lv en
Šonedēļ sāks demonstrēt daudzsēriju filmas “Pansija pilī” nākamās sērijas

08.02.24

Filma “Pansija pilī” šonedēļ turpina ceļu pie skatītājiem ar jaunām sērijām kinoteātros. Jau ceturtdien 8. februārī visā Latvijā sāks demonstrēt filmas 3. un 4. sēriju un kino teātros “Splendid Palace” un “Forum Cinemas” atklāšanas dienā būs arī īpašie seansi.

 

Daudzsēriju filmas “Pansija pilī” pirmās sērijas aizvadītājā nedēļā bija skatītākā filma Latvijas kinoteātros, pulcējot vairāk nekā 10 000 skatītāju. Filma tiek demonstrēta vairāk nekā 100 dažādās izplatīšanas vietās Latvijā, “Pansija pilī” iespējamas arī noskatīties ārpus Latvijas vimeo.com platformā.

 

Filma veidota pēc rakstnieka Anšlava Eglīša populārā romāna “Pansija pilī” motīviem, un tajā attēloti vienas vasaras notikumi, dzejniekam Viktoram Eglītim dāvanā no valsts 20. gadsimta 20. gados saņemot vācbaltu baronam piederējušu nolaistu un izdemolētu 150 gadus vecu muižu. Filma dod iespēja izsekot notikumiem, kuros topošais rakstnieks Anšlavs Eglītis kopā ar brāli Vidvudu, tēvu Viktoru un viņa dzīvesbiedri Hildu Vīku sāk muižas atjaunošanu, vienlaikus atverot pansiju, kas kļūst par apkārtnes iedzīvotāju, pagātnes rēgu, pilsētas viesu un latviešu inteliģences attiecību krustpunktu un vienas vasaras skatuvi 20. gadsimta 20. gadu Latvijā.

3. un 4. sērijā iepazīsim jaunus personāžus, Pansijas viesus – kasiera palīgu Alfonu Maltusu, bibliotekāri Paugas jaunkundzi, Visneru ģimenei, kā arī jauno kalponi Līnu, kura rada galvassāpes greizsirdīgajai Priedenei.

 

Daudzsēriju filmā vēsturiskos Anšlava Eglīša romāna varoņu atveido aktieri Gundars Āboliņš, Rihards Zelezņevs, Guna Zariņa, Vilis Daudziņš, Kaspars Znotiņš, Juris Strenga, Dana Bjorka, Dace Eversa, Lāsma Kugrēna, Olga Dreģe, Jānis Jarāns, Alise Dzene, Kaspars Dumburs, Artūrs Skrastiņš, Jēkabs Reinis, Gatis Maliks, Inese Kučinska un daudzi citi.

 

Pirms 3. un 4. sērijas pirmizrādes 8.februārī “Forum Cinemas” (plkst 18.40) un “Splendid Palace” (plkst 20.00) būs tikšanās ar filmas radošo grupu – aktieriem Gundaru Āboliņu, Rihardu Zelezņevu, Kristiānu Teterovski, scenāristi Tabitu Rudzāti, režisori Martu Elīnu Martinsoni, režisoru Andi Mizišu un seriāla producentiem Inesi Boku-Grūbi un Gintu Grūbi.

 

“Kad tu lasi Anšlava Eglīša grāmatas, tās tevi aizrauj tajā savā pasaulē. Veidojot kino dramaturģiju, viņš tevi paņem savā varā ar tēlu precīziem aprakstiem. Un stāsts veidoja no niansēm un nevis rakstītas stāsta līnijas, tāpēc, veidojot filmu, lielākais uzdevums bija, kā to pārnest uz filmas stāstu,” tā filmas 3. sērijas režisors Andis Mizišs.

 

“Pats romāns “Pansija pilī” ir atmiņu vinjete. Katram, kurš lasījis romānu, ir savas atmiņas par to, savi priekšstati par Anšlavu, par personāžiem, tāpēc tā ir liela atbildība pret autoru, sevi un tiem, kuri romānu lasījuši,” tā režisore Marta Elīna Martinsone, kura veidojusi filma 4 sēriju.

 

Filmai ir septiņas aktierkino sērijas, kuru režisori ir Andis Mizišs, Marta Elīna Martinsone un Dāvis Sīmanis un dokumentālā sērijs režisors ir Gints Grūbe. Filmas operators ir Andrejs Rudzāts, scenāristi Tabita Rudzāte un Ivo Briedis, galvenā māksliniece Kristīne Jurjāne, mākslinieks Jānis Kalniņš, grima māksliniece Ilze Trumpe, kostīmu mākslinieces Kristīne Jurjāne un Rūta Kuplā, producenti Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe. Filma veidota filmu studijā “Mistrus Media”, kas jau iepriekš veidojusi daudzsēriju filmu “Emīlija. Latvijas preses karaliene”.

 

Kinoteātros seansu ietvaros demonstrē vairākas filmas sērijas vienā seansā: 1. un 2. sērija – no 22. janvāra; 3. un 4. sērija – no 8. februāra; 5., 6. un 7. sērija – no 22. februāra; 8. – dokumentālā sērija seansos pēc 22. februāra.

 

 

Citas aktualitātes
“Splendid Palace” Valentīndienā piedāvā īpašu filmu izlasi un iespēju uzdāvināt privātu kinoseansu vai fotosesiju kinoteātra greznajās telpās
07.02.24

Sv. Valentīna dienā, 14. februārī, piedāvājam noskatīties svētkiem atbilstošu - gan romantisku, gan pikantu filmu izlasi, kā arī iespēju sev un mīļotajam cilvēkam uzdāvināt privātu kinoseansu vai  fotosesiju greznajā kinoteātra interjerā.

Vairāk
“Mātes piens” – kinoteātrī “Splendid Palace” visskatītākā filma 2023. gadā
05.02.24

4. februārī Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” pasniegšanas ceremonijā “Rīgas namu” speciālo balvu “Skatītāju izvēle” saņēma kinoteātrī “Splendid Palace” pērn visskatītākā filma – režisores Ināras Kolmane filma “Mātes piens”.

Vairāk