lv en
Apbalvoti Larsa fon Trīra kino fani

03.05.23

... un izziņoti skatītāko filmu papildseansi!

Aizvadītās  nedēļas izskaņā kinoteātrī “Splendid Palace” noslēdzās pavasara sezonas apmeklētākais kino notikums - dāņu režisora Larsa fon Trīra visaptveroša filmu retrospekcija. Kino interesentiem no 13. līdz 30. aprīlim bija iespēja izbaudīt visas 15 Trīra pilnmetrāžas filmas uz lielā ekrāna, kuras papildināja ekspertu ievadlekcijas.

 

Noslēdzošajā 30. aprīļa seansā četri Larsa fon Trīra kino fani, kuri bija apmeklējuši pilnīgi visus retrospekcijas seansus, balvā saņēma Deivida Bordvela un Kristīnas Tompsones grāmatu "Kino  Ievads. Kinomāksla", ko izdevis Nacionālais Kino centrs. Zīmīgā kārtā noslēdzošais retrospekcijas seanss sakrita ar Larsa fon Trīra 67. dzimšanas dienu.

 

Lars fon Trīrs (1956) savā daiļradē un personības izpausmēs tiek uzskatīts par vienu no skandalozākajiem un kontraversālākajiem Eiropas kino režisoriem. Viņš ir viens no pūristiskās filmu kustības dibinātājiem un manifesta “Dogma 95” autoriem, automavision kinematogrāfijas principu izgudrotājs, saņēmis vairāk nekā 100 balvas un strādājis ar pasaules slaveniem aktieriem: Šarlote Geinsbūra, Bjorka, Vilems Defo, Šarlote Remplinga u.c. Viņš eksperimentē ar klasiskajiem kino žanriem tos ne tikai pārkāpjot, bet arī dekonstruējot.

 

RTU Medicīnas fizikas un inženierijas 4. kursa students, Trīra filmu maratona uzvarētājs Romans Aleksandrovs:

"Ir režisori, kurus nes viņu vārds, bet es nekad iepriekš nebiju redzējis nevienu Larsa fon Trīra filmu! Man bija priekšstats, ka viņš ir režisors, kurš veido briesmīgas filmas. Un es nekad nebiju skatījies filmas kinoteātrī "Splendid Palace"! Ne tikai kinoteātra arhitektūra, bet arī publika bija lieliska. Uzzinot par šo retrospekciju, nolēmu, ka tas ir kā radīts man, lai atklātu Trīru kā režisoru. Es esmu ļoti gandarīts, ka iejusties Trīra pasaulē man ļoti palīdzēja lektoru uzstāšanās, kas bija tik daudzveidīgas un izzinošas. Viņi burtiski ievilka filmās! Uzskatu, ka šis notikums man ir liktenīga pieredze un liels paldies par unikālo grāmatu, ko saņēmu kā balvu par visu filmu noskatīšanos."

 

Skatītākās Larsa fon Trīra retrospekcijas filmas bija “Dejotāja tumsā”, “Melanholija” un ”Šķeļot viļņus”, tādēļ kinoteātris “Splendid Palace” sniegs vēl vienu iespēju izbaudīt Larsa fon Trīra daiļradi, atkārtoti izrādot trīs apmeklētākās filmas uz lielā ekrāna:

13. maijā plkst. 20.00 "Dejotāja tumsā";

14. maijā plkst. 17.30 "Melanholija";

16. maijā plkst. 19.30 “Šķeļot viļņus”.

 

Biļetes pieejamas kinoteātra mājaslapā www.splendidpalace.lv vai kinoteātra kasē.

Citas aktualitātes
ĢIMENES DIENAS ĪPAŠAIS PIEDĀVĀJUMS
02.05.23

Iegādājies biļetes uz jebkuru bērnu seansu 13. un 14. maijā tikai par 4,50 EUR!

Vairāk
4. maija Latvijas filmu maratons izsludina programmu un seansus
01.05.23

Nacionālā Kino centra rīkotais tradicionālais 4. maija Latvijas filmu maratons šogad notiks vienlaikus trīs sadaļās. Kinoteātrī "Splendid Palace" tā būs bezmaksas desmit seansu programma ar pirmizrādēm un dokumentālo kino.

Vairāk
Kinoteātrī “Splendid Palace” norisināsies dāņu kino režisora Larsa fon Trīra visaptveroša filmu retrospekcija
30.04.23

Pirmo reizi Latvijā no 13. līdz 30. aprīlim kinoteātrī “Splendid Palace” norisināsies dāņu kino režisora Larsa fon Trīra visaptveroša filmu retrospekcija.

Vairāk
Kinolektorijs “Tas, ko tu nedrīksti nezināt”
19.04.23

Mūzikla deju soļi no Latvijas līdz Bolivudai. LKA Rīgas Kino muzejs aicina uz 18. kinolektorija “Tas, ko tu nedrīksti nezināt” sezonu

Vairāk