lv en
Kinoprojekts "Ceļo ar filmām" turpina uzņemt apgriezienus

07.04.22

Kultūrizglītojošā kinoprojekta Ceļo ar filmām koncepts ir līdzīgs aizraujošai spēlei, kas līdz 2022. gada 2. jūnijam piedāvā skatīties jautras un tajā pat laikā nopietnas Eiropas filmas.

 

Projekta Ceļo ar filmām ietvaros vienota kino filmu izlase vienlaicīgi norisinās divās valstīs, trīs pilsētās un trīs dažādos kinoteātros - Kauņā kino centrā Romuva, Viļņā kinoteātrī  Pasaka un Rīgā kinoteātrī Splendid Palace.

 

Kino programma ir veidota, domājot par “Z Paaudzi”, kurai vārds “kino” pārsvarā nozīmē izklaidi un aizraujošu, izglītojošu piedzīvojumu. Eiropas kino piedāvā pasaules daudzveidības atspulgu un piedzīvojumu vienlaicīgi. Lūkojoties caur dažādo nacionalitāšu prizmu, skatītājam ir iespēja izprast cilvēka iekšējo pasauli, kas runā visās iespējamās valodās.

 

Kopumā projekts piedāvā izbaudīt astoņas filmas, kurās ar filmu varoņiem notiek apbrīnojami, romantiski, reizēm arī sāpīgi piedzīvojumi, ar kuriem parasti sevi identificē mūsdienu jaunieši.

 

Izrietot no filmā redzētā, skatītājiem un projekta mērķauditorijai ir iespēja ļauties radošām izpausmēm ar savas paaudzes autoritātēm mākslā un dzīvē.

 

Ceļo ar filmām tika atklāts 10. februārī, un programmas ietvaros notiks vēl četri kinosensi. Kā nākamais 14. aprīlī plkst. 18.30 tiks rādīts vācu režisora T. Tikvera trilleris "Skrien, Lola, skrien" (1998). 

Kādam jaunam vīrietim steidzami nepieciešams 100 000 marku, citādi gangsteri ar viņu izrēķināsies. Viņa draudzene Lola dodas ceļā, lai sadabūtu nepieciešamo summu un glābtu mīļoto. Jaunais režisors Toms Tikvers šo mīlas stāstu izstāsta trīs variantos ar dažādiem atrisinājumiem. "Skrien, Lola, skrien" pirmkārt ir spēle ar kinematogrāfa līdzekļiem, kas vienlaikus arī dokumentē kādu mīlestību.

 

Līdz šim Splendid Palace Ceļo ar filmām ietvaros viesojušies un savā pieredzē dalījušies tādi viesi, kā Māra Sleja, Beāte Bērziņa, Valdis Vītoliņš u.c.

 

28.04. plkst. 18.30 režisora F. V. Mūrnava "Nosferatu, šausmu simfonija" 

19.05. plkst. 18.30 režisoru Ļ. Stefanova un T. Kotevskas dokumentālā filma "Medus zeme"

02.06. plkst. 18.30 režisora K. Louča drāma "Kess"

 

Kino notikumus paspilgtina digitālā spēle, kas jauniešiem sniedz iespēju izklaidēties un izglītoties vienlaicīgi. Jebkurš Ceļo ar filmām seansa apmeklētājs, lejupielādējot aplikāciju un izpildot ar filmu sasaistītos uzdevumus, iegūst punktus. Visvērīgākais kino skatītājs, kurš būs sakrājis visvairāk punktus, projekta beigās iegūs īpašu balvu – Privātu kino seansu kinoteātrī Splendid Palace.

Citas aktualitātes
ZEMES STUNDA I Saule spīd 24 stundas
21.03.23

Kinoteātris “Splendid Palace” pievienosies brīdim, kas apvieno pasauli – “Zemes stunda”, izgaismojot dabas izzušanas un klimata krīzi globālā mērogā, paužot atbalstu dabai, lai aizsargātu mūsu un planētas veselību un labklājību.

Vairāk
Kinolektorijs “Tas, ko tu nedrīksti nezināt”
21.03.23

Mūzikla deju soļi no Latvijas līdz Bolivudai. LKA Rīgas Kino muzejs aicina uz 18. kinolektorija “Tas, ko tu nedrīksti nezināt” sezonu

Vairāk
8. MARTA ĪPAŠAIS PIEDĀVĀJUMS
06.03.23

Tikai 8. martā - iegādājies biļetes uz jebkuru kino seansu par 4,50 EUR!

 

Vairāk
Esi daļa no prestižās Venēcijas Filmu festivāla žūrijas!
20.02.23

Lieliska iespēja kinomīļiem vecumā no 18 līdz 25 gadiem!

Vairāk