lv en
Elīna Garanča “Eiropas koncertā” uz “Splendid Palace” lielā ekrāna

20.04.22

“Eiropas koncerts”, kas kļuvis par mākslinieku vienotības un mūzikas iedvesmojošā spēka apliecinājumu, pirmo reizi notiks Latvijā un tiks translēts uz 30 pasaules valstīm. 1. maijā plkst. 13.30 pirmo reizi  šajā solidaritātes tīklā iekļaujas arī kinoteātris “Splendid  Palace”, piedāvājot šo koncertu, kas klātienē notiks koncertzālē “Lielais dzintars”, translēt uz lielā ekrāna savā greznajā kino zālē, dodot iespēju to redzēt un dzirdēt izcilā kvalitātē pēc iespējas plašākai publikai.

Pasaules slavenais Berlīnes Filharmonijas orķestris, kas apvieno dažādu valstu izcilus mūziķus, kopā ar labākajiem izpildītājmāksliniekiem, katru gadu 1. maijā pasaulei piedāvā vērienīgu “Eiropas koncertu” (Eiropakonzert).

Kopš 1991. gada, kad šī tradīcija aizsākta, “Eiropas koncertu” uzņēmušas tādas prominentas vietas kā Orsē muzejs Parīzē, Versaļas pils, Teatro Real Madridē, izceļot vieskoncerta valsts slavenākos komponistus, solistus un mūziķus.

Šogad, atzīmējot Berlīnes filharmonijas orķestra 140. gadadienu, to bija paredzēts atskaņot Ukrainas pilsētā Odesā, taču Krievijas uzsāktās karadarbības dēļ, tika izvēlēts koncertu organizēt Latvijā, koncertzālē “Lielais dzintars”.

Pie diriģenta pults būs tā galvenais diriģents Kirils Petrenko, un orķestris uzstāsies kopā ar pasaules mēroga operas zvaigzni Elīnu Garanču.

Iestājoties par kultūras vērtībām pāri robežām un pret karu Ukrainā, koncertam Liepājā tika sastādīta īpaša programma, iekļaujot gan Latvijas komponista Pētera Vaska, gan ukraiņu ģēnija Valentīna Silvestrova mūziku. Programmā būs arī somu komponista Žana Sibēliusa un čehu autora Leoša Janāčeka mūzika un pasaules tautasdziesmu cikls, kurā soliste būs operdziedātāja Elīna Garanča.

Koncertu tiešraidē vadīs vācu televīzijas personība Petra Gute un latviešu komponists, Latvijas televīzijas un Latvijas Radio programmu vadītājs Edgars Raginskis.

Koncerta starpbrīdī auditorijai būs iespēja redzēt dokumentālas filmas pirmizrādi, kuras veidošanai Vācijas televīzijas RBB radošā grupa bija ieradusies Latvijā. Filma visai pasaulei stāstīs par Latviju kā mūzikas tradīciju zemi un filmā iekļautas intervijas ar Pēteri Vasku, Ievu Akurāteri, kora “Kamēr” pārstāvjiem un citiem Latvijas mūziķiem

Koncerta pārraide tiks īstenota sadarbībā ar EuroArts un koncerta tiešraides organizatoru pārstāvis Baltijā ir Latvijas televīzija, kas pārraidīs šo koncertu Latvijā LTV/1 un tas būs skatāms vairāk nekā 30 pasaules valstīs.

Sīkāka informācija par pasākumu un biļetēm pieejama šeit.

Citas aktualitātes
PĀRCELTA filmas "Mātes piens" pirmizrāde.
29.09.22

Novembrī plānotā režisores Ināras Kolmanes filmas "Mātes piens" pirmizrāde dažādu apstākļu dēļ pārcelta uz nākamā gada sākumu.  Datums tiks precizēts, tiklīdz filmas veidotāji izsludinās jauno pirmizrādes datumu. 

Vairāk
Septembrī ierobežota pieejamība Mazajā zālē cilvēkiem ar kustību traucējumiem
06.09.22

Lifta remontdarbu dēļ līdz septembra beigām cilvēkiem ar kustību traucējumiem būs ierobežota pieejamība seansiem kinoteātra “Splendid Palace” Mazajā zālē. 

Vairāk