lv en
GADSIMTA REFLEKSIJAS - “HIROSIMA, MANA MĪLA”

12.01.23

Kinoteātra simtgadei veltītu programmu “Gadsimta refleksijas uz Lielā ekrāna” atklās režisora Alēna Renē filma “Hirosima, mana mīla” (Hiroshima, Mon Amour, 1959).

2023. gada 30. decembrī Latvijā greznākais un senākais kinoteātris “Splendid Palace” atzīmēs savu simtgadi. Atgriežoties pie pasaules kino mākslas pamatvērtībām, “Splendid Palace” gada garumā apmeklētājiem piedāvās atmiņā paliekošus spilgtus kino notikumus – jaunus rakursus kino vēsturē, kas koncentrējas uz dokumentālo pasaules tvērumu. Nav nekas paradoksālāks, fantastiskāks, aizkustinošāks un arī cilvēciskāks par filmām, kas balstās uz realitāti.

 

“Gadsimta refleksijas uz Lielā ekrāna” no janvāra līdz aprīlim aicinās skatītājus uz četriem dokumentālo filmu vakariem, no kuriem katrs piedāvās atšķirīgu skatījumu uz realitāti un kā to reflektē kino. Gadsimtam ir dažādi atskaites punkti, dažādas dimensijas. Tam visam iespējams atrast kino mākslas ekvivalentus. Četras versijas par gadsimta jēdzienu un filmām, kas to atklāj un pārsteidz. Gadsimtu vecas filmas, kuras iespējams atklāt no jauna? Ko nozīmē gadsimts valsts vēsturē? Kinorežisors un viņa gadsimts? Ko nozīmē simts gadi viena cilvēka mūžā?

 

Programmu “Gadsimta refleksijas uz Lielā ekrāna” atklās režisora Alēna Renē filma “Hirosima, mana mīla” (Hiroshima, Mon Amour, 1959).

 

Franču režisors Alēns Renē (1922 – 2014) ir simtgadnieks, kurš ietekmējis kino pasauli, estētiku un attieksmi pret dokumentālu materiālu spēlfilmā. Šī ir iespēja godināt režisoru simtgadē un piedāvāt publikai dokumentālo filmu ciklā unikālu mākslas darbu, kurā savijas arhīva materiāli un inscenētas epizodes. Otrā pasaules kara beigās uz divām Japānas pilsētām Nagasaki un Hirosimu tika nomestas atombumbas, kas bija pierādījums cilvēces pašiznīcināšanās ārprātam. Alēns Renē šos dokumentālos kadrus izmanto mīlas stāstā kā argumentu tam, ka vēstures un šausmu pieredze rada nepārvaramu nevienlīdzību starp diviem cilvēkiem, kuri būtu pelnījuši saplūst mīlestībā. Kinolenti “Hirosima, mana mīla” uzskata par vienu no svarīgākajām filmām kino vēsturē.

 

Godināsim režisoru Alenu Renē simtgadē, diskutējot par dokumentalitāti, kino terapeitisko ietekmi uz vēstures atmiņu dziedināšanu. Lektors: kinozinātnieks, režisors Dāvis Sīmanis.

 

Seanss 30. janvārī plkst. 19.00 Lielajā zālē.

 

Filma franču un japāņu valodās ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

 

BIĻETES pieejamas kinoteātra mājaslapā vai kinoteātra kasē.

Filmas treileris: https://youtu.be/CLts830aLlw

 

 

Projekts tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Citas aktualitātes
Ukrainas kino dienas Latvijā
02.09.23

Šī gada 2. un 3. septembrī kinoteātrī “Splendid Palace” norisināsies ukraiņu filmu festivāls, kas ir veltīts Ukrainas neatkarības 32. gadadienai. 

Vairāk
VASARA AR ČĀRLIJU ČAPLINU
20.07.23

Kinoteātris "Splendid Palace" visas vasaras garumā sniedz iespēju baudīt mēmā kino ģēnija Čārlija Čaplina daiļradi brīvdabas kino seansos.

Vairāk