lv en
“Jaunais kinoteātris “Paradiso”” atdzīvina kino mākslas burvību kinoteātra “Splendid Palace” 100. jubilejas sezonā!

03.08.23

24. augustā plkst. 18.30 kinoteātris “Splendid Palace” svinēs savu 100. jubilejas sezonas atklāšanu, demonstrējot režisora Džuzepes Tornatores (Giuseppe Tornatore) dzīvi apliecinošo odu mīlestībai, draudzībai, nostalģijai un kino – filmu “Jaunais kinoteātris "Paradiso"” (Nuovo Cinema Paradiso).

 

“Jaunais kinoteātris "Paradiso"” ir brīnišķīgs stāsts par kāda zēna neizmērojamo mīlestību pret kino. Jaunais Salvatore (Salvatore Cascio) atklāj ideālu bēgšanu no dzīves savā kara plosītajā Sicīlijas ciematā - kinoteātrī "Paradiso". Tur viņš sastop kinomehāniķi Alfredo (Philippe Noiret), kas zēnu burtiski apbur ar mirgojošajiem attēliem un starp abiem veidojas īsta un patiesa draudzība. Pienāk diena, kad Salvatorem jāpamet dzimtais ciems un jāīsteno sapnis veidot pašam savas filmas. Pēc trīsdesmit gadiem viņš saņem ziņu, kas aicina atgriezties mājās…

 

Ar šo seansu, godinot un apliecinot bezgalīgo kino mīlestību un kinoteātra bagāto vēsturi, “Splendid Palace” atklāj savu 100. jubilejas sezonu. “Jaunais kinoteātris “Paradiso”” ir ceļojums atpakaļ laikā, atgriežoties pie kino mākslas pamatvērtībām, kad kino bija kas vairāk nekā tikai filmas, tas bija veids, kā saliedēt un iedvesmot cilvēkus, dot viņiem iespēju atklāt pasauli caur aizrautību un emocijām, ko sniedz māksla. Filma lieliski atspoguļo veco kinoteātru nostalģiju un šarmu.

 

“Jaunais kinoteātris “Paradiso”” ir ieguvis 43 starptautiskas kino godalgas, tostarp Kannu kinofestivāla „Zelta palmas zars”, divas „Cēzars” balvas, ASV Kinoakadēmijas „Oskars” un „Zelta globuss”, piecus Britu Kinoakadēmijas (BAFTA) apbalvojumus, divas Eiropas Kinoakadēmijas balvas un tas nebūt nav pārsteigums, jo filma ir bagāta ar emocionāli piesātinātu stāstu un satriecošu kinematogrāfiju. Filma “Jaunais kinoteātris “Paradiso”” burtiski apbur skatītāju no pirmā līdz pat pēdējam kadram.

 

Aicinām visus būt klāt, lai kopīgi atzīmētu kinoteātra jauno jubilejas sezonu, dodoties atmiņu piepildītā ceļojumā cauri laikam un kopīgi svinētu mīlestību pret kino!

 

BIĻETES šeit.

Citas aktualitātes