lv en
Artdocfest/Riga ietvaros pirmizrāde divām latviešu filmām: “Podnieks par Podnieku. Laika liecinieks” (Antra Cilinska un Anna Viduleja) un “Kaprači” (Ivars Zviedris)

22.02.24

4. Starptautiskais dokumentālā kino festivāls “Artdocfest/Riga” norisināsies no 1. līdz 8. martam. Šogad skatītājus priecēs un Latvijas kino bagātinās divas pilmetrāžas dokumentālās filmas. Filma “Podnieks par Podnieku. Laika liecinieks” ir režisores Antras Cilinskas un Annas Vidulejas darba auglis, strādājot Jura Podnieka studijā.

 

”Podnieks par Podnieku. Laika liecinieks” ar klātesošu Podnieku caur intervijām, vēl neredzētiem dienasgrāmatu ierakstiem, foto un kino fragmentiem skatītājam būs iespēja ieskatīties radošas personības izaugsmes līkločos un būt klāt ne tik senās mūsu vēstures svarīgos pagriezienu brīžos. Podnieks, kā viens no izcilākajiem latviešu dokumentālā kino saimes pārstāvjiem, tieši un skaidri spēja runāt par laiku, sabiedrību, indivīdu un nāciju. Viņš meklēja atbildes uz sarežģītiem jautājumiem tautas vēsturē un mudināja uz pašapziņas celšanu, meklējot ceļus savas tautas saprātīgākai pastāvēšanai nākotnē.

 

Filmas pirmizrāde un festivāla atklāšana 1. martā, plkst. 19.00 k/t Splendid Palace.

 

Režisora Ivara Zviedra “Kaprači” ir filma par gan fiziski, gan mentāli smagā darba veicējiem - kapu racējiem. Viņi veic savu darbu, stāvot pār cilvēkiem, kad tie grimst sērās, un ir pēdējās rokas, kas pieskaras kapa dvielim, apglabājot mirušo pusotru metru zem zemes. Līdzīgi citām senām profesijām – kaprači savas zināšanas un prasmes ir mantojuši vairākās paaudzēs. Nav runa tikai par bedru rakšanu, bet arī Latvijas bagāto kapu kultūru, kurā visam ir sava kārtība. Latvijas kapsētās tiekas dažādu gadsimtu tradīcijas, un tās jāpārzina katram kapracim, lai arī turpmāk saņemtu atzinības zīmogu par kapu rakšanas darbu. Pieredzējušākie ir ieguvuši jau 5000 šādu zīmogu, kas atbilst vienas Latvijas pilsētas iedzīvotāju skaitam.

 

Filmas pirmizrāde 5. martā, plkst. 20.30 k/t Splendid Palace.

 

“Artdocfest/Riga” filmu seansi notiks tradicionālajās festivāla mājvietās – kinoteātrī “Splendid Palace” un mākslas centrā “Zuzeum”. Vairāk par festivāla filmām un programmu šeit, kā arī informācija par biļešu iegādi un seansiem pieejama festivāla Facebook un Instagram lapās, kā arī mājaslapā www.artdocfest.com/lv.

 

 

Papildu informācija:

Vaiva Bauze

Festivāla producente

+371 29151532

Citas aktualitātes
Bērnu ballītes kinoteātrī “Splendid Palace” - neaizmirstama svētku pieredze
03.07.24

Attīstot un pilnveidojot savu pakalpojumu klāstu, kinoteātris “Splendid Palace” piedāvā jaunu kinoteātra apmeklējuma pieredzi jaunākajai paaudzei  – bērnu ballītes ar kino skatīšanos.

Vairāk
Atklāta “Splendid Palace” vasaras vakaru sezona
05.06.24

Ar Žaka Demi vasarīgo mūziklu “Rošforas meitenes” 5. jūnija vakarā tika atklāta kinoteātra “Splendid Palace” brīvdabas kino sezona “Splendid Garden”. 

Vairāk