lv en
Kinoteātris “Splendid Palace” atsāk kino seansus kulta režisora Ozona dzimšanas dienā!

11.11.21

Kinoteātris ir atvērts, lielais baltais ekrāns ir nevis alternatīva, bet neatkārtojama iespēja satikties ar kino šīs mākslas patiesajā nozīmē. Franču režisors Fransuā Ozons, ar ekrāna starpniecību, ir bijis viens no gaidītākajiem autoriem mūsu kinoteātrī. 15. novembris ir Fransuā Ozona dzimšanas diena, kuru šogad svinam ar viņa jaunākās filmas “Viss noritēja labi” (Tout s’est bien passé) pirmizrādi kinoteātrī.

 

Filma ir stāsts par tēva lomu ģimenē, kurā aug meitas. Filma ir stāsts arī par tēva novecošanu un pēdējo gribu. Nav režisora autorkino triku, manipulējot ar realitātes nobīdēm, tomēr Ozons ir ļoti atpazīstams ar savu ironisko humoru ģimenes attiecību pinekļos, dramatiskā un komiskā klātbūtni arī eksistenciāli izšķirošos mirkļos. Tēvā (Andrē Dislojē) mīt nerimstošs jutekliskums attiecībā gan pret izjukušajām attiecībām ar sievu (Šarlote Remplinga iespaidīgā, epizodiskā lomā), gan meitām (Sofija Marso un Žeraldīne Paijā) - viņa mūža galvenajām sievietēm. Savas radošās karjeras sākumā, Ozons kā aktierus filmējis savus vecākus pirmajās īsfilmās. Tēva tēls viņa filmās ir tiek  rādīts  tik pat despotisks, kā mātes tēls.  Taču režisors Ozons šajās jau pieaugušo bērnu un vecāku attiecībās vienmēr saglabā cieņu un pat maigumu.

 

Uz kinoteātra “Splendid Palace” lielā ekrāna ir iespēja skatīties visas sērijas daudzsēriju filmai “Emīlija. Latvijas preses karaliene”, izmantojot iespēju visu seriālu noskatīties vienā vai divās dienās.

Emīlijas Benjamiņas spēka un dramatisma piepildītos 16 dzīves gadus nofilmēja šogad 50 dienās un pārvērta daudzsēriju mākslas filmā, gan pētot arhīvus un fotogrāfijas, gan arī fantazējot un interpretējot notikumus!  Filma būtībā ir kostimēta fantasmagorija par Emīlijas Benjamiņas dzīvi un laikmetu. Daudz kas notiek pirmo reizi Latvijas kino procesā: vienas filmas veidošanā ir iesaistīta režisoru un scenāristu komanda, kas  darbojas kā vienots mehānisms. Visi režisori: Kristīne Želve, Andis Mizišs, Dāvis Sīmanis, Gints Grūbe atrod sevī Emīlijas Benjamiņas gēnu. Māksliniece  Kristīne Jurjāne, sadarbojoties ar Benjamiņu dzimtas pēctečiem, veido mizanscēnas Benjamiņu īpašumā Valdeķos, gan arī bijušajā Benjamiņu namā Rīgā. Filma var pretendēt uz rekordiem daudzās pozīcijās: veidošanā iesaistīti 580 kino profesionāļi. Uz ekrāna parādīsies daudzi pagājušā gadsimta radošo profesiju pārstāvji – Kārlis Skalbe,  Jānis Ziemeļnieks, Vilis Lācis un vēsturiskas personības Eižens Finks, Gustavs Zemgals, Mariss Vētra.

 

Filmas, kuras ir lielā ekrāna vērtas un jūs vēl neesat paspējuši redzēt:

Japāņu režisora Rjusuke Jamaguti kino parafrāze par teātri, tēlošanu un īstām jūtām, kā atsauce uz pazīstamo literāta Haruki Murakami stāstu un populāro “The Beatles” dziesmu “Drive My Car”, no kā filma aizguvusi nosaukumu.

 

Kirila Serebreņņikova Kannu konkursa filma “Petrovi ar gripu un ap to” ir režisora atzīšanās nemīlestībā pret savu padomju laika bērnību. Mamma bibliotekāre, tētis automehāniķis un viņu puika slimo ar gripu un paaugstināta temperatūra ir gan viņu aizsargreakcija, gan iespēja levitēt notikumu un cilvēku burzmā.

 

 

 Izcils kino, greznā kinoteātrī uz lielā ekrāna! Mēs gaidām jūs katru vakaru!

 

 

* Kinoteātris “Splendid Palace” ir Rīgas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrība SIA “Rīgas nami” struktūrvienība.

 

E-pasts: splendid@riga.lv

Tel: 29401294

 

Citas aktualitātes
Apbalvoti Larsa fon Trīra kino fani
03.05.23

... un izziņoti skatītāko filmu papildseansi!

Vairāk
ĢIMENES DIENAS ĪPAŠAIS PIEDĀVĀJUMS
02.05.23

Iegādājies biļetes uz jebkuru bērnu seansu 13. un 14. maijā tikai par 4,50 EUR!

Vairāk
4. maija Latvijas filmu maratons izsludina programmu un seansus
01.05.23

Nacionālā Kino centra rīkotais tradicionālais 4. maija Latvijas filmu maratons šogad notiks vienlaikus trīs sadaļās. Kinoteātrī "Splendid Palace" tā būs bezmaksas desmit seansu programma ar pirmizrādēm un dokumentālo kino.

Vairāk
Kinoteātrī “Splendid Palace” norisināsies dāņu kino režisora Larsa fon Trīra visaptveroša filmu retrospekcija
30.04.23

Pirmo reizi Latvijā no 13. līdz 30. aprīlim kinoteātrī “Splendid Palace” norisināsies dāņu kino režisora Larsa fon Trīra visaptveroša filmu retrospekcija.

Vairāk