lv en
Franču Klermonferānas kinofestivāla atzītākās īsfilmas kinoteātrī “Splendid Palace”

28.05.24

Kinoteātris "Splendid Palace" sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā aizsāk jaunu kino iniciatīvu un piedāvā trīs jūnija vakaros noskatīties Francijas Klermonferānas īsfilmu festivāla programmu.

Klermonferānas (Clermont-Ferrand) festivāls ir viens no senākajiem, lielākajiem un prestižākajiem īsfilmu festivāliem, kuru pasaulē mēroga un reputācijas ziņā mēdz salīdzināt ar Kannu kino festivālu. Kino pasaulē īsmetrāžas filmas (līdz 30 minūtēm) iekaro arvien lielāku popularitāti, izceļoties ar žanrisku daudzveidību un kino estētikas meklējumiem.

 

“Tas ir festivāls, kurā visa pilsēta svin īsfilmas. Cilvēki stāv garās rindās pēc biļetēm uz filmu seansiem, Tas ir milzīgs, radošs un kino kopienu vienojošs notikums”, pēc 2024. gada Klermonferānas festivāla sacīja Laima Graždanoviča, Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla “2ANNAS” radošā direktore. “Tas pierāda, ka ne visiem kinematogrāfistiem, lai sevi apliecinātu, vajag taisīt vairāku stundu garas filmas”, piebilst Laima Graždanoviča.

 

Festivāla pastāvēšanas laikā izveidota arī Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sadarbības platforma “Baltic Shorts”, kuras nolūks ir veicināt mūsu īsfilmu atpazīstamību kino pasaulē.

 

Kinoteātris "Splendid Palace" sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā piedāvā trīs fokusētas 2024. gada Klermonferānas festivāla izcilāko īsfilmu tematiskās programmas.

 

Īsfilmu festivālu 11. jūnijā atklās 1. programma ar ieteiktāko filmu izlasi: JAFFAS APELSĪNS, SAVVAĻAS LASIS (DABAS AICINĀJUMS), JA SAULE RIETĒTU KAILAJĀ OKEĀNĀ, BEZ ELPAS un KLODAS KONSEIJAS BRĪNUMAINIE PIEDZĪVOJUMI.

 

Savukārt 18. jūnija 2. programma apkopotas filmas par sievietēm, kuras nepakļāvās:  KLEPTOMAMMA, OLLA, EGUNGUN RITUĀLS un VALLIJA VENDA.

 

Noslēdzošajā, 3. programmā 26. jūnijā būs skatāmas īsfilmas par sievietēm detektīvēm - MĀSA, MĪKLA, SACENSTIES AR KAIMIŅIEM, BERMUDU TRIJSTŪRIS un BEIGŠU DZĪVI CIETUMĀ.

 

Plašāka informācija par īsfilmām un biļešu iegāde kinoteātra “Splendid Palace” tīmekļvietnē.

 

11. jūnijs

PROGRAMMA nr. 1 (festivāla ieteikumi). Biļetes meklē te.
Kopējais ilgums: 1 stunda 43 minūtes

 

JAFFAS APELSĪNS, režisors Mohameds Almughani
Polija, Francija, Palestīna / 2023 / Spēlfilma / 27 min.
Jaunais palestīnietis Mohameds bezcerīgi cenšas atrast kādu taksometru, ar ko viņš varētu šķērsot robežkontroles punktu, lai no jauna satiktu savu māti, kura atrodas Izraēlas pusē. Nonākot robežkontroles punktā, taksometra šoferis Faruks uzzin, ka Mohameds jau vairākkārtīgi un bez panākumiem mēģinājis caur Kalandiju šķērsot robežu.

 

SAVVAĻAS LASIS (DABAS AICINĀJUMS), režisori Karni un Sauls
Apvienotā Karaliste / 2023 / Animācijas spēlfilma / 15 min.
Islandes ūdeņos uzņemtā ekoloģiskā fabula, kuru stāsta Marianna Feitfula, izseko cilvēkveidīgo savvaļas lašu episkajam un dramatiskajam dzīves ciklam.

 

JA SAULE RIETĒTU KAILAJĀ OKEĀNĀ, režisors Visams Šarafs
Francija, Libāna / 2023 / Spēlfilma / 20 min.
Drošības sarga Raeda, kas strādā kādas Libānas ostas piestātnes jaunceltnē, pienākums ir neļaut pastaigas mīlošajiem nonākt jūras krastā. Kad dienām ritot, horizonts tiek arvien vairāk aizbūvēts, Raeds satiek īpašus cilvēkus.

 

BEZ ELPAS, režisors Nikolā Panē
Francija / 2024 / Spēlfilma / 17'
Pjērs dara visu, kas vien viņa spēkos, lai veiksmīgi vadītu haotisko būvlaukumu, par ko viņš ir atbildīgs. Strādnieki ir spēku izsīkumā, jo termiņus nav iespējams ievērot. Par spīti visam, darbs rit uz priekšu, bez apstājas un bez negadījumiem.

 

KLODAS KONSEIJAS BRĪNUMAINIE PIEDZĪVOJUMI, režisori Pols Žuslēns un Marī Lola Tervē
Francija / 2023 / Spēlfilma / 24 min.
Pensionāre Kloda Konseija vada savas dienas, mierīgi dzīvojot ar savu vīru mājā meža vidū. Viņa velta laiku ierakstot un klausoties putnu dziesmas. Kādu pavasara vakaru meža klusumu pārtrauc uzstājīgi un enigmātiski saucieni.

 

18. jūnijs

PROGRAMMA nr. 2 (filmas par sievietēm, kas nepakļāvās). Biļetes meklē te.

Kopējais ilgums: 1 stunda 10 minūtes

KLEPTOMAMMA, režisore Pola Beka
Vācija / 2017 / Spēlfilma / 10 min.
Lūcijai ir apnicis būt par ideālu mammu. Viņai nepieciešams kaut nedaudz nolaist tvaiku….. Pārdomas par mūsdienās valdošo mītu, ko nozīmē būt supermammai.

PLUDMALES KAROGI, režisore Sāra Seidana
Francija / 2024 / Animācijas spēlfilma / 14 min.
Vida jauna irāņu peldētāja, kas strādā par glābēju uz ūdeņiem. Savas komandas favorīte, viņa nolemj cīnīties, lai ņemtu dalību starptautiskās sacensībās Austrālijā. Pēc tam, kad komandai piebiedrojas tikpāt ātrā un talantīgā Sare, Vidai jārisina negaidīta situācija.

OLLA, režisore Ariane Labeda
Francija / 2019 / Spēlfilma / 27 min.
Olla ir atsaukusies uz sludinājumu iepazīšanās ar sievietēm no austrumiem portālā. Viņa apmetas pie Pjēra, kurš dzīvo ar savu gados veco māti, bet nekas nenotiek kā plānots.

EGUNGUN RITUĀLS, režisors Olivs Nvosu
Nigērija, Apvienotā karaliste / 2021 / Spēlfilma / 14 min.
Egungun rituāla dienā Saleva atgriežas Lagosā, lai apbedītu savu māti. Rituāla laikā viņa satiek kādu paziņu, kas liek viņai atcerēties seno dienu sāpīgos notikumus.

VALLIJA VENDA, režisore Diāna Ruso
ASV / 2020 / Spēlfilma / 5 min.
Sieviete, kas vienatnē šķērso Atlantijas okeānu, spiesta likt lietā savu izdomu, kad aptrūkstas pārtika un jādomā par nākošo maltīti.

 

26. jūnijs

PROGRAMMA nr. 3 (detektīvi sieviešu dzimtē). Biļetes meklē te.

Kopējais ilgums: 1 stunda 34 minūtes

 

MĀSA, režisore Delfīne Žirāra
Beļģija / 2018 / Spēlfilma / 16 min.
Nakts, automašīna, sieviete briesmās, zvans.

MĪKLA, režisors Olivjē Briāns
Francija / 2016 / Spēlfilma / 19 min.
Jaunā sieviete Dora stūrgalvīga perfekcioniste. Viņai padodas jebkurš puzlis, līdz brīdim, kad viņai jātiek galā ar negaidītu mīklu.

SACENSTIES AR KAIMIŅIEM, režisors Maikls Pīrss
Apvienotā Karaliste / 2013 / Spēlfilma / 28 min.
Politiķa sievu Klēliju nolaupa divi salašņas, kuri apskauž viņas vīru. Vēloties viņas ieriebt, abi tiek ierauti personīgas dabas konfliktā.

BERMUDU TRIJSTŪRIS
Zviedrija / 2018 / Spēlfilma / 8 min.
Jona saņem no sava priekšnieka norādījumus par to, ka viņai jābūt laipnākai attiecībā uz restorāna apmeklētājiem. Viņa uzsāk pieklājīgu sarunu ar kādu klienti. Tā izvēršas par kaut ko negaidītu.

BEIGŠU DZĪVI CIETUMĀ, režisors Aleksandrs Dostī
Kanāda / 2019 / Spēlfilma / 23 min.
Morīnas Sovažo bēgšana beidzas nāvējošā automašīnas negadījumā skaistā vietā nekurienes vidū. Neviens nevēlas uzņemties atbildību par šo negadījumu, kurā vainīgs gados jaunais, drīzāk pievilcīgais narkomāns saukts par Dželī Apakštasītī.

 

Uz tikšanos!

Citas aktualitātes
Atklāta “Splendid Palace” vasaras vakaru sezona
05.06.24

Ar Žaka Demi vasarīgo mūziklu “Rošforas meitenes” 5. jūnija vakarā tika atklāta kinoteātra “Splendid Palace” brīvdabas kino sezona “Splendid Garden”. 

Vairāk
“Splendid Palace” vasaras vakarus aizvadīs brīvdabas kino ar franču klasikas šedevriem
25.04.24

Kinoteātra “Splendid Palace” vasaras sezona “Splendid Garden” šogad aizritēs franču kino klasikas zīmē, piedāvājot skatītājiem filmas, kas iegājušas kino vēsturē gan ar izcilu režiju, gan neatkārtojamu aktierspēli.

Vairāk