lv en
Kinoteātris “Splendid Palace” Valentīndienā aicina uz romantisku piedzīvojumu

07.02.23

Otrdien, 14. februārī, kinoteātrī “Splendid Palace” norisināsies īpašs Valentīndienas seanss. Uz Lielā ekrāna tiks demonstrēta leģendārā Kloda Leluša franču filma “Vīrietis un sieviete” (1966) ar Anuku Emē un Žanu Luiju Trentiņānu galvenajās lomās, ko papildinās jauno un daudzsološo dzejnieku - Annas Belkovskas un Gundara Smuidra -  dzejas lasījumi.

 

Filma “Vīrietis un sieviete” stāsta par profesionālu autobraucēju un skaistu jaunu sievieti. Abi ir ļoti vientuļi, dzīvo atmiņu pasaulē. Viņi satiekas savu bērnu skolā. Draudzīgās attiecības pāraug kaislīgās jūtās un romānā, ko sarežģī abu atmiņas par saviem mirušajiem dzīvesdraugiem. Starp abiem rodas jauna tuvība, trausla un nedroša. Laime netiek dāvāta uzreiz, līdz tai ir jānoiet ērkšķains ceļš un jāatbild uz sarežģītiem esamības jautājumiem.


“Vīrietis un sieviete” ir slavena ar operatora darbu, ar biežām pārejām starp krāsainām, melnbaltām un sēpijas krāsas ainām. Tāpat atmiņā paliekoša ir Frānsisa Lē muzikālā partitūra.

Filma 1966. gadā Kannās ieguvusi “Zelta palmas zaru”.
Gadu vēlāk saņēmusi divas “Oskara” balvas – kā labākā filma svešvalodā un arī par labāko oriģinālscenāriju.

Pirms filmas aicinām skatītājus ļauties Annas Belkovskas un Gundara Smuidra dzejas burvībai.

Anna Belkovska ir dzejniece, dramaturģe un reizēm raksta savas domas par teātri, kino un dažādām cilvēciskām norisēm. Pirmais dzejas krājums "Veranda" iznāca 2022. gada sākumā un saņēma Latvijas literatūras gada balvu kā labākā debija.

Gundars Smuidris ir jaunais dzejnieks un rakstniecības entuziasts. Kopš pirmās uzstāšanās 2019. gadā, piedalījies dažādos lasījumos, projektos, kā arī ticis publicēts Literārajā avīzē "Konteksts" un citviet.

 

Biļetes pieejamas kinoteātra mājas lapā www.splendidpalace.lv vai kinoteātra kasē.

Filmas “Vīrietis un sieviete” treileris šeit.

Citas aktualitātes
Kinolektorijs “Tas, ko tu nedrīksti nezināt”
21.03.23

Mūzikla deju soļi no Latvijas līdz Bolivudai. LKA Rīgas Kino muzejs aicina uz 18. kinolektorija “Tas, ko tu nedrīksti nezināt” sezonu

Vairāk
ZEMES STUNDA I Saule spīd 24 stundas
21.03.23

Kinoteātris “Splendid Palace” pievienosies brīdim, kas apvieno pasauli – “Zemes stunda”, izgaismojot dabas izzušanas un klimata krīzi globālā mērogā, paužot atbalstu dabai, lai aizsargātu mūsu un planētas veselību un labklājību.

Vairāk
8. MARTA ĪPAŠAIS PIEDĀVĀJUMS
06.03.23

Tikai 8. martā - iegādājies biļetes uz jebkuru kino seansu par 4,50 EUR!

 

Vairāk
Kinoteātrī “Splendid Palace” norisināsies dāņu kino režisora Larsa fon Trīra visaptveroša filmu retrospekcija
20.02.23

Pirmo reizi Latvijā no 13. līdz 30. aprīlim kinoteātrī “Splendid Palace” norisināsies dāņu kino režisora Larsa fon Trīra visaptveroša filmu retrospekcija.

Vairāk