lv en
Kinoteātra “Splendid Palace” mākslinieciskā vadītāja strādās Kannu kinofestivāla žūrijā

17.05.22

Pirmo reizi Kannu kinofestivāla žūrijā strādās pārstāve no Latvijas - Daira Āboliņa. Viņa festivālā uzaicināta vērtēt filmu mākslas sasniegumus arthouse žūrijā, kas notiks paralēli oficiālajai žūrijai.

 

Arthouse  kino balva Kannu kinofestivālā tiek piešķirta kopš 2019. gada, un tās mērķis ir  vērtēt jaunās filmas plašā spektrā. Šīs balvas jēga ir parādīt filmu mākslas attīstības dinamiku un aktualizēt Eiropas arthouse kino izrādītāju sadarbību. Balvas mērķis un vērtība ir godalgoto filmu atpazīstamības veicināšana un atbalsts plašākai filmas izplatīšanai kinoteātros Eiropā.

 

Arthouse žūrijā šogad strādās profesionāļi, kuru darbība ir saistīta ar kino filmu atlasi dažādu pasaules valstu kinoteātros, līdzās diviem Francijas kolēģiem, Itālijas un Marokas kinoteātru pārstāvjiem, šogad prestižajā žūrijā darbosies kinoteātra “Splendid Palace” mākslinieciskā vadītāja, filmu programmu kuratore un kino kritiķe Daira Āboliņa.

 

“Tā ir milzīga atbildība un lieliska iespēja  ne tikai vērtēt Kannu kinofestivāla konkursa filmas, bet arī vēlreiz akcentēt, ka Latvijā darbojas viens no greznākajiem un senākajiem kinoteātriem “Splendid Palace”, kurš iesaistās “Europa Cinemas” un “CICAE” sadarbības tīklos* un rāda savai publikai labāko, jaunāko kino. Kannu kinofestivāla godalgotās filmas jau 2022. gada rudenī nonāks arī pie Latvijas kino skatītājiem, par ko ir liels prieks”, situāciju komentē Āboliņa.

 

Kannu kinofestivāls šogad norisināsies no 17. līdz 28. maijam, kura laikā notiks vairāk nekā 200 jaunu filmu skates, no tām 22 ir iekļautas galvenajā konkursa skatē.

 

Kinoteātris “Splendid Palace” 2021. gadā saņēma “Europa Cinemas” balvu par labāko programmu Eiropā.

 

*CICAE/Starptautiskā mākslas kinoteātru savienība ir nacionālo kino arodbiedrību, neatkarīgo kinoteātru, filmu festivālu organizatoru un filmu izplatītāju organizācija. To 1955. gadā Vīsbādenē nodibināja Vācijas, Francijas, Nīderlandes un Šveices mākslas kino arodbiedrības. Organizācijas mērķis – atbalstīt neaizsargātu filmu izplatīšanu no visas pasaules.

Eiropas Cinemas apvieno kinoteātrus, kas veicina Eiropas filmu apriti, veidojot plašu tīklu Eiropā un ārpus tās. Asociācijā šobrīd reģistrētas 72 valstis, 786 pilsētas, 1268 kinoteātri. Kino „Splendid Palace”  šajā apvienībā darbojas kopš 1994. gada.

Citas aktualitātes
PĀRCELTA filmas "Mātes piens" pirmizrāde
29.09.22

Novembrī plānotā režisores Ināras Kolmanes filmas "Mātes piens" pirmizrāde dažādu apstākļu dēļ pārcelta uz nākamā gada sākumu.  Datums tiks precizēts, tiklīdz filmas veidotāji izsludinās jauno pirmizrādes datumu. 

Vairāk
Septembrī ierobežota pieejamība Mazajā zālē cilvēkiem ar kustību traucējumiem
06.09.22

Lifta remontdarbu dēļ līdz septembra beigām cilvēkiem ar kustību traucējumiem būs ierobežota pieejamība seansiem kinoteātra “Splendid Palace” Mazajā zālē. 

Vairāk