lv en
Dānijas filmu dienas 2022

10.08.22

No 18. līdz 20. augustam kinoteātrī “Splendid Palace” notiks Dānijas filmu dienas, ko piedāvā Dānijas Kultūras institūts.

 

“Filmu veidošanas māksla ir māksla izstāstīt stāstu! Tie ir stāsti, ko stāstām viens otram: par sevi, par to, kas mēs esam un kā mijiedarbojamies ar apkārtējo pasauli.  Rādīt un redzēt citu valstu un kultūru filmas ir ļoti svarīgi, jo caur tām mēs iepazīstam jaunas, atšķirīgas perspektīvas, tās paplašina mūsu redzesloku un ļauj ieraudzīt citādus dzīves uztveres un domāšanas modeļus.

Dānijas Kultūras institūts ar dāņu filmu demonstrēšanu Latvijā un latviešu filmu izrādīšanu Dānijā nodarbojas jau kopš institūta atvēršanas Rīgā, kas notika pirms vairāk nekā 30 gadiem. Tā ir tradīcija, ko ar lepnumu turpinām arī šodien, kad jaunas globālas krīzes – klimata pārmaiņas, pandēmija, karš – kultūras apmaiņu padara vēl svarīgāku. Sanākt kopā, dalīties ar saviem stāstiem un vērtībām, un sadzirdēt vienam otru – tie ir atslēgas vārdi ceļā uz labāku pasauli,” Simons Drevsens Holmbergs, Dānijas Kultūras institūta Igaunijā, Latvijā un Lietuvā direktors.

 

Dānijai ir bijusi nozīmīga loma demokrātiskās domas stiprināšanā mūsu valstī, tā stāvējusi blakus un atbalstījusi Latvijas centienus atgūt neatkarību 90.gadu sākumā. Latvijas un Dānijas ciešās diplomātiskās attiecības jau vairāk kā 100 gadu garumā ir balstītas uz kopīgām interesēm ne vien kultūras, mākslas un izglītības apmaiņas jomā, bet arī lai nodrošinātu stabilitāti, drošību un labklājību Baltijas jūras reģionā, Eiropā un pasaulē. Arī šobrīd, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, Dānijas parlaments aprīļa beigās atbalstīja valdības priekšlikumu un nosūtīja uz Latviju ap 750 Dānijas karavīru, lai stiprinātu NATO un Eiropas Savienības Ziemeļaustrumu robežu, un mēs varētu arī turpmāk saglabāt drošības sajūtu.

Kā pateicību  Dānijas Karalisko bruņoto spēku karavīriem, kas šobrīd uzturas Ādažos, Dānijas Kultūras institūts šīgada filmu programmā iekļāvis arī vienu izcilu latviešu vēsturiskās drāmas paraugu, uz ko īpaši tiks aicināti arī dāņu karavīri, lai bagātinātu un paplašinātu abu valstu kultūras pieredzi.

 

18.08. plkst. 19.00 Lielā zāle

Dzīves garša, Smagen af sult (2021)

 

19.08. plkst. 18.00 Mazā zāle

Ceļojums uz Utopiju, Rejsen til Utopia (2020)

 

19.08. plkst. 20.00 Mazā zāle

Dvēseļu putenis (2019)

 

20.08. plkst.12.00 Mazā zāle

Animācijas filma visai ģimenei Mogens un ielas svētki, Mugge & vejfesten (2019)

 

Ieeja uz visām filmām ir par brīvu, bezmaksas biļetes un vairāk informācijas pie katras no filmām.

Citas aktualitātes
Ukrainas kino dienas Latvijā
02.09.23

Šī gada 2. un 3. septembrī kinoteātrī “Splendid Palace” norisināsies ukraiņu filmu festivāls, kas ir veltīts Ukrainas neatkarības 32. gadadienai. 

Vairāk
VASARA AR ČĀRLIJU ČAPLINU
20.07.23

Kinoteātris "Splendid Palace" visas vasaras garumā sniedz iespēju baudīt mēmā kino ģēnija Čārlija Čaplina daiļradi brīvdabas kino seansos.

Vairāk