lv en
Artdocfest/Rīga dokumentālo filmu laureātes kinoteātrī Splendid Palace

14.01.22

Kinoteātris Splendid Palace pirmdienās, sadarbībā ar dokumentālo filmu festivālu Artdocfest, piedāvā izbaudīt festivāla godalgotās dokumentālās filmas.

Dokumentālo filmu emociju spektrs ir ļoti plašs un to paspilgtina fakts, ka tie ir īsti notikumi, kur notverta mūsu ikdiena - cīņa ar izmisumu, samierināšanās ar zaudējumiem, kopīgas pagātnes traģēdiju izpratne, sāpes un pašironija.

Pazīstamā dokumentālā kino režisora Vitālija Manska izveidotais festivāls Artdocfest, neskatoties uz pandēmijas radītajiem šķēršļiem, notika dažādos formātos, tāpēc kinoteātris Splendid Palace ir pagodināts labākās dokumentālās filmas, festivāla laureātes, izrādīt uz lielā ekrāna un aicināt kino skatītājiem un baudītājiem piešķirt pievienoto vērtību nedēļas sākumam – pirmdienai! Dokumentālā kino pirmdienu atklās un aizsāks 31. janvārī plkst. 20.00 režisores Elīnas Langes - Ionatamašvilli filma Nemierīgās atmiņas (Restless Memories, 60’, Latvija, 2022). Filmas sižets stāsta par diviem gruzīnu bērniem, kuru dienas rit 2008. gada Gruzijas - Krievijas kara bēgļu ciematā Cerovani.

Pieaugušie ilgojas atgriezties savās iepriekšējās – īstajās mājās, taču bērni nedomā par pagātni. Gan jautru, gan bīstamu rotaļu un ikdienas nodarbju virpulī, viņi cenšas rekonstruēt atmiņas par savu iepriekšējo dzīvi.

Karu viņi neatceras, tomēr tas turpina ietekmēt viņu tagadni un nākotni.

Pēc filmas, tikšanās ar režisori un Q&A (jautājumi un atbildes), ar iespēju izzināt dokumentālās filmas uzņemšanas aizkulises.

7. februārī 20.00  kino gardēžiem tiks servēta Reka Valerika  filma Klusā balss (Silent voice, 60' Francija, 2020)., pirms seansa nodrošinot sarunu ar Nacionālā kino centra vadītāju Ditu Rietumu.

Filmas sižets stāsta par jaunu čečenu cīkstoni Havadžu, uz kuru tiek liktas lielas cerības jauktajā cīņas mākslā (ММА). Kad viņa brālis uzzina par Havadža homoseksualitāti un draud viņu nogalināt, galvenais varonis ir spiests bēgt uz Briseli. Jauneklis gūst mierinājumu planetārijā, esot klusumā starp zvaigznēm. Filma stāsta par viņa pirmajiem dzīves mēnešiem Beļģijā. Vakardiena ir pagātnē, bet jaunā  dzīve vēl nav skaidra.

21. februārī 20.00 aicinām izbaudīt režisora Victor Kossakovsky filmu Gunda (Gunda, 93’, Norvēgija, ASV, 2020) un pirms seansa sarunas ar festivāla Artdoc fest Riga prezidentu Vitāliju Manski.

Filma Gunda stāsta par cūkām, govīm un vistām, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā. Melnbalta. Bez vārdiem. Bez mūzikas. Ar skaņu. Režisors piedāvā ne tikai aizraujošu poētisku mākslas darbu, bet arī lielisku dzīves pieredzi. Iepazīšanās ar sivēnmāti Gundu, viņas ģimeni un kaimiņiem sniedz mums iespēju aizdomāties par apziņas dzīlēm un dzīves vērtību – visiem, ar kuriem kopā mēs apdzīvojam šo planētu.

Dokumentālais kino kā mākslas veids ir apbrīnojams un pelnījis jūsu uzmanību!

Citas aktualitātes
Kinoteātris Splendid Palace saņem prestižo Europa Cinemas balvu kategorijā Best Programming 2021
14.12.21

Vakar, ar īpašu black& white atmosfēru tika atzīmēta kinoteātra 98. gadu jubileja un baudīta leģendārā Federiko Felini filma 8 ½.

 

Vairāk
Kinoteātris “Splendid Palace” 98. jubilejas seansu atzīmēs black&white noskaņās
13.12.21

Skatītājiem būs iespēja uz lielā ekrāna baudīt Federiko Fellīni leģendāro filmu “8 ½” restaurētā versijā, bet pirms seansa izbaudīt melnbaltā kino atmosfēru Splendid Palace uzburtajā ziemas dārzā.

Vairāk