lv en
Aicinām skolēnus uz jauno, digitālo kinolektoriju ciklu programmā “Latvijas skolas soma”

16.03.21

Speciāli šim projektam kinoteātris “Splendid Palace” ir izveidojis jaunu formātu skatītāju iecienītajiem kino lektorijiem, kas notiek tiešsaistē.

“Kopā ar profesionālu ilggadēju sadarbības partneri Biedrību Jest un kinematogrāfu komandu, esam radījuši virtuālu, izzinošu un vizuāli baudāmu kino notikumu. Mēs piedāvājam interesantu lekciju + aizraujošu filmu!

Mūsu vieslektori, kā vienmēr būs filmas tematikai un skatītāju vecuma grupai atbilstoši Nodrošināsim virtuālu tikšanos ar pazīstamiem filmu veidotājiem, aktieriem un jauniešiem, kuri paši piedalījušies filmu veidošanā,” stāsta kinoteātra “Splendid Palace” vadītāja Ieva Sīpola.

Šī ir unikāla iespēja redzēt kinoteātri no neparastiem rakursiem!

Mūsu lektori vēl nekad nav uzrunājuši savu publiku no Lielās zāles balkona vai Versaļas zāles. Šī mazā “Dokumentālā saruna pirms filmas” būs kā aizraujošs un informatīvs ceļvedis, kas dažādu vecumu bērniem un jauniešiem palīdzēs iejusties gaidāmās filmas saturā un tēlos, atklājot arī filmas aizkulišu noslēpumus.

Piedāvājam interesantus lektorijus vairākām skolēnu vecuma grupām:

Mazākajiem bērniem- virtuāla tikšanās ar iemīļotiem animācijas varoņiem Lupatiņi: Zeķīte, Lakatiņš, Cimdiņš un Spilventiņš nāks ciemos kopā ar režisoru Edmundu Jansonu. Šajā lektorija speciālizlaidumā jūs redzēsiet pilnīgi visas mazās mīļās filmiņas “Lupatiņi” vienā kolekcijā, kurā tiks iekļautas arī visjaunākās 2020. gadā pabeigtās filmas. Režisors atklās kā viņš šos neparastos animācijas varoņus izdomāja, kā izdevās nofilmēt dzīvu kaķi kopā ar animācijas varoņiem un daudzas citas aizraujošas nianses.

Multfilmas links - https://youtu.be/2FfT9Ow79GQ

Kinolektorija treilera links - https://youtu.be/O3qYFvGurPo

 

4. – 12. klašu skolēniem lektorija formātā tiks piedāvāta pasaulē godalgotā filma “Mans mīļākais karš. Tā ir  dokumentālā animācijas filma, kas aizraujošs, neparasts kino žanrs un filmas stāsts būs saprotams dažāda vecuma skolēniem.  Lektorija viesi būs filmas “balss aktieri” dažāda vecuma bērni  un režisore Ilze Burkovska-Jakobsena, kura šajā filmā stāsta par savu bērnību Padomju Savienībā, kad bija pionieri, dzelžaina disciplīna skolā, tukši veikali, bet pavisam tuvu Ilzes mājām atradās biedējošs militārs objekts – poligons. Tā ir filma par ne tik senu vēsturi, kad Latvija vēl nebija brīva. Lektorijā uzzināsiet ne tikai par režisores darbu, bet arī to, kā jaunajiem aktieriem gāja ar filmas balsu ieskaņošanas procesu.

 

Filmas links - https://www.youtube.com/watch?v=FzoLa6zg-_M

Kinolektorija treilera links - https://youtu.be/OG0YpjvSiKk

 

8. – 12. klašu jauniešiem piedāvājam lektoriju, , kura noslēgumā būs iespēja skatīties filmu Kino un mēs”. Lektori būs jaunais režisors Matīss Kaža un komiķis Jānis Skutelis, kurš ir viens no šīs filmas aktieriem. Filma “Kino un mēs” ir par Latvijas kino vēsturi un stāsta par 3 klasiku filmu veidošanu kādreiz slavenajā Rīgas kinostudijā. Filmā ir daudz humora un arī lektorija daļā netrūks jautrības. Jānis Skutelis uzdos grūtus jautājumus režisoram gan par slavenajiem latviešu kino aktieriem, gan par filmas veidošanu. Bet galvenais - uzzināsiet, ko nozīmē uzņemt filmu vienā kadrā!

Filmas links   https://youtu.be/C31eBHJFjIQ

Kinolektorija treilers links: https://youtu.be/r73RC_W8tds

 

Citas aktualitātes
Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāla 2ANNAS atklāšanas seanss
06.04.21

Festivāla “2ANNAS” atklāšanas seanss norisināsies 9. aprīlī plkst. 20:00 iešsaistē no Kinoteātra Spledid Palace mazās zāles.

 

Vairāk
BAFTA X OSCARS / Prestižu kino balvu filmu izlase
29.03.21

No 26.marta līdz 30.aprīlim piedāvājam prestižām kino balvām nominēto filmu izlasi tiešsaistes seansos. 

Vairāk
Benksijs un Brekte izaicina ar filmu un lekciju par provokatīvu ielu mākslu
15.03.21

Pasaulē pazīstamākais ielu mākslinieks, kura identitāte ilgu laiku nebija zināma. Kas īsti ir Benksijs? Viņa darbi maksā miljonus. Viņa māksla konfliktē ar likumu. 

Vairāk
Starptautiskā dokumentālā kino festivāla Artdocfest/Rīga paziņojums par festivāla norisi
08.02.21

Pirmais starptautiskais dokumentālā kino festivāls Artdocfest/Rīga ir sagaidījis pavasari un izziņo savus 2021. gada norises datumus: 28. aprīlis - 3. maijs.

Vairāk
Operas "Aīda" tiešraide no Bastīlijas operas tiek atcelta
05.02.21

Ņemot vērā valstī esošo epidemioloģisko situāciju, operas "Aīda" tiešraide no Bastīlijas operas tiek atcelta.

 

 

Vairāk
Plānotie seansi un ekskursijas kinoteātrī tiek pārcelti uz vēlāku laiku
04.01.21

Ņemot vērā visā valsts teritorijā izsludinātās ārkārtējās situācijas stāvokļa pagarināšanu līdz 2021. gada 6. aprīlim kinoteātris "Splendid Palace" visus decembrī plānotos kino repertuāra seansus pārceļ uz vēlāku laiku. Kā arī tiek atcelti plānotie Privātie seansi un Ekskursijas kinoteātrī.

Vairāk