lv en
Baltijas filmu dienas

16.08.22

Tradicionālās Baltijas filmu dienas – šogad 23. un 24. augustā!

Jau sesto reizi augusta izskaņā, leģendārā Baltijas ceļa datumos, notiks Baltijas filmu dienas – bezmaksas kinoseansi, kuros skatītājiem katrā no trim Baltijas valstīm tiek piedāvātas jaunākās kaimiņvalstu filmas. Rīgā Baltijas filmu dienas tradicionāli notiks kinoteātrī "Splendid Palace", programmā iekļautas divas filmas no Lietuvas un divas – no Igaunijas.

 

Baltijas filmu dienas ir trīs valstu kino institūciju – Nacionālā Kino centra, Lietuvas Kino centra un Igaunijas Filmu institūta – iniciatīva un kopīgi veidots pasākums, stiprinot trīs Baltijas valstu sadarbību kino jomā un vairojot skatītāju zināšanas par aktuālajiem kino procesiem kaimiņvalstīs.

Visās trijās valstīs Baltijas filmu dienas norisinās vienos un tajos pašos datumos, katra valsts demonstrēs divus kaimiņu darbus. No Latvijas filmām Lietuvas kolēģi izvēlējušies demonstrēšanai Lailas Pakalniņas spēlfilmu Spogulī (2021) un Martas Elīnas Martinsones debiju Tizlenes (2021), Igaunijā rādīs absurda pasaku Spogulī un brāļu Ābeļu psiholoģisko drāmu Nemierīgie prāti (2022).

 

Baltijas Filmu dienas šogad tiks atklātas otrdien, 23. augustā plkst. 17.30 kinoteātra Splendid Palace Lielajā zālē ar lietuviešu spēlfilmu Svētceļnieki / Pilgrims (2021, režisors Laurynas Bareiša, 92’), kas pirms gada saņēmusi galveno balvu Venēcijas kinofestivāla konkursā Orizzonti. Šo savdabīgo detektīvstāstu risina Pauļus, kurš uzaicina sev līdzi mirušā jaunākā brāļa draudzeni Indri, un abi dodas uz nelielu pilsētiņu pie lidostas, kur pamazām atklājas šī ceļojuma mērķis un šausminošie notikumi, kas pirms četriem gadiem risinājušies mazpilsētā.

 

Pārējie trīs seansi notiks kinoteātra Splendid Palace Mazajā zālē, kur 23. augustā plkst. 20.00 tiks demonstrēta igauņu spēlfilma Mūžīgās mīlestības koks / Tree of Eternal Love (2021, režisors Meel Paliale, 82’). Jaunā automehāniķa Kīka dzīve sāk ripot lejā no kalna, kad atklājas, ka viņa draudzenes sirdi iekarojis kāds cits. Lai atbrīvotos no dvēseles sāpēm, Kīks plāno nocirst Mūžīgās mīlestības koku, un šajā piedzīvojumā aicina līdzi savu labāko draugu. Viņu ceļojumā netrūkst grūtību, mūzikas un sīka huligānisma.

 

Trešdien, 24. augustā plkst. 18.00 programmā iekļauta Lietuvas un Čehijas kopražojuma spēlfilma Skrējēja / Runner (2021, režisors Andrius Blaževičius, 87’), kas saņēmusi galveno balvu Tallinas kinofestivāla Black Nights Baltijas filmu konkursā, – stāsts par ziedošanos un pilnīgas brīvības sasniegšanu. Marija izmisīgi meklē savu puisi, kurš kārtējo reizi piedzīvojis psihozi un pazudis. Bruņojusies ar pacietību un mīlestību, viņa seko dažādām norādēm un krustu šķērsu pārmeklē pilsētu.

 

Baltijas Filmu dienu noslēgums – 24. augustā plkst. 20.00 ar spēlfilmu Tuksnesī / Deserted (2021, režisore Kadri Kõusaar, 92’). Šis Igaunijas, Zviedrijas un Somijas kopražojums stāsta par zviedru fotožurnālisti Ingrīdu, kuru nolaupa palestīniešu banda un noslēpj tuksnesī. Drīz Ingrīda iemīlas vienā no nolaupītājiem, taču bandas vadonim rodas aizdomas un viņš kļūst bīstams.

 

Baltijas filmu dienas Latvijā organizē Nacionālais Kino centrs, atbalsta Lietuvas Kino centrs un Igaunijas filmu institūts. Ieeja uz visiem seansiem – bez maksas, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

 

Kontaktiem:

Agnese Zapāne, NKC festivālu aprites koordinatore, 26549754, agnese.zapane@nkc.gov.lv

Citas aktualitātes
Kinoteātrī “Splendid Palace” norisināsies dāņu kino režisora Larsa fon Trīra visaptveroša filmu retrospekcija
28.03.23

Pirmo reizi Latvijā no 13. līdz 30. aprīlim kinoteātrī “Splendid Palace” norisināsies dāņu kino režisora Larsa fon Trīra visaptveroša filmu retrospekcija.

Vairāk
ZEMES STUNDA I Saule spīd 24 stundas
21.03.23

Kinoteātris “Splendid Palace” pievienosies brīdim, kas apvieno pasauli – “Zemes stunda”, izgaismojot dabas izzušanas un klimata krīzi globālā mērogā, paužot atbalstu dabai, lai aizsargātu mūsu un planētas veselību un labklājību.

Vairāk
Kinolektorijs “Tas, ko tu nedrīksti nezināt”
21.03.23

Mūzikla deju soļi no Latvijas līdz Bolivudai. LKA Rīgas Kino muzejs aicina uz 18. kinolektorija “Tas, ko tu nedrīksti nezināt” sezonu

Vairāk
8. MARTA ĪPAŠAIS PIEDĀVĀJUMS
06.03.23

Tikai 8. martā - iegādājies biļetes uz jebkuru kino seansu par 4,50 EUR!

 

Vairāk