lv en
Benksijs un Brekte izaicina ar filmu un lekciju par provokatīvu ielu mākslu

15.03.21

Pasaulē pazīstamākais ielu mākslinieks, kura identitāte ilgu laiku nebija zināma. Kas īsti ir Benksijs? Viņa darbi maksā miljonus. Viņa māksla konfliktē ar likumu. 

Visslavenākā ielu mākslinieka stāsts atklāts režisora Elio Espanas 2020. gada dokumentālajā filmā “Benksijs. Noziedzīgās mākslas dzimšana”.

Piedāvājam filmas īpašos seansus ar mākslinieka Kristiana Brektes ievadlekciju pirms filmas - Tev ērtā laikā tiešsaistē www.splendidpalace.lv

Sīkāk par filmu šeit.  BIĻETES PIEEJAMAS ŠEIT. 

Noslēpumainais mākslinieks Benksijs kļuva slavens 90.gadu sākumā, kad viņa provokatīvie darbi sāka izpelnīties atzinību. Benksijs, tāpat kā Kristians Brekte – izaicina ar savu laikmetīgo pieeju.

Benksijs kura vēstījums ir kritika, bieži vēršas pie izveidotajām sociālajām un politiskajām idejām ar savām asprātīgajām ilustrācijām, kas piesātinātas ar ironiju, sarkasmu, sevi padarot par unikālu, netveramu, mīklainu spēku, kas runā pilsētu ielās, garāmgājējiem atklājot acīmredzamo, taču neapjausto būtību ar mērķi provocēt.

Ironizējot par popkultūru un augstās mākslas tik biežu absurdu, kas iet komercialitātes pavadā, jau pašā šī kinostāsta sākumā atklājas Benksija būtība. Piemēram, Benksija slavenais darbs "Meitene ar balonu" pašiznīcinājās uzreiz pēc tam, kad izsolē tika pārdots par 1,1 miljoniem dolāru. Kā atklāja pats mākslinieks, tas bija viņa paša jau laikus izplānots gājiens.

Filma izseko Benksija fenomena tapšanai, kur politiskā māksla, gandrīz noziedzīgie triki un drosmīgie iebrukumi rada gan sašutumu sabiedrībā, gan vienlaikus izveido veselu revolucionāru jaunu kustību, kamēr mākslinieka identitāti joprojām sedz noslēpumi un minējumi.

Kristians Brekte izpelnījies skandaloza mākslinieka slavu, jo viņa darbu un izstāžu tēmas vai elementi bieži izraisa diskusijas un protestus par ētikas normām, iemantojot huligāna birku, līdzīgi kā Benksija ielu māksla, kurai piemīt spēcīgs sociālais raksturs, atbildot uz aktuāliem notikumiem, satirizējot moderno sabiedrību un tās autoritātes.

Arī Kristiana Brektes darbi laikmetīgā un sociāli aktīvā veidā apspēlē sabiedrības tabu tēmas, tādējādi provocējot sabiedrības reakciju. Izstādīti publiskajā telpā, tie ne reizi vien sacēluši pamatīgu traci. Ievadlekcijā Brekte ne tikai skaidro Benskija mākslu, bet arī atklāj ielu mākslinieka atblāzas Latvijas urbānajā vidē.

**Kristiāns Brekte ir latviešu mākslinieks, Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras vadītājs, asociētais profesors. Mākslinieks, scenogrāfs un asociētais profesors. Kristians ir saņēmis balvas un starptautisku atzinību par saviem darbiem. Viņš pasniedz glezniecības kursus LMA.

Sīkāk par filmu šeit.  BIĻETES PIEEJAMAS ŠEIT. 

 

 

Citas aktualitātes
Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāla 2ANNAS atklāšanas seanss
06.04.21

Festivāla “2ANNAS” atklāšanas seanss norisināsies 9. aprīlī plkst. 20:00 iešsaistē no Kinoteātra Spledid Palace mazās zāles.

 

Vairāk
BAFTA X OSCARS / Prestižu kino balvu filmu izlase
29.03.21

No 26.marta līdz 30.aprīlim piedāvājam prestižām kino balvām nominēto filmu izlasi tiešsaistes seansos. 

Vairāk
Aicinām skolēnus uz jauno, digitālo kinolektoriju ciklu programmā “Latvijas skolas soma”
16.03.21

Speciāli šim projektam kinoteātris “Splendid Palace” ir izveidojis jaunu formātu skatītāju iecienītajiem kino lektorijiem, kas notiek tiešsaistē.

Vairāk
Starptautiskā dokumentālā kino festivāla Artdocfest/Rīga paziņojums par festivāla norisi
08.02.21

Pirmais starptautiskais dokumentālā kino festivāls Artdocfest/Rīga ir sagaidījis pavasari un izziņo savus 2021. gada norises datumus: 28. aprīlis - 3. maijs.

Vairāk
Operas "Aīda" tiešraide no Bastīlijas operas tiek atcelta
05.02.21

Ņemot vērā valstī esošo epidemioloģisko situāciju, operas "Aīda" tiešraide no Bastīlijas operas tiek atcelta.

 

 

Vairāk
Plānotie seansi un ekskursijas kinoteātrī tiek pārcelti uz vēlāku laiku
04.01.21

Ņemot vērā visā valsts teritorijā izsludinātās ārkārtējās situācijas stāvokļa pagarināšanu līdz 2021. gada 6. aprīlim kinoteātris "Splendid Palace" visus decembrī plānotos kino repertuāra seansus pārceļ uz vēlāku laiku. Kā arī tiek atcelti plānotie Privātie seansi un Ekskursijas kinoteātrī.

Vairāk