lv en
Šodien sākas “Lielais Kristaps”

12.11.20

Šodien 2020. gada 12. novembrī ar filmas “Koku opera” pirmizrādi sākas nacionālā kino balva “Lielais Kristaps”.

No kinoteātra “Splendid Palace” kino zāles filmu izrādīšana ir pārcēlusies uz tieešsaisti. Četru dienu laikā līdz noslēguma ceremonijai kinoteātris būtu pulcējis skatītājus, lai nacionālo kino varētu noskatīties uz lielā ekrāna. Šoreiz viss ir citādāk. Tāpēc aicinām kino skatīties tiešsaistē www.filmas.lv

 

 “Lielais Kristaps tiks atklāts 12. novembrī plkst. 19.00 ar Mārtiņa Grauda dokumentālās filmas "Koku opera" pirmizrādi. Filma dokumentē Annas Ķirses laikmetīgās operas iestudējumu Somijas mežos. Audiovizuāls stāsts, kas fascinē ar mūzikas un attēla skaistumu un harmoniju.

 

14. novembrī plkst. 19:00 tiešsaistē skatieties pirmizrāde Lienes Lindes un Armanda Zača dokumentālajai filmai "Klātbūtne".  Trausls emocionāls, eksistenciāls un personisks stāsts par četrām sievietēm, kuras gaida bērniņu.

 

Tāpat šogad “Splendid Palace” bija plānota dokumentālo īsfilmu kategorijā nominētās filmas “Mans mīļais, Don!”(režisors Pauls Dombrovskis) pirmizrāde. Kanādā dzīvojoša režisora stāsts par mīlestību, kad tavu cilvēku skārusi demence. Liriski un skaudri vienlaikus. Par filmas izrādīšanas laiku un platformu meklējiet www.lielaiskrissstaps.lv

 

Savukārt animācijas īsfilma “Māsiņas Puteklītes” (režisore Krista Burāne) ir iekļauta bērnu filmu programmā, kas veidota lieliskā sadarbībā ar māksliniekiem Kristīni Jurjāni un Tomu Burānu. Jautra un gandrīz ēteriska filmiņa. Ļoti pozitīva, jo putekļi gaismā  spēlē ļoti skaistas spēles. Vairāk par tās izrādīšanu tiešsaistē meklējiet www.lielaiskrissstaps.lv.

Citas aktualitātes
VALSTS SVĒTKOS SIRDĪS BŪSIM KOPĀ UN VIENOTI LATVIJAI!
18.11.20

Sveicam Jūs Latvijas Republikas 102. dzimšanas dienā!

Vairāk
“Splendid Palace” skatītākās “Lielais Kristaps” filmas balvu saņem “Dvēseļu putenis”
15.11.20

Neierastos apstākļos 2020. gada 15. novembrī tika paziņoti Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” laureāti, tajā skaitā kinoteātra “Splendid Palace” apmeklētākā latviešu filma. Šogad īpašo balvu saņēma filma “Dvēseļu putenis”.

Vairāk
Starptautiskais dokumentālā kino festivāls "Artdocfest/Riga" pārcelts uz nākamā gada martu
09.11.20

Saistībā ar ārkārtas situāciju valstī, festivāla organizētāji paziņo par neiespējamību rīkot festivālu Artdocfest/Rīga tam paredzētajā formātā un laikā – festivāla un industrijas pasākuma norise bija paredzēta no 2020.gada 26. novembra līdz 1. decembrim.

Vairāk
Par seansu pārcelšanas plānu un naudas atgriešanas iespējām
09.11.20

Visā Latvijā no 9. novembra līdz 6. decembrim tiek izsludināta ārkārtējā situācija. Šajā laikā kinoteātrī tiek atcelti visu seansi. Līdz ar to informējam par seansu pārcelšanas plānu un naudas atgriešanas iespējām. 

Vairāk
“Lielais Kristaps” šogad pārdzīvos tiešsaistē un televīzijā
08.11.20

Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps” no 12. līdz 15. novembrim norisināsies tiešsaistē un televīzijā.

Vairāk
Fellīni simtgades kulminācija kinoteātrī “Splendid Palace” – filma“8 ½”
05.11.20

Federiko Fellīni (Federico Fellini) simtgades kulminācijas seanss kinoteātrī “Splendid Palace” notiks 2020. gada 17. decembrī – uz lielā ekrāna tiks demonstrēta kino vēstures leģenda, filma “8 ½”.

Vairāk