lv en
Iepazīsties ar kino festivāla Riga IFF filmām, kas jau ir vai drīzumā būs skatāmas kinoteātrī “Splendid Palace”!

25.10.23

Iepazīstinām ar festivāla Riga IFF filmām, kas jau ir vai drīzumā būs skatāmas kinoteātrī “Splendid Palace” caur Dairas Āboliņas prizmu:

 

“Kritušās lapas”, režisors Aki Kaurismeki

Mīlas un vientulības stāsts, kādu var radīt tikai Aki Kaurismeki ar neatkārtojamu klusu humoru un skandināvisku bohēmu. Somu tango un karaoke ir publikas hiti šajā filmā. Tas ir nopietni un mazliet absurdi, kā vienmēr Kaurismeki stilā.

 

“Jaukās dienas”, režisors Vims Venderss

Stāsts, kurš varēja notikt tikai Japānā. Ne jau tāpēc, ka tik prozaiska un liriska dzīve nav atrodama nekur citviet… Vims Venderss veido filmu, atzīstoties mīlestībā japāņu klasiķa Jasudžiro Odzu kinomākslai. Filmas varoņu laimei ir maza smeldzes maliņa.

 

“Zilā Džīna”, režisore Džordžija Ouklija

Brīvība ir iluzora, jo nākas dzīvot dubultu dzīvi dienas laikā un nakts aizsegā. Seksuālās identitātes jautājumi 80. gadu Lielbritānijā, kad homoseksuāla mīlestība bija krimināli sodāma. Būt un justies mīlētam – tik vienkārši un sarežģīti.

 

“Bezkaunīgie”, režisors Aiks Karapetjans

Daba atspoguļo cilvēku dvēseles: spēcīgas atbrīvojošas un draudīgas metaforas. Meklējiet vizuālos kodus ne tikai kino, bet arī glezniecības klasiķu darbos.

 

“Club Zero”, režisore Džesika Hausnere

Filma ir vizuāli hiperbolizēta komēdija par elitāru izglītības iestādi. Sociāli spēcīgs iemesls diskusijai par mūsu gadsimta atkarībām. Atkarība no kolektīva viedokļa, atkarība no modernām idejām, atkarība no vecāku darbaholisma. Katram var trāpīt citā sāpīgā vietā.

 

“Pagājušās dzīves”,  režisore Selīna Songa

Emigrējušās korejiešu dramaturģes sapnis ir piepildījies, viņa ir iedzīvojusies Ņujorkā un laimīgi precējusies ar amerikāni. Taču atmiņas neviens nav atcēlis un jaunības mīlas stāsts ir kā asins balss. Vai Tu jebkad vari būt pavisam savējais svešā zemē un aizmirst bērnības pagalma smaržas?

 

“Kritiena anatomija”, režisore Kristīne Triē

Spoži realizēts trilleris, kuram piemīt ģimenes drāmas rakurss. Galvenā varone ir rakstniece, kuru artistiski atveido Sandra Hillere, iespējams ir sava vīra slepkava. Aktierspēles nianses un detaļas šo filmu padara par izcilu žanra kino parafrāzi. Kannu “Zelta palmas zars” apliecina gada filmas statusu.

 

Biļetes meklē www.splendidpalace.lv vai kinoteātra kasē.

Citas aktualitātes