lv en
Kinoteātrī “Splendid Palace” pirmo reizi Latvijā norisināsies Itālijas Jaunā Kino festivāls

28.11.22

No 6. līdz 8. decembrim kinoteātrī “Splendid Palace”, sadarbībā ar Itālijas vēstniecību Latvijā un N.I.C.E. New Italian Cinema festival, pirmo reizi Latvijā norisināsies Itālijas Jaunā Kino festivāls, sniedzot skatītājiem iespēju noskatīties sešas Itālijas jauno režisoru filmas.

 

N.I.C.E. Itālijas Jaunā Kino festivāls dibināts 1991. gadā pēc kino profesionāļu iniciatīvas. Šī festivāla mērķis ir popularizēt itāļu jauno kino pasaulē, organizējot festivālus un starptautisku kultūras apmaiņu. Tā ir šī festivāla galvenā misija: iedvesmot darbam jaunos režisorus, atspoguļojot kino impulsus un tendences.

 

“2022. gada festivāla filmu izlasē, kas tika īpaši veidota mēnešiem ilgi, skatītāji atradīs filmas, kas atspoguļo dažādas šobrīd aktuālas sabiedrības problēmas, tāpat arī būs skatāmas komēdijas, kas ar nelielu ironiju, caur ikdienas dzīves stāstiem, vēsta par mūsdienu sabiedrību,” saka Viviana del Bianco, N.I.C.E. mākslinieciskā vadītāja un dibinātāja.

 

Festivālu ar filmām “Lielais klusums” (“Il Silenzio Grande”, seanss plkst. 18.00) un “Santa Lučia” (“Santa Lucia”, seanss plkst. 20.30) atklās 6. decembrī Itālijas vēstnieks Latvijā Alesandro Monti, N.I.C.E. direktore un dibinātāja Viviana del Bianco un kinoteātra “Splendid Palace” mākslinieciskā vadītāja, kino kritiķe Daira Āboliņa. Alesandro Gasmana “Lielais klusums” ir gaismu, ēnu, klusumu, vārdu sprādzienu, smieklu, vīziju, satraukumu pilna filma, kurā visi runā un neviens īsti neklausās, savukārt Marko Kjapetas "Santa Lučia" ir sirdi plosoša filma, kas atspoguļo īstu drāmu, sāpes un prieku, ko sevī ietver cilvēka atmiņa. Festivāla dibinātāja filmas raksturo kā poētiskas, ar mērķi iedziļināties cilvēka dvēseles vistumšakājos nostūros, tādējādi aizraujot skatītāju līdz sirds dziļumiem. Pēc filmas “Santa Lučia” seansa skatītājiem būs iespēja tikties ar režisoru Marko Kjapetu.

Festivāla otrajā dienā, 7. decembrī plkst. 18.00, skatītājiem tiks demonstrēta režisora Lorenco d'Amiko De Karvalju debijas spēlfilma “Skaistie gadi” (“Gli Anni Belli”). Režisors darbojies arī kā līdzautors dokumentālajā filmā “Rosellīni” (The Rossellinis). Pēc filmas tikšanās ar Džanvinčenco Puljēzi. Savukārt seansā plkst. 20.30 būs skatāma režisora Džuzepes Bonito trešā filma “Meitene atgriezās” (“L’Arminuta”), kas veidota pēc rakstnieces Donatellas Di Pjetrantonio tāda paša nosaukuma bestsellera motīviem.

Trešo un noslēdzošo festivāla vakaru, 8. decembrī plkst. 18.00, atklās režisora un scenārista Alesandro Kapitani filma “Mūsu rēgi” (“I nostri Fantasmi”), kas tika prezentēta 79. Venēcijas kino festivālā. Alesandro Kapitani (1980) debitēja kino pasaulē kā neatkarīgā kino autors. 2013. gadā ar īsfilmu “La legge di Jennifer” ieguva Nastro d’Argento balvu (Nastro d’Argento ir viena no prestižākajām balvām itāļu kino, ko katru gadu piešķir žurnālisti un kino kritiķi). 2016. gadā viņam tika piešķirta David di Donatello balva par labāko īsfilmu “Bellissima”. Tāpat Alesandro Kapitani ir ļoti veiksmīgu TV programmu režisors un autors. Pēc kino seansa tikšanās ar režisoru Alesandro Kapitani. Festivāls noslēgsies ar režisores Mišelas Českonas debijas spēlfilmu - trilleri “Zilās acis” (“Occhi Blu”) – plkst. 20.30. Autore atzīst, ka filma ir "personiska interpretācija un veltījums žanram polar, kas apvieno  film noir un detektīvu tēmas stilistiskās iezīmes.

 

 

Itālijas Jaunā Kino festivāls tiek demonstrēts Eiropas kino mēneša ietvaros. Eiropas kino mēnesis šogad norisinās no 13. novembra līdz 10. decembrim. Pateicoties sadarbības tīklam “Europa Cinemas”, kinoteātri 35 valstīs no Reikjavīkas līdz Atēnām, no Lisabonas līdz Rīgai izcels Eiropas filmas, piedāvājot īpašas filmu programmas un pasākumus.

 

Filmas tiek demonstrētas ar Itālijas vēstniecības Latvijā un N.I.C.E. New Italian Cinema festival atbalstu.

 

Ieeja seansos – bez maksas. Ieejas biļetes iespējams "iegādāties" pie katras no filmām.

Citas aktualitātes