lv en
Benksijs un Brekte izaicina ar filmu un lekciju par provokatīvu ielu mākslu

15.03.21

Pasaulē pazīstamākais ielu mākslinieks, kura identitāte ilgu laiku nebija zināma. Kas īsti ir Benksijs? Viņa darbi maksā miljonus. Viņa māksla konfliktē ar likumu. 

Visslavenākā ielu mākslinieka stāsts atklāts režisora Elio Espanas 2020. gada dokumentālajā filmā “Benksijs. Noziedzīgās mākslas dzimšana”.

Piedāvājam filmas īpašos seansus ar mākslinieka Kristiana Brektes ievadlekciju pirms filmas - Tev ērtā laikā tiešsaistē www.splendidpalace.lv

Sīkāk par filmu šeit.  BIĻETES PIEEJAMAS ŠEIT. 

Noslēpumainais mākslinieks Benksijs kļuva slavens 90.gadu sākumā, kad viņa provokatīvie darbi sāka izpelnīties atzinību. Benksijs, tāpat kā Kristians Brekte – izaicina ar savu laikmetīgo pieeju.

Benksijs kura vēstījums ir kritika, bieži vēršas pie izveidotajām sociālajām un politiskajām idejām ar savām asprātīgajām ilustrācijām, kas piesātinātas ar ironiju, sarkasmu, sevi padarot par unikālu, netveramu, mīklainu spēku, kas runā pilsētu ielās, garāmgājējiem atklājot acīmredzamo, taču neapjausto būtību ar mērķi provocēt.

Ironizējot par popkultūru un augstās mākslas tik biežu absurdu, kas iet komercialitātes pavadā, jau pašā šī kinostāsta sākumā atklājas Benksija būtība. Piemēram, Benksija slavenais darbs "Meitene ar balonu" pašiznīcinājās uzreiz pēc tam, kad izsolē tika pārdots par 1,1 miljoniem dolāru. Kā atklāja pats mākslinieks, tas bija viņa paša jau laikus izplānots gājiens.

Filma izseko Benksija fenomena tapšanai, kur politiskā māksla, gandrīz noziedzīgie triki un drosmīgie iebrukumi rada gan sašutumu sabiedrībā, gan vienlaikus izveido veselu revolucionāru jaunu kustību, kamēr mākslinieka identitāti joprojām sedz noslēpumi un minējumi.

Kristians Brekte izpelnījies skandaloza mākslinieka slavu, jo viņa darbu un izstāžu tēmas vai elementi bieži izraisa diskusijas un protestus par ētikas normām, iemantojot huligāna birku, līdzīgi kā Benksija ielu māksla, kurai piemīt spēcīgs sociālais raksturs, atbildot uz aktuāliem notikumiem, satirizējot moderno sabiedrību un tās autoritātes.

Arī Kristiana Brektes darbi laikmetīgā un sociāli aktīvā veidā apspēlē sabiedrības tabu tēmas, tādējādi provocējot sabiedrības reakciju. Izstādīti publiskajā telpā, tie ne reizi vien sacēluši pamatīgu traci. Ievadlekcijā Brekte ne tikai skaidro Benskija mākslu, bet arī atklāj ielu mākslinieka atblāzas Latvijas urbānajā vidē.

**Kristiāns Brekte ir latviešu mākslinieks, Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras vadītājs, asociētais profesors. Mākslinieks, scenogrāfs un asociētais profesors. Kristians ir saņēmis balvas un starptautisku atzinību par saviem darbiem. Viņš pasniedz glezniecības kursus LMA.

Sīkāk par filmu šeit.  BIĻETES PIEEJAMAS ŠEIT. 

 

 

Citas aktualitātes
Splendid Garden kino dārzā skatāms šīs sezonas hīts - Fransuā Ozona skandalozais, jaunības mīlas stāsts ETE 85!
16.06.21

Kinoprovokators Fransuā Ozons atgriežas jaunībā – astoņdesmito gadu mūzika un stils, brīvdienas Francijas piekrastē un saules pielietas jūtas.

Vairāk
KINO VASARA SĀKAS ŠEIT. SPLENDID GARDEN
09.06.21

Splendid Palace savu kino terasi atklās ar skandalozo Ozona filmu “1985. gada vasara”

Vairāk
Piesakies prestižā Venēcijas Filmu festivāla žūrijā!
26.04.21

Ja esi jaunietis līdz 25 gadiem, kinoteātris Splendid Palace sadarbībā ar Europa Cinemas sniedz Tev izdevību piedalīties konkursā  un cīnīties par iespēju jau septembrī nokļūt starp 27 Eiropas kino cienītājiem Venēcijas Filmu festivāla žūrijā.

Vairāk
Piedāvājam Vitālija Manska filmas
22.04.21

Gaidot dokumentālo filmu festivālu “Artdocfest/Rīga” un pasaules dokumentālo filmu pirmizrādes.

Vairāk
Pavasara kino – Splendid Palace piedāvā labākās erotikas īsfilmas tiešsaistē!
19.04.21

Aprīlī un maijā kinoteātris Splendid Palace piedāvā iespēju piedalīties erotikas īsfilmu festivālā “Best Erotic Shorts 2”. Pašlaik viens no aktuālākajiem kino žanriem – īsfilmas.

Vairāk