lv en
Artdocfest/Riga 2023 izsludina filmu pičingu

29.12.22

IDFF Artdocfest/Riga izsludina stipendiju programmas uzsākšanu, lai atbalstītu neatkarīgos kino veidotājus no bijušajām postpadomju un Austrumeiropas valstīm, kuros pie varas ir autoritāri režīmi. Sīkāka informācija par stipendiju programmu un pičingu pieejama šeit.

 

Artdocfest/Fund mērķis ir veicināt vārda, mākslinieciskās jaunrades un pilsonisko brīvību kopumā. Šobrīd Artdocfest/Fund strādā pie īpašas dokumentālo filmu programmu izveides ar mērķi, uzrunāt, aizsniegt un dot iespēju runāt cilvēkiem valstīs ar ierobežotu demokrātiju un vārda brīvību. Šajā programmā esošās filmas tiek izrādītas gan kinoteātros, gan tām tiek nodrošināti tiešsaistes filmu seansi, padarot tās publiski pieejamas.

 

Artdocfest/Fund pilnībā tiek finansēts pateicoties vairākām respektablām starptautiskām, privātām un valsts institūcijām ārpus Latvijas, kuru mērķis ir veicināt demokrātiju visā pasaulē.

 

“Laikā, kad turpinās agresīvais un brutālais Krievijas iebrukums Ukrainā, mēs pateicamies par iespēju turpināt strādāt brīvā, demokrātiskā un neatkarīgā Latvijā, radot filmas un festivālu, kurš vēršas pret diktatūru, cilvēktiesību ierobežošanu un totalitāriem režīmiem. Latvija ir kā piemērs tiem, kuri cīnās par brīvību jaunradē un dzīvē,” festivāla Artdocfest/Riga dibinātājs Vitālijs Manskis.

 

IDFF Artdocfest/Rīga norisināsies 2023. gadā no 2. līdz 9. martam. Atgādinām, ka līdz 2023. gada 15. janvārim ir iespēja pieteikt savas filmas festivālam Artdocfest/Riga divās programmās – “Artdocfest Open” un “Baltic Focus”. Sīkāka informācija par filmu pieteikšanu atrodama šeit.

Citas aktualitātes