lv en
Kinoteātris Splendid Palace saņem prestižo Europa Cinemas balvu kategorijā Best Programming 2021

14.12.21

Vakar, ar īpašu black& white atmosfēru tika atzīmēta kinoteātra 98. gadu jubileja un baudīta leģendārā Federiko Felini filma 8 ½.

 

 Splendid Palace telpās un it īpaši ziemas dārzā strāvoja filmu pasaules tēlainība un melnbaltā kino estētika. Svinīgā pasākuma kulminācija  - Europa Ciemas balvas pasniegšanas ceremonija, skatītāju pilnā zālē un izpārdotā seansā.

 

Jubilejas seansa ietvaros Starptautiskās asociācijas Europa Cinemas vadības komiteja paziņoja, ka balva par 2021. gada labāko kino programmu (Europa Cinemas award for Best Programming 2021) šogad tiek piešķirta kinoteātrim Splendid Palace, par ievērojamu, daudzveidīgu un kvalitatīvu darbību.

 

Fatima Džumēra (Fatima Djoumer) Europa Cinemas starptautisko  attiecību vadītāja pasākuma ietvaros uzrunāja kinoteātra komandu attālināti no Vācijas: “Katru gadu mēs izvērtējam un apbalvojam labākos Eiropas kino izrādītājus. Un šogad mēs balvu par labāko kino programmu 2021 piešķiram kinoteātrim “Splendid Palace” Rīgā. Es apsveicu visu komandu ar panākumiem un ieguldīto darbu”.

 

Šādu balvu, katru gadu piešķir tikai vienam vai diviem kinoteātriem pasaulē, un tas ir pirmais gadījums, kad šādu godu pasaulē izpelnās kinoteātris no Latvijas.

 

Eiropas Cinemas apvieno kinoteātrus, kas veicina Eiropas filmu apriti, veidojot plašu tīklu Eiropā un ārpus tās. Asociācijā šobrīd reģistrētas 72 valstis, 786 pilsētas, 1268 kinoteātri. Kinoteātris Splendid Palace šajā apvienībā darbojas kopš 1994. gada un tieši šogad lielajā konkurencē saņēmis godalgoto un prestižo balvu.

 

“Esmu apmeklējusi vairākas Eiropas balvu pasniegšanas ceremonijas, bet nevarēju iedomāties, ka kādu dienu, pateicoties Splendid Palace komandas darbam, es stāvēšu šeit uz šīs skatuves un saņemim šo prestižo balvu. Saņemtā Eiropas mēroga nozares profesionāļu atzinība, ne tikai ievērojami cels kinoteātra reputāciju, bet vairos kinoteātra Splendid Palace un Latvijas  atpazīstamību pasaulē”, svinīgā uzrunā pasākuma laikā pauda SIA Rīgas nami Valdes priekšsēdētāja Vineta Verika.

 

Splendid Palace komanda mērķtiecīgi jau gadiem ilgi strādājusi, lai veidotu savu skatītāju kino gaumi un pārliecību, ka greznākais un senākais Latvijas kinoteātris rāda labāko kino pasaulē.

 

Europa Cinemas piešķirtā balva kategorijā Best Programming 2021 ir lieliska motivācija turpmākajam darba cēlienam un jo īpaši gatavojoties kinoteātra simtgadei 2023. gadā.

 

Citas aktualitātes