdomāja, kā izdevās nofilmēt dzīvu kaķi kopā ar animācijas varoņiem un daudzas citas aizraujošas nianses.

 

 

  • 4. – 12. klašu skolēniem lektorija formātā tiks piedāvāta pasaulē godalgotā filma “Mans mīļākais karš. Tā ir  dokumentālā animācijas filma, kas aizraujošs, neparasts kino žanrs un filmas stāsts būs saprotams dažāda vecuma skolēniem.  Lektorija viesi būs filmas “balss aktieri” dažāda vecuma bērni  un režisore Ilze Burkovska-Jakobsena, kura šajā filmā stāsta par savu bērnību Padomju Savienībā, kad bija pionieri, dzelžaina disciplīna skolā, tukši veikali, bet pavisam tuvu Ilzes mājām atradās biedējošs militārs objekts – poligons. Tā ir filma par ne tik senu vēsturi, kad Latvija vēl nebija brīva. Lektorijā uzzināsiet ne tikai par režisores darbu, bet arī to, kā jaunajiem aktieriem gāja ar filmas balsu ieskaņošanas procesu.

 

 

 

  • 8. – 12. klašu jauniešiem piedāvājam lektoriju, kura noslēgumā būs iespēja skatīties filmu Kino un mēs”. Lektori būs jaunais režisors Matīss Kaža un komiķis Jānis Skutelis, kurš ir viens no šīs filmas aktieriem. Filma “Kino un mēs” ir par Latvijas kino vēsturi un stāsta par 3 klasiku filmu veidošanu kādreiz slavenajā Rīgas kinostudijā. Filmā ir daudz humora un arī lektorija daļā netrūks jautrības. Jānis Skutelis uzdos grūtus jautājumus režisoram gan par slavenajiem latviešu kino aktieriem, gan par filmas veidošanu. Bet galvenais - uzzināsiet, ko nozīmē uzņemt filmu vienā kadrā!

 

 

 

  • “Eiropas lektorijs” ir lieliski piemērots 10. – 12. klašu jauniešiem un sniegs iespēju iepazīties ar provokatīvo mākslu! Lektorijā tiks iekļauta britu režisora Elio Espana filma “Benksijs. Noziedzīgās mākslas dzimšana”. Dokumentālā filma cenšas atminēt noslēpumu, kas slēpjas aiz Benksija vārda un kā šim grafiti ielu māksliniekam izdodas reaģēt uz visiem aktuālajiem notikumiem pasaulē? Piemēram, Viņa jaunākajos darbos jau tiek atspoguļots koronavīrus. Lektors pirms šīs filmas būs Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzējs, izaicinošais mākslinieks Kristians Brekte – provokators, kurš ciena melno humoru un kuram patīk slēpties aiz maskām. NAV IEKĻAUTS SKOLAS SOMAS PIEDĀVĀJUMĀ!

 

 

Lektorijiem var pieteikties skolēnu grupas ar skolotājiem vai arī atsevišķi interesenti. Cena par viena lektorija skatījumu vienam skolēnam – 5,00 EUR, skolotājam bez maksas.

 

Pieteikt skolēnu grupas aicinām, rakstot uz e-pasta adresi irina.pavluka@riga.lv vai zvanot pa tālruņa numuru – 20612770.

 

Projekts tiek realizēts ar VKKF atbalstu.