lv en
Splendid Palace īsteno kultūrizglītojošu jauniešu kinoprojektu "Ceļo ar filmām"

26.01.22

Ceļo ar filmām un Splendid Palace - iepazīsti Eiropas pilsētas, to kultūru, kā arī atklāj kino noslēpumus.

Kultūrizglītojošā kinoprojekta "Ceļo ar filmām" koncepts ir līdzīgs aizraujošai spēlei, kas 10.02. - 02.06.2022. piedāvā skatīties jautras un tajā pat laikā nopietnas Eiropas filmas.

 

Projekts ar vienotu kino filmu izlasi vienlaicīgi norisināsies divās valstīs, trīs pilsētās un trīs dažādos kinoteātros - Kauņā kino centrā Romuva, Viļņā kinoteātrī Pasaka un Rīgā kinoteātrī Splendid Palace.

 

Tā kino programma ir veidota, domājot par “Z Paaudzi”, kurai vārds “kino” pārsvarā nozīmē izklaidi un aizraujošu, izglītojošu piedzīvojumu. Eiropas kino piedāvā pasaules daudzveidības atspulgu un piedzīvojumu vienlaicīgi. Lūkojoties caur dažādo nacionalitāšu prizmu, skatītājam būs iespēja izprast cilvēka iekšējo pasauli, kas runā visās iespējamās valodās.

 

Kopumā projekts piedāvā izbaudīt astoņas filmas, kur ar filmu varoņiem notiek apbrīnojami, romantiski, reizēm arī sāpīgi piedzīvojumi, ar kuriem parasti sevi identificē mūsdienu jaunieši.

 

Izrietot no filmā redzētā, skatītājiem un projekta mērķauditorijai būs iespēja ļauties radošām izpausmēm ar savas paaudzes autoritātēm mākslā un dzīvē.

 

Starptautisko kino programmu, kuru veido astoņas filmas, papildinās nelielas lekcijas un radošās aktivitātes, audiovizuālas faktu un attēlu mīklas, ekskursijas, kas paplašinās filmas ierosināto tēmu par ekoloģiju, mīlestību, modi, vēsturi, filozofiju, nevairoties no sensitīviem jautājumiem, kas skar personības identitāti.

 

Kino notikumus paspilgtinās digitālā spēle, kas jauniešiem sniegs iespēju izklaidēties un izglītoties vienlaicīgi. Jebkurš Ceļo ar filmām seansa apmeklētājs, lejupielādējot aplikāciju un izpildot ar filmu sasaistītos uzdevumus, iegūs punktus. Visvērīgākais kino skatītājs, kurš būs sakrājis visvairāk punktus, projekta beigās iegūs īpašu balvu – Privātu kino seansu kinoteātrī Splendid Palace.

 

Ceļo ar filmām tiks atklāts 10. februārī ar režisora Ž.P. Ženē (Jean-Pierre Jeunet) burvīgo filmu Amēlija (Amélie, 2001).

Pēc filmas aicinām uzkavēties un izbaudīt tikšanos ar piedzīvojuma un tūrisma kompāniju POSTNOS, kas dalīsies pieredzē un padomos par to, kā izveidot un radīt neaizmirstamus un interesantus piedzīvojumus, līdzīgi kā to darīja filmas galvenā varone Amēlija, kā arī aicinās vienu šādu piedzīvojumu izbaudīt uz savas ādas.

 

Projekta ietvaros tiks izrādītas tādas filmas kā: Diors un es (Dior et moi, 2014), 4 mēneši, 3 nedēļas un 2 dienas (4 luni, 3 săptămâni și 2 zile, 2007), Lēciens ( Suolis, 2021), Skrien, Lola, skrien ( Run Lola Run, 1998), Nosferatu, šausmu simfonija (Nosferatu, eine Symphonie des Grauens, 1922), Medus zeme (Honeyland, 2019), Kess (KES, 1969).

 

Pasākuma apmeklētājiem jābūt derīgam Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātam. To var sagatavot www.covid19sertifikats.lv mājaslapā, līdzi ņemot izdrukātu pdf apliecinājumu vai telefonā saglabātu QR kodu un personu apliecinošu dokumentu.

 

Citas aktualitātes