lv en
RIGA IFF komandai kā Baltijas mūzikas video konkursa kuratore pievienojas Žanete Skarule

18.06.24

Rīgas Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF) otrajā ceturtdienā, 24. oktobrī, unikālā seansā festivāla galvenās mājvietas k/t “Splendid Palace” Lielajā zālē tiks pulcēti labākie mūzikas video no Baltijas valstīm, lai sacenstos par uzvarētāja titulu un 1000 EUR naudas balvu. Kā konkursa kuratore ir pievienojusies Žanete Skarule, bet darbus vērtēs starptautiski atzīti kino un mūzikas jomas pārstāvji no ASV, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas. Darbu pieteikšana konkursam ir atvērta vēl līdz 30. jūnijam (vairāk informācijas enter.rigaiff.lv).

 

RIGA IFF Baltic Music Video Competition kuratore Žanete Skarule savulaik, 2006. gadā, izraudzīta  “MTV Baltic Networks” komandai, kļūstot par pirmo profesionālo latviešu vīdžeju. Apguvusi kino režiju Kalifornijas Mākslas institūtā, Skarule strādājusi avangarda kino krusttēva Jona Meka studijā Ņujorkā, tāpat arī viņa ir veidojusi vairākas kino retrospekcijas un mākslas izstādes. Viņas radošās darbības mērogs aptver dažādu audiovizuālo mākslas formu – aktierfilmu, dokumentālā un eksperimentālā kino, arī virtuālās realitātes – sniegtās iespējas. Par darba uzsākšanu festivālā kuratores ampluā Skarule stāsta:

 

“Pievienošanās RIGA IFF komandai RIGA IFF Baltic Music Video Competition kuratores lomā ir kā pievienošanās savējiem. Ne tikai tāpēc, ka mans personīgais ceļš ir cieši saistīts ar kino un mūziku, bet arī tāpēc, ka reliģiski sekoju festivāla norisēm. Es patiesi ticu mūzikas video spējai ietekmēt un iedvesmot dažādu paaudžu skatītājus, kā arī vistiešākajā veidā atspoguļot sava laika kultūru, idejas, modi un politiku. Esmu sajūsmā, ka svētā mūzikas un kustīgā attēla savienība tiek svinēta autonomā konkursā. Fokusējoties uz daudzveidību, oriģinalitāti un jaunām balsīm, kopā ar rūpīgi izraudzītu profesionāļu komandu mēs ar lielu interesi izzināsim, ko piedāvā Baltijas mūzikas video ainava.”

 

RIGA IFF Baltic Music Video Competition ir Baltijas valstu mērogā unikāla skate, kurā tiek izvērtēti aizvadītā gada spilgtākie mūzikas video akcenti. Konkursa skates seanss ik gadu piedāvā īpašu pieredzi – baudīt mūzikas videoklipus uz lielā ekrāna krāšņākajā Rīgas kinoteātrī “Splendid Palace” kopā ar mūziķiem un klipu veidotājiem. Dalībniekiem tā ir iespēja satikties, attīstīt nākotnes radošās sadarbības un izrādīt savu darbu plašākai auditorijai, tikmēr skatītajiem – pieredzēt negaidītu attēla un mūzikas mijiedarbību, kas izlaužas no audiovizuālā formāta robežām.

 

Šajā rudenī RIGA IFF Baltic Music Video Competition dalībniekus izvērtēs un uzvarētājdarbam 1000 EUR naudas balvu piešķirs starptautiski atzīti kino un mūzikas jomu pārstāvji –  kino, reklāmas un izklaides industrijās pieredzējušais  producents Krišs Maturs (ASV); Kaspars Kopels, “Universal Music Estonia” vadītājs un grupas “Bedwetters” dalībnieks (Igaunija); “Radio Vilnius” līdzdibinātājs, kulta bāra “Amadeus” un kluba “Opium” vadošais mākslinieciskais spēks un bijušais MTV “Baltic Networks” programmētājs Manfrēds (Lietuva); daudzpusīgais kino operators Jurģis Kmins (Latvija) un vizuālā un instalāciju māksliniece un scenogrāfe Viktorija Martjanova (Igaunija).

 

Līdz pat 30. jūnijam vietnē enter.rigaiff.lv turpinās Baltijas mūzikas video pieteikumu pieņemšana dalībai konkursā. Programmā ierasti pārstāvēta plaša mūzikas žanru un vizuālās valodas dažādība, taču īpaši tiek gaidīti video, ko raksturo kinematogrāfiskas ambīcijas, neapslāpēta vēlme eksperimentēt un rast jaunas audiovizuālās valodas izteiksmes līdzekļu kombinācijas un formulas.

 

Iesoļojot pastāvēšanas otrajā desmitgadē, no 17. līdz 27. oktobrim RIGA IFF skatītājiem piedāvās starptautiski atzītus, izmeklētus pilnmetrāžas un īsmetrāžas kino darbus, kas izgaismos aktuālās kino tendences un būtiskākos laikmetīgā kino autorus. Profesionālu vietējo un ārvalstu kuratoru komandas veidotā programma tiks izrādīta 11 dienu garumā festivāla galvenajā mājvietā k/t “Splendid Palace”, kā arī k/t “Forum Cinemas”, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un tiešsaistē visā Latvijā. Paralēli sadaļā RIGA IFF FORUM noritēs arī pasākumu programma nozares profesionāļiem, kā arī publisku pasākumu kopums plašākai sabiedrībai.

 

RIGA IFF galvenais partneris – mediju un tehnoloģiju uzņēmums “Tet”. Festivāls top ar Valsts kultūrkapitāla fonda, ES programmas “Radošā Eiropa – MEDIA”, Rīgas domes un Nacionālā kino centra atbalstu.

Citas aktualitātes
Bērnu ballītes kinoteātrī “Splendid Palace” - neaizmirstama svētku pieredze
03.07.24

Attīstot un pilnveidojot savu pakalpojumu klāstu, kinoteātris “Splendid Palace” piedāvā jaunu kinoteātra apmeklējuma pieredzi jaunākajai paaudzei  – bērnu ballītes ar kino skatīšanos.

Vairāk
Atklāta “Splendid Palace” vasaras vakaru sezona
05.06.24

Ar Žaka Demi vasarīgo mūziklu “Rošforas meitenes” 5. jūnija vakarā tika atklāta kinoteātra “Splendid Palace” brīvdabas kino sezona “Splendid Garden”. 

Vairāk
Franču Klermonferānas kinofestivāla atzītākās īsfilmas kinoteātrī “Splendid Palace”
28.05.24

Kinoteātris "Splendid Palace" sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā aizsāk jaunu kino iniciatīvu un piedāvā trīs jūnija vakaros noskatīties Francijas Klermonferānas īsfilmu festivāla programmu.

Vairāk