lv en
Rīgā ierodas IDFF Artdocfest/Riga laureāti

03.09.21

Saistībā ar 3. - 9. septembrī kinoteātrī Splendid Palace notiekošajiem festivāla filmu seansiem, Rīgā ierodas divu konkursa programmu “Artdocfest” un “Baltijas fokuss” laureāti un citi festivāla filmu režisori no Francijas, Beļģijas, Lietuvas, Ukrainas, Vācijas un Igaunijas lai iepazīstinātu skatītājus ar savām filmām, tiktos ar mediju pārstāvjiem un pašrocīgi saņemtu godam nopelnītās balvas.

 

Rīgā ierodas:

 

Reka Valerik, “Klusā balss” režisors.  Filma saņēma Artdocfest programmas Grand-Prix “par talantu sadzirdēt nesadzirdamo un ieraudzīt neredzamo!” un turpina triumfēt pasaules kino festivālos.

Angels Angelovs , “Baikonura. Ielaušanās” - žūrijas speciālbalva par ambiciozo ideju, riskanto izpildījumu un izcilo rezultātu - Baikonuras kosmodroma “uzlaušanu”.

Natālija Jefimkina, kuras debijas filmas “Garāžu tauta” seansā Berlīnes festivālā praktiski nebija iespējams iekļūt…

Zaurs Kurazovs, filmas “Laiks ir” – poētiskas mūsdienu Čečenijas ainavas ar latviešiem tik tuvā un nozīmīgā laika klātbūtni režisors.

Vladimirs Kozlovs, “Kunašira” – filma par kādreiz Japānai piederējušo Kuriļu salu, kuras liktenis krasi izmainījās 1945. gadā, kad to okupēja Padomju Krievija.

Eva Magi, “Skaistuma smagā nasta” – īsa un jaudīga pasaka par pieciem draugiem igauņu ciemā un viņu rotaļām ar stipro Degvīna Garu.

Giedre Žickīte, filmas “Lēciena” režisore, kas saņēma “Baltijas fokusa” balva HERCS par labāko režiju un ir patlaban daudzu, jo daudzu pasaules prestižāko festivālu laureāte.

Marija Stonīte, filmas “Viena dzīve” dzīve režisore – filma saņēma žūrijas speciālbalvu programmā “Baltijas fokuss” par izcilu māksliniecisku un poētisku sniegumu.

Margita Lillaka, filmas “Sirds aplis” – socioloģiskas drāmas par mūsdienu komūnu Igaunijā režisore.

Linas Mikuta, filmas “Romāna bērnība” – par dzīvespriecīgo Klaipēdas puisīti, kas nenieka nebēdā par savu it kā nelabvēlīgo ģimeni režisors.

Carlos E.Lesmes - kolumbiešu izcelsmes igauņu režisors, kura aizraujošais un stilīgais trilleris “Bijušo sajūtu zaudējums” izved mūs pa Kolumbijas narkodžungļu pēdām.

Visbeidzot, aicinām uz tikšanos arī ar mūsu pašu latviešu režisoriem Elīnu Langi Ionatamishvili – galvenās balvas HERCS ieguvēju “Baltijas fokuss” programmā par filmu “Nemierīgās atmiņas” un Ivo Briedi – filmas “Homo Sovieticus” režisoru, kuri jau ir tepat Rīgā.

 

 

 

Mediju pārstāvjiem, kuri vēlas satikt un/vai intervēt kādu no režisoriem, lūdzam pieteikties Jūlijai Baranskai julia@artdocfest.com, t: 29775981 vai griezties pie festivāla pārstāvjiem kinoteātrī Splendid Palace.

 

Filmu programma, seansu grafiks un biļetes ir pieejami festivāla mājas lapā https://artdocfest.com/lv/schedule/.

 

Tāpat priecājamies paziņot, ka  kinoteātra Splendid Palace mājas lapā pieejami festivāla biļešu komplekti par labām cenām, kā arī īpašas cenas studentu un pensionāru biļetēm.

Sīkāka informācija un saite:

https://www.splendidpalace.lv/lv/splendid-garden-kino/artdocfestriga-bilesu-komplekti-243-950

 

Festivāla un simpozija partneri un atbalstītāji ir Rīgas dome, kā arī Latvijas Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Nacionālais kino centrs un vairāki starptautiski fondi. Festivāla partneri ir ASV televīzijas kanāls Current time un vācu televīzijas kanāls Deutsche Welle, kinoteātris Splendid Palace Informatīvais atbalsts: portāls Delfi, portāls www.lsm.lv, LTV, portāls Kino raksti

 

Kontakti, filmu programmmas un sīkāka informācija www.artdocfest.com un https://www.facebook.com/IDFF-Artdocfest-Riga-100811758353279/, kā arī Jūlija Baranska julia@artdocfest.com, t: 29775981

 

Atgādinām, ka ieeja kinoteātrī ar Covid-19 vakcinācijas sertifikātiem!

 

Pievienojam festivāla video youtube kanālā  https://www.youtube.com/watch?v=osiuv9VOzgo

un attēlu ar festivāla programmas “Artdocfest” žūriju (Antons Doļins, Dita Rietuma, Artemijs Troickis) un balvām.

Citas aktualitātes
PĀRCELTA filmas "Mātes piens" pirmizrāde.
29.09.22

Novembrī plānotā režisores Ināras Kolmanes filmas "Mātes piens" pirmizrāde dažādu apstākļu dēļ pārcelta uz nākamā gada sākumu.  Datums tiks precizēts, tiklīdz filmas veidotāji izsludinās jauno pirmizrādes datumu. 

Vairāk
Septembrī ierobežota pieejamība Mazajā zālē cilvēkiem ar kustību traucējumiem
06.09.22

Lifta remontdarbu dēļ līdz septembra beigām cilvēkiem ar kustību traucējumiem būs ierobežota pieejamība seansiem kinoteātra “Splendid Palace” Mazajā zālē. 

Vairāk