lv en
Kinoteātris “Splendid Palace” 18. novembrī piedāvā īpašu latviešu jaunāko filmu programmu

18.11.23

Aicinot svinēt kopā Latvijas valsts 105. dzimšanas dienu, kinoteātris "Splendid Palace" 18. novembrim sagatavojis svētku dāvanu – īpašu jaunāko Latvijas filmu izlasi. Filmas visas dienas garumā varēs noskatīties par īpašu – svētku cenu – 4,50 EUR.

 

Valsts dzimšanas dienas filmu programmā iekļautas tādas jaunākās šā gada latviešu filmas kā “Mana brīvība”, “Elpot zem ūdens”, “Vietām gaidāms stiprs lietus”, “Ēriks Akmenssirds”, “Astra” un “Bezkaunīgie”.

 

“Kino vienmēr reflektē savu laikmetu. Jaunākās Latvijas filmas ir kā termometrs, kas rāda, kā mēs jūtamies, no kā baidāmies, uz ko ceram un ko atceramies,” aicinot svinēt Latvijas valsts svētkus ar latviešu kino, uzsver “Splendid Palace” mākslinieciskā vadītāja Daira Āboliņa.

 

“Šis gads ir piedāvājis spilgtas kino debijas un radošus eksperimentus,” teic D. Āboliņa. “Līdzās Ilzes Kungas- Melgailes, Elizabetes Gricmanes, Ronalda Mežmača pirmajām filmām, 18. novembra Latvijas kino programmā esam iekļāvuši filmu, kura pagājušajā gadā “Splendid Palace” piedzīvojusi visskaļākās stāvovācijas un saņēmusi rekordlielu kino balvu skaitu Eiropā, tostarp Eiropas Kinoakadēmijas nomināciju, bet pašlaik iekaro ASV kino publikas mīlestību! Tā ir Signes Baumanes  animācijas lielfilma “Mans laulību projekts” - par  brīvības alkām  un toleranci, kas šā gada laikā ir kļuvusi vēl aktuālāka”.

 

Svētku programmā 18. novembrī Lielajā zālē piedāvājam noskatīties:

 

Divos seansos - plkst. 14.00 un 20.20 režisores Ilzes Kungas-Melgailes filma “Mana brīvība”, kurā brīvdomīgā Alīcija aktīvi iesaistās Tautas frontes darbībā. Taču sasniegumi nes līdzi arī sarežģījumus un skarbas izvēles. Galvenās varones prototips ir viena no Atmodas laika spožākajām zvaigznēm - žurnāliste un politiķe Ita Kozakeviča. Latvija šo filmu izvirzījusi konkurencei ASV Kinoakadēmijas balvai "Oskars" starptautisko filmu kategorijā.

 

Seansā plkst. 16.30 režisora Ronalda Mežmača filma “Elpot zem ūdens”, kas ir mūsdienīgs stāsts par narkomānu Raiti, kurš ir iestrēdzis atkarības ritenī un nespēj tikt no tā ārā. Galvenajā lomā – Kaspars Dumburs.

 

Seansā plkst. 18.30  režisores Elizabetes Gricmanes drāma Vietām gaidāms stiprs lietus” vēsta par iemīlējušo pāri Sabīni un Reini, kuri spiesti strauji uzsākt kopdzīvi. Ātri vien jaunie mīlnieki sāk patiesi iepazīt viens otra atšķirīgos sapņus un vēlmes un nonāk izvēles priekšā - vai tiešām ir gatavi būt kopā.

 

Mazajā zālē piedāvājam:

 

Seansā plkst. 13.00 – KINO BĒRNIEM – igauņu režisora Ilmara Rāga filma Ēriks Akmenssirds”. Filma par vienpadsmitgadīgo Ēriku, kurš ir pārliecināts, ka viņam ir akmens sirds. Ģimene pārceļas uz mantotu villu, kur jau dzīvo vienpadsmitgadītā Marija ar tēvu, kuriem tagad būs jāizvācas. Marija īsteno slepenu plānu, un bērni dodas neticamā ceļojumā uz Starppasauli, kur iekuļas fantastiskos piedzīvojumos.

 

Seansā plkst.15.10 režisores Signes Baumanes animācijas filma “Mans laulību projekts” (2022), kas pērn saņēma gada labākās Eiropas animācijas filmas nomināciju. Zelma, uzaugot Padomju Savienībā, kopš bērnu dienām dzirdējusi vairākas patiesības, piemēram, tev būs sargāt savu nevainību līdz kāzām, ģērbties kā meitenei. Zelma šīm un citām bauslībām mēģina sekot, bet viņas ķermenis, neironi un bioķīmiskie procesi liek šķēršļus tam, kā viņu sabiedrība ir audzinājusi.

 

Seansā plkst. 17.30 režisores Lienes Laviņas dokumentālā filma “Astra”, kas ir biogrāfisks stāsts par unikālu personību ar nesalaužamu garu un stipru mugurkaulu – Gunāru Astru (1931–1988), kurš drosmīgi rīkojās saskaņā ar savu sirdsbalsi, būdams pārliecināts, ka Latvija reiz būs brīva.

 

Seansā plkst. 19.30 režisora Aika Karapetjana simbolu drāma ar šausmu elementiem “Bezkaunīgie”. Ģimene pārceļas uz dzīvi mantotā muižā meža ielokā. Viņi atklāj, ka māja ir pilna ar kukaiņiem. Cīņa ar tiem pāraug ģimenes locekļu cīņā vienam ar otru.

 

Biļetes pieejamas kinoteātra “Splendid Palace” mājaslapā www.splendidpalace.lv vai kinoteātra kasē.

Citas aktualitātes
Bērnu ballītes kinoteātrī “Splendid Palace” - neaizmirstama svētku pieredze
03.07.24

Attīstot un pilnveidojot savu pakalpojumu klāstu, kinoteātris “Splendid Palace” piedāvā jaunu kinoteātra apmeklējuma pieredzi jaunākajai paaudzei  – bērnu ballītes ar kino skatīšanos.

Vairāk
Atklāta “Splendid Palace” vasaras vakaru sezona
05.06.24

Ar Žaka Demi vasarīgo mūziklu “Rošforas meitenes” 5. jūnija vakarā tika atklāta kinoteātra “Splendid Palace” brīvdabas kino sezona “Splendid Garden”. 

Vairāk