lv en
Artdocfest/Riga kino festivāls sākas jau rīt!

29.02.24

Jau rīt, 1. martā, sākas 4. Starptautiskais dokumentālā kino festivāls Artdocfest/Riga, kas līdz pat 8. martam piedāvās plašu pasākumu klāstu ar konkursu un tematiskajām programmām, tālu un tuvu viesu klātbūtni diskusijās, Kino nakti un sarunām Simpozijā.

 

Artdocfest/Riga aicina uz sastapšanos acu skatienos, jo dokumentālais kino cilvēka pārdzīvojumiem un pasaulē notiekošajam piešķir skatiena spēku, atbruņojot no vienaldzības un ļaujot pamanīt būtisko gan niansēs, gan kopsakarībās. Ikviena skatītāja krēsls kinozālē pārvēršas par režisora krēslu, kurā sēdošā nolūks nav aizmirsties, bet likt sevī satikties iztēlei ar īstenību un dzīves mākslai ar eksistenciāliem satricinājumiem. Gūtā dokumentālā pieredze piešķirs atziņu un zināšanu enkuru emociju bangām un padarīs emocionāli piepildītu to, kas bezkaislīgi aizzib ziņu lentēs.

 

Festivāla pirmo dienu plkst. 14.00 ieskandinās tematiskā programma Artdoc&ProArt sadarbībā ar mākslas centru Zuzeum, savukārt plkst. 19.00 kinoteātrī Splendid Palace notiks Atklāšanas pasākums ar pašmāju filmas Podnieks par Podnieku. Laika liecinieks Pasaules pirmizrādi. Vakaru noslēgs vienots kinoseanss filmām Valsts aborts (Čehija, ASV) un Pēdēja vasara (Francija), kurās atainots, kā cilvēkus dažādos kontekstos ietekmē Krievijas iebrukums Ukrainā.

 

Artdocfest/Riga filmu seansi notiks tradicionālajās festivāla mājvietās – kinoteātrī Splendid Palace un mākslas centrā Zuzeum. Vairāk par filmām, seansiem un biļešu iegādi – festivāla Facebook un Instagram lapās, kā arī mājaslapā www.artdocfest.com/lv.  

Citas aktualitātes
“Splendid Palace” piedāvā godalgotā seriāla “Padomju džinsi” kino maratonu
20.03.24

Kinoteātris “Splendid Palace” piedāvā 1. aprīlī vienas dienas laikā noskatīties ar “Lielā Kristapa” balvu par labāko pašmāju daudzsēriju filmu godalgotā seriāla “Padomju džinsi” visas astoņas sērijas.

Vairāk
“Splendid Palace” lielus un mazus aicina uz “BikiGRUPAS” jaunā albuma atklāšanas koncertu
28.02.24

Kinoteātris “Splendid Palace” aicina ģimenes 24. martā plkst. 15.00 apmeklēt muzikālās apvienības “BikiGRUPA” jaunā albuma “BikiDZIESMAS” atklāšanas svētkus.

Vairāk