lv en
Šodien sākas “Lielais Kristaps”

12.11.20

Šodien 2020. gada 12. novembrī ar filmas “Koku opera” pirmizrādi sākas nacionālā kino balva “Lielais Kristaps”.

No kinoteātra “Splendid Palace” kino zāles filmu izrādīšana ir pārcēlusies uz tieešsaisti. Četru dienu laikā līdz noslēguma ceremonijai kinoteātris būtu pulcējis skatītājus, lai nacionālo kino varētu noskatīties uz lielā ekrāna. Šoreiz viss ir citādāk. Tāpēc aicinām kino skatīties tiešsaistē www.filmas.lv

 

 “Lielais Kristaps tiks atklāts 12. novembrī plkst. 19.00 ar Mārtiņa Grauda dokumentālās filmas "Koku opera" pirmizrādi. Filma dokumentē Annas Ķirses laikmetīgās operas iestudējumu Somijas mežos. Audiovizuāls stāsts, kas fascinē ar mūzikas un attēla skaistumu un harmoniju.

 

14. novembrī plkst. 19:00 tiešsaistē skatieties pirmizrāde Lienes Lindes un Armanda Zača dokumentālajai filmai "Klātbūtne".  Trausls emocionāls, eksistenciāls un personisks stāsts par četrām sievietēm, kuras gaida bērniņu.

 

Tāpat šogad “Splendid Palace” bija plānota dokumentālo īsfilmu kategorijā nominētās filmas “Mans mīļais, Don!”(režisors Pauls Dombrovskis) pirmizrāde. Kanādā dzīvojoša režisora stāsts par mīlestību, kad tavu cilvēku skārusi demence. Liriski un skaudri vienlaikus. Par filmas izrādīšanas laiku un platformu meklējiet www.lielaiskrissstaps.lv

 

Savukārt animācijas īsfilma “Māsiņas Puteklītes” (režisore Krista Burāne) ir iekļauta bērnu filmu programmā, kas veidota lieliskā sadarbībā ar māksliniekiem Kristīni Jurjāni un Tomu Burānu. Jautra un gandrīz ēteriska filmiņa. Ļoti pozitīva, jo putekļi gaismā  spēlē ļoti skaistas spēles. Vairāk par tās izrādīšanu tiešsaistē meklējiet www.lielaiskrissstaps.lv.

Citas aktualitātes
Atklāta “Splendid Palace” vasaras vakaru sezona
05.06.24

Ar Žaka Demi vasarīgo mūziklu “Rošforas meitenes” 5. jūnija vakarā tika atklāta kinoteātra “Splendid Palace” brīvdabas kino sezona “Splendid Garden”. 

Vairāk
Franču Klermonferānas kinofestivāla atzītākās īsfilmas kinoteātrī “Splendid Palace”
28.05.24

Kinoteātris "Splendid Palace" sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā aizsāk jaunu kino iniciatīvu un piedāvā trīs jūnija vakaros noskatīties Francijas Klermonferānas īsfilmu festivāla programmu.

Vairāk