lv en
Kinoteātrī Splendid Palace norisināsies Alfrēdam Hičkokam veltīts kinovakars

31.01.23

Splendid Palace ielūdz uz “Gadsimta refleksijas uz Lielā ekrāna” otro kino vakaru kopā ar Ditu Rietumu un filmu “Mans vārds ir Alfrēds Hičkoks”

2022. gadā apritēja simts gadi kopš Alfrēda Hičkoka pirmās pilnmetrāžas filmas. Gadsimtu vēlāk Hičkoks joprojām tiek uzskatīts par vienu no ietekmīgākajiem filmu veidotājiem kino vēsturē, kurš spēja trillera žanram piešķirt autorkino pazīmes. 13. februārī plkst. 19.00 kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē tiks izrādīta filma Mans vārds ir Alfrēds Hičkoks.

 

Hičkoku mēdz dēvēt par spriedzes meistaru (Master of Suspense), kurš spēja manipulēt ar kino skatītāju trauksmi un bailēm. Bet kā viņa milzīgais darbs un kino filmu mantojums saglabājies mūsdienās?

 

Marks Kazinss, godalgotais dokumentālo filmu režisors, Alfrēda Hičkoka plašo filmogrāfiju  interpretē inovatīvi -  izmantojot autora balsi. Kamēr Hičkoks atkārtoti skatās savas filmas, mēs rotaļīgā un atklājošā veidā tiekam aizvesti Hičkoka darbu odisejā, sākot no viņa spilgtajām mēmajām filmām, leģendārajām 1950. un 60. gadu filmām līdz viņa vēlīnajiem darbiem.

 

Marks Kazinss (Mark Cousins) – īru režisors, rakstnieks un producents, kas plašākai publikai vislabāk pazīstams ar savu 2011. gada 15 stundu garo dokumentālo filmu “Filmas stāsts: Odiseja (“The Story of Film: An Odyssey”), “Filmas stāsts: Odiseja, Orsona Velsa acis” (The Story of Film: An Odyssey, The Eyes of Orson Welles) un “Filmas stāsts: Jaunā paaudze” un “Stāsts par bērniem filmās” (A Story of Children and Film). Kazinss ir izveidojis daudzveidīgu dokumentālo filmu kolekciju, kas veltīta kino vēsturei. Viņš ir goda profesors Glāzgovas un Edinburgas  universitātēs, kā arī viņš ir patrons Edinburgas starptautiskajā festivālā.

 

Pirms filmas režisora Marka Kazinsa video uzruna Splendid Palace auditorijai, savukārt klātienē uz kopīgu sarunu viesosies kinozinātniece un kinokritiķe, Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma.

 

2023. gadā Latvijas greznākais un senākais kinoteātris "Splendid Palace" atzīmēs savu simtgadi, tāpēc gada garumā tiek plānoti spilgti kino notikumi, kuri paliks mūsu publikas atmiņā, kā atgriešanās pie pasaules kino mākslas pamatvērtībām.

 

BIĻETES pieejamas kinoteātra mājas lapā www.splendidpalace.lv vai kinoteātra kasē.

Citas aktualitātes
“Splendid Palace” piedāvā godalgotā seriāla “Padomju džinsi” kino maratonu
20.03.24

Kinoteātris “Splendid Palace” piedāvā 1. aprīlī vienas dienas laikā noskatīties ar “Lielā Kristapa” balvu par labāko pašmāju daudzsēriju filmu godalgotā seriāla “Padomju džinsi” visas astoņas sērijas.

Vairāk
“Splendid Palace” lielus un mazus aicina uz “BikiGRUPAS” jaunā albuma atklāšanas koncertu
28.02.24

Kinoteātris “Splendid Palace” aicina ģimenes 24. martā plkst. 15.00 apmeklēt muzikālās apvienības “BikiGRUPA” jaunā albuma “BikiDZIESMAS” atklāšanas svētkus.

Vairāk