lv en
Kinoteātris “Splendid Palace” piedāvā filmu kolekciju modes gardēžiem!

18.05.22

Modes aizkulises ir viena no fascinējošākajām un noslēpumainākajām mākslas vidēm, kas ir slēgta ārpasaulei un tieši tāpēc leģendām un kaislībām apvīta. Augstā mode un tās dizaineri visos laikos ietekmējuši ne tikai cilvēku ģērbšanās stilu, bet atstājuši spēcīgu iespaidu uz citām mākslām,  un jo īpaši uz kino. Modeļu biznesa greznība no vienas puses un mežonīgi smags un disciplinēts darbs no otras puses. Modes pasaules lielo personību – dizaineru ekstravagantās dzīves atainotas jau vairākās filmās, bet nekas nespēs aizstāt dokumentālos filmējumus un pašu modes mākslinieku stāstījumu par savu darbu.

 

Kinoteātris “Splendid Palace” sadarbībā ar Best Films, Riga Fashion Week un Sirowa RIGA, piedāvā trīs dokumentālas filmas par modes pasaules lielajām personībām.

 

MARTĒNS MARŽELA: VIŅŠ PATS (Martin Margiela: In His Own Words), Vācija, 2020

Režisors: Reiner Holzemer

 

Stāsts par Martēnu Marželu, kurš vēlējās palikt anonīms un nekad nav atklājis savu seju. Viņu uzskata par pēdējo lielo modes revolucionāru. Viņš nekad nav rādījies publikā. Martēna Maržela apbrīnas cienīgais karjeras ceļš no Žana Pola Gotjē asistenta līdz Hermes radošajam direktoram un sava brenda radītājam, izveidojot  atpazīstamu radikālu stilu. Radījis 41 provokatīvu  modes kolekciju. Filmas pirmizrāde notika jau 2019. gada novembrī Ņujorkā, bet to nebeidz apspriest joprojām. Ietekmīgais modes dizainers Martēns Maržela pēkšņi pārtrauca savu klusēšanu, pameta pats savu modes namu un aizgāja no šīs jomas 2008. gada septembrī, un tagad viņš nodarbojas ar mākslu. Visā savā karjeras laikā viņš nav sniedzis nevienu interviju un ļoti reti ļāvis sevi fotografēt. Filma ir unikāla iespēja ieraudzīt ģeniālo dizaineru un ieklausīties viņa teiktajā.

Martēns Maržela par sevi: Es pastāvīgi novedu sevi galējībās. Es vienmēr esmu gribējis, lai mans vārds saistītos ar manis radīto produktu, nevis ar manu seju.

 

ŽANS POLS GOTJĒ: FRĪKS & ŠIKS (Jean Paul Gaultier: Freak & Chic), Francija, 2021

Režisors: Yann L’Henoret 

Filmā piedalās: Žans Pols Gotjē, Tonija Maršala, Rosija de Palma, Mariona Motina, Mariona Kotijāra, Katrīna Denēva, Žils Blanšārs, Mišlēna Prela un citi.

Viņa stilā savienots  it kā nesavienojamais. Gotjē allaž ir bijis pārmērīgi seksuāls, pārlieku grezns un vienlaikus ļoti patiess un vienkāršs. Kas viņam kopīgs ar režisoriem Pedro Almodovaru, Pīteru Grīneveju, Liku Besonu un Žanu Pjēru Ženē? Kas bija Žana Pola Gotjē pirmā mūza un pirmā modele? No kurienes ņemti dažādie simboli, kas atainoti mākslā un klātesoši viņa skatēs? Dokumentālā filma ŽANS POLS GOTJĒ. FRĪKS & ŠIKS ir aizraujošs ceļojums cauri laikiem modes ģēnija ekscentriskajā Visumā.

Žans Pols Gotjē par sevi: Es daru šo darbu, lai būtu mīlēts.

 

KARDĒNA MODES NAMS (HOUSE OF CARDIN), ASV, 2019

Režisori: P. David Ebersole, Todd Hughes

 

Miljoniem cilvēku pazīst kulta logotipu Pierre Cardin, bet tikai nedaudzi pazīst cilvēku, kurš radījis pazīstamo zīmolu. Pjērs Kardēns ir pirmais modes dizaineris, kas aicināja skatēs piedalīties dažādu rasu modeļus. Ar viņu strādājuši daudzi slaveni aktieri.
Kāds ir leģendārās ikonas stāsts? Filmas veidotāji dod retu iespēju ielūkoties ģēnija prātā, stāstot par Pjēra Kardēna dzīves un daiļrades ceļu. Izcilais modes mākslinieks sniedzis režisoriem ekskluzīvu izdevību piekļūt viņa arhīvam un viņa impērijai. Unikāli kadri, modes pasaules aizkulišu leģendas un, protams, izcilā modes mākslinieka lieliskie darbi!

Pjērs Kardēns par sevi: Mana mīļākā nodarbošanās – darbs.

 

Šajos trīs seansos apmeklētājus gaidīs patīkami pārsteigumi no zīmola Carolina Herrera!

 

GUČI NAMS (HOUSE OF GUCCI), KANĀDA, 2021

Režisors: R. Scott

 

Uz lielajiem ekrāniem atgriežas arī aizvadītā gada skatītākā un godalgām bagātā filma "Guči nams".

 

Guči pasaule ir pievilcīga gan tiem, kuri par to sapņo kā par neaizsniedzamu, gan tiem, kuriem Guči atrodams viņu drēbju skapī un kosmētikas maciņā. Filma “Guči nams”  ir šokējošs, bet patiesos notikumos balstīts stāsts par modes impērijas slēpto pusi uz finansiālas izšķērdības fona. Bagāto un vareno dinastiju skandāli un ciešanas ir izcils  materiāls filmai, kurā netrūkst intrigu un arī humora. Tā ir lieliski izrēķināta filma visos aspektos, sākot ar Lady Gaga aktrises ampluā, kurai visa šī neprātīgā pasaule piestāv līdz matu galiņiem, gan runājot par filmas vizuālo greznību tērpos un interjeros.

 

 

Filmu seansi:

 

ŽANS POLS GOTJĒ: FRĪKS & ŠIKS (Jean Paul Gaultier: Freak & Chic28.05. plkst. 17.00

GUČI NAMS (House of Gucci) 29.05. plkst. 15.00 

KARDĒNA MODES NAMS (HOUSE OF CARDIN) 29.05. plkst. 18.00

MARTĒNS MARŽELA: VIŅŠ PATS (Martin Margiela: In His Own Words) 30.05. plkst. 18.00

Citas aktualitātes