lv en
Kinoteātris “Splendid Palace” projekta “Eiropas vecākie kinoteātri apvienojas!” ietvaros piedāvā Jāņa Borga lekciju un filmu “Andalūzijas suns”

15.02.23

Trešdien, 22. februārī, kinoteātris “Splendid Palace” aicina uz mākslas zinātnieka Jāņa Borga lekciju ar performances elementiem un filmu “Andalūzijas suns” (Un chien andalou, 1929).

“Splendid Palace” apmeklētājus aicina piedzīvot sapņu pasaules un zemapziņas rosinātus impulsus, paradoksālus un absurdus realitātes salikumus, vizuālas un poētiskas metaforas simbolus uz lielā ekrāna kopā ar mākslas zinātnieka, kritiķa un publicista Jāņa Borga ievadlekciju, sniedzot iespēju iepazīt 20. gadsimta mākslas virzienu, kas izauga no Pirmā Pasaules kara laikā uzrūgušās Eiropas intelektuāļu anarhistiskās protesta kustības un mākslas virziena – dadaisma, kas pārtapis par pastāvīgu kultūras faktoru līdz pat mūsdienām.

 

Filma "Andalūzijas suns" ir divu sirreālisma meistaru, Luisa Bunjuela un Salvadora Dalī, mākslinieciskais kopdarbs sešpadsmit minūšu garumā. Filmai nav sižeta šī vārda tradicionālajā nozīmē. “Andalūzijas suns” ir dīvainu, graujošu, erotisku un atbaidošu attēlu sērija, filmas hronoloģija ir sajaukta, notikumi risinās haotiski, bet vietas un tēli īpaši nemainās. Tiek izmantota sapņu loģika. Viņi pāriet no vienas vīzijas uz otru, atspoguļojot sirreālisma revolūcijas principu.  Filmu “Andalūzijas suns” mēdz dēvēt par undergraund filmu savas ekstrēmās mākslinieciskās izpausmes dēļ.

 

Filma tiek demonstrēta projekta “Eiropas vecākie kinoteātri apvienojas!” ietvaros, kur četri dažādi Europa Cinemas tīklā esoši kinoteātri popularizē Eiropas vecāko kinoteātru vēsturi, kultūras vērtības un nozīmību no to dibināšanas līdz mūsdienām, sniedzot skatītājiem pārliecību, ka kino pieredze, pateicoties simtgadīgas vietas īpašajai atmosfērai, ir unikāla.

 

Biļetes pieejamas kinoteātra mājaslapā www.splendidpalace.lv vai kinoteātra kasē.

Citas aktualitātes
Ukrainas kino dienas Latvijā
02.09.23

Šī gada 2. un 3. septembrī kinoteātrī “Splendid Palace” norisināsies ukraiņu filmu festivāls, kas ir veltīts Ukrainas neatkarības 32. gadadienai. 

Vairāk
VASARA AR ČĀRLIJU ČAPLINU
20.07.23

Kinoteātris "Splendid Palace" visas vasaras garumā sniedz iespēju baudīt mēmā kino ģēnija Čārlija Čaplina daiļradi brīvdabas kino seansos.

Vairāk