lv en
Iepazīsties ar festivāla “Baltijas Pērle” filmām, kas jau ir vai drīzumā būs skatāmas kinoteātrī “Splendid Palace”!

03.10.23

Iepazīstinām ar festivāla “Baltijas Pērle” filmām, kas jau ir vai drīzumā būs skatāmas kinoteātrī “Splendid Palace” caur Dairas Āboliņas prizmu:

 

  • Žanna Dibarī. Karaļa favorīte

Aktrise un režisore ar ekrāna pseidonīmu Maivena ir radījusi Eiropas lielbudžeta filmu, kas sava dekoratīvisma dēļ nepatīk kritiķiem, bet ļoti patīk plašam skatītāju lokam. Džonijs Deps, pēc plaša mēroga skandāla, ir atgriezies uz ekrāna un nav izsvilpts. Maivena komplementē sev kā aktrisei, ieņemot galvenās “mīļotās” lomu franču vēsturiskajā galmā. Vai Džonijs Deps ir Ludviķis XV, izšķirt publikai, bet Shanel tērpi tie ir neapšaubāmi.

 

  • Karavadžo ēna

Glezniecisks stāsts par to, kā tas mēdz notikt. Intrigas, zagļi, prostitūtas… Stāsts nav par mākslu, bet par attiecībām.

 

  • Mans noziegums

Latvijā vismīlētākais franču režisors Fransuā Ozons savā jaunākajā filmā, kurā loma arī viņa izredzētajai  aktrisei Izabellai Ipērai, levitē uz pagājušā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem. Protams, tā ir Parīze. Vai maz iemeslu, kāpēc slavenai aktrisei nogalināt savu producentu?

 

  • Misters Bleiks ir jūsu rīcībā

Džons Malkovičs patiešām izcils vieglajā žanrā! Šo filmu ir vērts skatīties aktieru dēļ. Itāļu un britu kino vīrieši vienmēr iedvesmo, bet Malkovičs runā franciski dialogā ar Faniju Ardānu un kaķi.

 

  • Dzīves garšas (Dodēna Bufāna kaislība)

Aktrise Žiljeta Binoša un baudas, ko spēj dot ēdiens un tā gatavošana. Kino sajūtas, ko spējam uztvert ne tikai  ar acīm, bet arī ar garšas kārpiņām. Abi talanti nav doti katram.

 

  • Īsta veiksme (Laimīgs gadījums)

Īsts Vudijs Allens. Ar humoru, dzīves prieku un jauneklīgumu, neskatoties uz režisora gadu skaitli. Viss ir iespējams, bet vecos skolas biedrus labāk atstāt atmiņu albumam. Emocionāli satricinājumi – garantēti.

 

  • Bezgalīgā mīlestība

Meitene un puisis ir satikušies. Vai sociālajam statusam ir nozīmē pāra un ģimenes attiecibās? Notiek visādi. Mīlestība – pāri visam. Romantiski, bet smeldzīgi.

 

  • Nabaga radības

Gada viena no nozīmīgākajam filmām ne tikai tāpēc, ka tā saņēma Venēcijas kinofestivāla galveno  balvu - Zelta Lauvu… Filma, kas liek vingrināt intelektu, bet vienlaikus ir pasaka par monstru, kurš iemācās, ko nozīmē just. Seksualitāte ir viens no filmas akcentiem, bet ne galvenais. Filma, kas satricinās feministes, bet, iespējams, neatrisinās iemeslu. Meklējiet kino klasikā…

 

"Žanna Dibarī. Karaļa favorīte", "Mans noziegums" un "Karavadžo ēna" seansi jau pārdošanā, bet jau pavisam drīz kinoteātrī varēsi izbaudīt arī pārējās filmas.

 

Biļetes: www.splendidpalace.lv

 

Uz tikšanos kino!

Citas aktualitātes
Atklāta “Splendid Palace” vasaras vakaru sezona
05.06.24

Ar Žaka Demi vasarīgo mūziklu “Rošforas meitenes” 5. jūnija vakarā tika atklāta kinoteātra “Splendid Palace” brīvdabas kino sezona “Splendid Garden”. 

Vairāk
Franču Klermonferānas kinofestivāla atzītākās īsfilmas kinoteātrī “Splendid Palace”
28.05.24

Kinoteātris "Splendid Palace" sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā aizsāk jaunu kino iniciatīvu un piedāvā trīs jūnija vakaros noskatīties Francijas Klermonferānas īsfilmu festivāla programmu.

Vairāk