lv en
Filma "Gorbačovs. Paradīze" iekļūst Eiropas Kino akadēmijas gada izlasē

26.08.21

Eiropas Kino akadēmija (European Film Academy, EFA) izziņojusi gada labāko dokumentālo filmu izlasi, kas var pretendēt uz 2021. gada Eiropas Kino akadēmijas balvām.

15 labāko dokumentālo filmu vidū ir arī Latvijas  filma “Gorbačovs. Paradīze" (rež. Vitālijs Manskis), kuras nacionālā pirmizrāde notiks 26. augustā Rīgā, kinoteātrī “Splendid Palace”.

 

Tuvākajās nedēļās vairāk nekā 4000 Eiropas Kino akadēmijas locekļu vērtēs atlasītās filmas un balsos par tām. Finālisti, kas pretendēs uz balvu, tiks paziņoti 2021. gada 9. novembrī Eiropas filmu festivālā Seviļā (Spānija), bet  Eiropas Kino akadēmijas balvu pasniegšana notiks 11. decembrī Berlīnē. Visu EFA atlasei izvirzīto dokumentālo filmu saraksts – https://europeanfilmawards.eu/en_EN/selection-documentation-current

 

Filmas "Gorbačovs. Paradīze" pasaules pirmizrāde notika 2020. gadā dokumentālo filmu festivālā IDFA, kur ieguva balvu par labāko pilnmetrāžas filmas režiju. Filma ir tikusi atzinīgi novērtēta un izrādīta vairākos starptautiskos festivālos – “Tallinn Black Nights” (Igaunija), “Hong Kong IFF”, “CPH:DOX” (Dānija), “Visions du Réel” (Šveice), “DOK.fest Munich” (Vācija), “DocsBarcelona” (Spānija), “Sheffield Doc/Fest” (Lielbritānija), “It's all true IDFF” (Brazīlija) u.c. Jau zināms, ka filma kinoteātros tiks izrādīta Balkānu valstīs, ASV un Kanādā, izrādīšanas tiesības ir iegādājušies arī TV kanāli BBC (Lielbritānija), NHK (Japāna), “Al Jazeera” (Āzija).

 

Filma stāsta par vīru, kura izraisītās pārmaiņas mainīja pasauli. Viņš bija atklātības (Glasnostj) un pārbūves (Perestroika) arhitekts, viņš nojauca Berlīnes mūri. Taču viņš arī noklusēja Černobiļas avāriju, viņš apspieda Tbilisi un Baku protestētājus. Padomju impērija sabruka viņa valdīšanas laikā, un paša tauta viņu tagad par to nosoda. Ar pagātnes notikumu nastu plecos vientuļais vīrs savas dienas pavada kādā tukšā Maskavas priekšpilsētas namā.

 

Režisors Vitālijs Manskis par savu filmu saka: "Mihailam Gorbačovam reiz būs pieminekļi visā pasaulē. Kaut kur jau ļoti drīz, kaut kur – piemēram, Krievijā – paies daudz gadu, pirms radīsies apjausma par to, ko paveicis šis cilvēks. Bet es gribēju, lai aiz bronzas vai marmora vēsuma būtu ieraugāms cilvēks, kurš gribēja padarīt pasauli labāku. Tieši ar šo motivāciju mēs ilgi pierunājām no dzīves nogurušo 90 gadus veco sirmgalvi ielaist mūs viņa vientulības un brīvības pasaulē."

 

Filmas nacionālā pirmizrāde notiks 26. augustā Rīgā, kinoteātrī "Splendid Palace". BIĻETES

Filma kinoteātra "Splendid palace" repertuārā no 28.augusta. Vairāk informācijas šeit

 

Filma "Gorbačovs. Paradīze" ir studiju "Vertov" (Latvija) un "Hypermarket Films" (Čehija) kopražojums. Filmas radošajā komandā Latvijas pusi pārstāv skaņu režisors Anrijs Krenbergs, komponists Kārlis Auzāns, montāžas režisors Jevgēņijs Ribalko, arī režisors Vitālijs Manskis un producente Natālija Manska. Filma tapusi sadarbībā ar Čehijas televīziju un TV kanāliem "Arte" un "Настоящее время". Finansiāli filmas veidošanu atbalstījuši Nacionālais kino centrs un Čehijas Filmu fonds.

 

Citas aktualitātes
98. sezonas notikums: franču kulta filma AMĒLIJA atzīmē 20. gadskārtu
10.09.21

10. septembrī plkst. 19:00 kinoteātris Splendid Palace par godu savai 98. kino sezonai atzīmē leģendāras franču filmas “Amēlija” (Amélie, 2001) jubileju, pozitīvi krāšņā gaisotnē. 

Vairāk
Artdocfest/Riga 2021 izziņo festivāla filmu izrādes klātienē
03.09.21

Starptautiskais dokumentālā kino festivāls Artdocfest/Riga ziņo, ka pandēmijas dēļ pārceltie filmu seansi plašai publikai notiks š.g. 3 .- 9.septembrī kinoteātrī Splendid Palace.

Vairāk
Tradicionālās Baltijas filmu dienas – šogad 24. un 25. augustā!
24.08.21

Nu jau piekto reizi augusta nogalē, leģendārā Baltijas ceļa laikā, notiks Baltijas filmu dienas – bezmaksas seansi, kuros kinoskatītājiem katrā no trim Baltijas valstīm tiek piedāvātas vairākas kaimiņvalstu filmas.

Vairāk
KINOLEKTORIJS “TAS, KO TU NEDRĪKSTI NEZINĀT XVI: KOPĀ?’’
10.08.21

LKA Rīgas Kino muzeja un kinoteātra “Splendid Palace” rīkotais kinolektorijs “Tas, ko Tu nedrīksti nezināt” norisināsies jau 16. reizi.

Vairāk