lv en
KINOLEKTORIJS “TAS, KO TU NEDRĪKSTI NEZINĀT XVI: KOPĀ?’’

10.08.21

LKA Rīgas Kino muzeja un kinoteātra “Splendid Palace” rīkotais kinolektorijs “Tas, ko Tu nedrīksti nezināt” norisināsies jau 16. reizi.

Aicinot atgriezties kinoteātrī un iepazīties ar kino klasiku, kas rosina domāt par to, ko nozīmē būt kopā. Šoreiz kinolektorijs norisināsies trīs seansos, kuros tiks izrādītas kino vēsturē nozīmīgas filmas ar lekciju pirms filmas.

2021. gada kinolektorija tēmas pieteikums ir “kopā?”, domājot par to, ko nozīmē kopābūšana, kāda ir atbildība vienam pret otru, kā uzticēties citiem cilvēkiem un kādos brīžos nevar uzticēties citiem cilvēkiem, kas ir īpaši aktuāla tēma šobrīd, pandēmijas laikā. Filmu programma tika veidota, meklējot līdzsvaru starp labāk zināmām kino klasikas vienībām un tādām filmām, kas daudziem skatītājiem varētu būt jaunatklājums.

Pirmais seanss norisināsies 18. augustā: kinolektorija jauno sezonu atklās zviedru režisora, Eiropas kino smagsvara Roja Andersona melnā komēdija “Tu, kas dzīvo” (2007). Šī filma turpina režisora ierasto ceļu, attēlojot cilvēkus negaidītās, bet ikdienišķās situācijās ar precīzu humoru un atpazīstamu vizuālo rokrakstu. Pirms filmas – kino teorētiķa Viktora Freiberga lekcija.

Savukārt 1. septembrī būs iespējams noskatīties japāņu režisora Takaši Mīkes šausmu filmu “Kinoprove” par vīrieti, kurš septiņus gadus pēc savas sievas nāves rīko viltus kinoproves, lai atlasītu sev nākamo sievu. Viņu īpaši uzrunā Asami, jauna un skaista sieviete ar baisiem noslēpumiem pagātnē. Par šo šausmu kino žanra precīzo piemēru runās režisore Adriāna Roze.

Noslēdzošais kinolektorija seanss būs 15. septembrī, kad būs iespējams noskatīties latviešu kino klasiķa Jāņa Streiča mazāk zināmo filmu “Carmen Horrendum” (1989), par filmu runās kino kritiķe un kuratore Daira Āboliņa. “Carmen Horrendum” ir skarbs, pārsteidzošs un spēcīgs stāsts par karā cietušām sievietēm sieviešu hospitālī, kur viņas ārstējas pēc kara. Režisors Jānis Streičs 26. septembrī svinēs 85. gadu jubileju, un šīs filmas seanss būs iespēja atzīmēt leģendārā režisora jubileju, iepazīstoties ar viņa mazāk zināmām daiļrades šķautnēm.

Visi seansi norisināsies kinoteātrī “Splendid Palace” (Elizabetes 61, Rīga), seansu sākums – plkst. 19.00.

Biļetes uz kinolektorija seansiem būs 6.50 EUR pieaugušajiem, 5.50 EUR studentiem un 4.50 EUR senioriem.

Citas aktualitātes
98. sezonas notikums: franču kulta filma AMĒLIJA atzīmē 20. gadskārtu
10.09.21

10. septembrī plkst. 19:00 kinoteātris Splendid Palace par godu savai 98. kino sezonai atzīmē leģendāras franču filmas “Amēlija” (Amélie, 2001) jubileju, pozitīvi krāšņā gaisotnē. 

Vairāk
Artdocfest/Riga 2021 izziņo festivāla filmu izrādes klātienē
03.09.21

Starptautiskais dokumentālā kino festivāls Artdocfest/Riga ziņo, ka pandēmijas dēļ pārceltie filmu seansi plašai publikai notiks š.g. 3 .- 9.septembrī kinoteātrī Splendid Palace.

Vairāk
Filma "Gorbačovs. Paradīze" iekļūst Eiropas Kino akadēmijas gada izlasē
26.08.21

Eiropas Kino akadēmija (European Film Academy, EFA) izziņojusi gada labāko dokumentālo filmu izlasi, kas var pretendēt uz 2021. gada Eiropas Kino akadēmijas balvām.

Vairāk
Tradicionālās Baltijas filmu dienas – šogad 24. un 25. augustā!
24.08.21

Nu jau piekto reizi augusta nogalē, leģendārā Baltijas ceļa laikā, notiks Baltijas filmu dienas – bezmaksas seansi, kuros kinoskatītājiem katrā no trim Baltijas valstīm tiek piedāvātas vairākas kaimiņvalstu filmas.

Vairāk