lv en
Ar pēdējiem seansiem pie skatītājiem atgriežas kino klasika – filmas “Vīrietis un sieviete” un “Saldā dzīve”

25.09.20

Filmu “Vīrietis un sieviete” kinoteātrī “Splendid Palace” 2020. gada 29. septembrī tiks izrādīta senioru seansā. Savukārt, atsaucoties uz skatītāju milzīgo interesi, 2020. gada 4. oktobrī tiks demonstrēta filma “Saldā dzīve”. 

Šie būs divi klasikas seansi pirms filmu festivālu maratona, kas oktobrī norisināsies kinoteātrī “Splendid Palace” .

 

Senioru seansa ietvaros 2020. gada 29. septembrī plkst. 13.00 tiks demonstrēta franču kinorežisora Kloda Leluša (Claude Lelouch) slavenā kino klasikas filma “Vīrietis un sieviete” (1966). 

 

Kinokritiķe un kinoteātra “Splendid Palace” mākslinieciskā vadītāja Daira Āboliņa par “Vīrietis un sieviete” ir teikusi, ka filma ir kino vēsturē kanonizēta. Stāsts ir šķietami ļoti vienkāršs, bet kino izteiksmībā pārsteidzošs autordarbs. Filma ir liriska un smeldzīga. Viņa – Anuka Emē ir tik sievišķīgi skaista un stipra, viņš – Žans Luī Trentiņāns ir tik vīrišķīgi maigs. Viņu jūtas dzimst klusi un skaisti, pārvarot pagātnes zaudējumu sāpes…

 

Interesanti, ka Klods Lelušs faktiski ir vienīgais šīs filmas autors, jo pats ir scenārists, producents, režisors, operators un arī montāžists. Filma, kurā mijas krāsaini, melnbalti kadri, 35mm, 16mm un 8mm filmējumi, pierāda, ka finansiāli ierobežojumi dažkārt ļauj dzimt kaut kam ļoti radošam. Publika filmu gandrīz dievināja, kritiķi novērtēja, Klods Lelušs kļuva slavens un arī bagāts, bet viņam visu turpmāko mūžu bija jācīnās, jāsalīdzinās un jāatgriežas pie šīs paša radītās jaunības kino leģendas.

 

Visi seniora seansu abonenti, kuriem Covid-19 izplatības dēļ tika atcelti plānotie seansi, ir aicināti ar iegādātajām biļetēm uz filmu “Vīrietis un sieviete”.

 

Uz  šo seansu aicināti arī citu paaudžu interesenti (par regulāro kino biļetes cenu), kuriem ir vēlme vēl filmu redzēt un ir iespēja apmeklēt kinoteātri dienas seansā. Šī ir pēdējā reize, kad filma “Vīrietis un sieviete ”parādās kinoteātra “Splendid Palace” repertuārā.

 

Biļetes cena uz kino seansu:

  • senioriem (uzrādot pensionāra apliecību) – 3,50 EUR;
  • ikvienam apmeklētājam darba dienās līdz plkst. 17.59 – 6,00 EUR
  • studentiem (uzrādot ISIC karti, studenta apliecību) – 5,50 EUR
  • skolēniem, 3.grupas invalīdiem (uzrādot apliecību) – 4,50 EUR

 

Biļetes pārdošanā!

 

Savukārt 2020. gada 4. oktobrī plkst. 18.30, atsaucoties uz skatītāju interesi par Fellīni restaurēto filmu, pēdējo reizi kinoteātrī “Splendid Palace” tiks demonstrēta Federiko Fellīni (Federico Fellini) “Saldā dzīve” (1961).

Citas aktualitātes
PĀRCELTA filmas "Mātes piens" pirmizrāde
29.09.22

Novembrī plānotā režisores Ināras Kolmanes filmas "Mātes piens" pirmizrāde dažādu apstākļu dēļ pārcelta uz nākamā gada sākumu.  Datums tiks precizēts, tiklīdz filmas veidotāji izsludinās jauno pirmizrādes datumu. 

Vairāk
Septembrī ierobežota pieejamība Mazajā zālē cilvēkiem ar kustību traucējumiem
06.09.22

Lifta remontdarbu dēļ līdz septembra beigām cilvēkiem ar kustību traucējumiem būs ierobežota pieejamība seansiem kinoteātra “Splendid Palace” Mazajā zālē. 

Vairāk