lv en
EIROPAS KINO MĒNESIS no 13. novembra līdz 10. decembrim

13.11.22

Eiropas kino mēnesis šogad norisināsies no 13. novembra līdz 10. decembrim. Pateicoties sadarbības tīklam “Europa Cinemas”, kinoteātri 35 valstīs no Reikjavīkas līdz Atēnām, no Lisabonas līdz Rīgai, izcels Eiropas filmas, piedāvājot īpašas filmu programmas un pasākumus.

 

Godinot režisora Žana Lika Godāra piemiņu, kinoteātris "Splendid Palace" uzsāk Eiropas kino mēnesi ar franču kino klasikas šedevru "Trakais Pjero". Filmas “Trakais Pjero” seanss tiek demonstrēts ar Francijas vēstniecības Latvijā, Francijas institūta Latvijā un IF Cinema atbalstu.


Tāpat Eiropas kino mēneša laikā kinoteātris "Splendid Palace" saviem skatītājiem piedāvās noskatīties godalgotas Eiropas režisoru jaunākās filmas - režisora Ali Abasi filmu "Svētais zirneklis", režisora Fransuā Ozona filmu "Pēters fon Kants", režisora Kristofera Borgli komēdiju "Pati sev piegriezusies", režisores Klēras Denī “Ar mīlestību un niknumu”, Kannu kinofestivāla Zelta palmas zara ieguvēju - režisora Rūbena Estlunda filmu "Skumju trīsstūris" un jaunā un starptautiski atzītā beļģu režisora Lūkasa Donta filmu "Tuvu", kas šī gada Kannu festivālā saņēma nozīmīgu balvu – Grand Prix. Svinot izcilā itāļu režisora Pjēra Paolo Pazolīni simtgadi, uz lielā ekrāna tiks demonstrētas filmas “Dekamerons” (1971) un “Mamma Roma” (1962), savukārt no 6. līdz 8. decembrim kinoteātris "Splendid Palace" sadarbībā ar Itālijas vēstniecību Latvijā un "NICE New Italian Cinema" piedāvās "Jauno itāļu filmu festivālu". 

Eiropas filmu mēnesis noslēgsies 10. decembrī ar Eiropas Kino balvas pasniegšanas ceremoniju Islandē, kuru būs iespējams vērot tiešraidē arī Splendid Palace, uzrādot kino biļeti uz kādu no Eiropas filmu mēneša ietvaros apmeklēta seansa.

Eiropas filmu mēnesis ir Eiropas Kinoakadēmijas iniciatīva, ko atbalsta Eiropas Savienības programma Creative Europe MEDIA un sadarbojas ar tādiem partneriem kā Europa Cinemas, CICAE un MUBI.

 

Vairāk par Eiropas kino mēnesi: www.europeanfilmacademy.org

Citas aktualitātes
Rīgas Starptautiskais kino festivāls
13.10.22

No 13. līdz 23. oktobrim kinoteātrī norisināsies "Rīgas Starptautiskais kino festivāls". 

Vairāk
PĀRCELTA filmas "Mātes piens" pirmizrāde
29.09.22

Novembrī plānotā režisores Ināras Kolmanes filmas "Mātes piens" pirmizrāde dažādu apstākļu dēļ pārcelta uz nākamā gada sākumu.  Datums tiks precizēts, tiklīdz filmas veidotāji izsludinās jauno pirmizrādes datumu. 

Vairāk