lv en
“Splendid Palace” jaunajā kinoteātra sezonā turpina izrādīt īpašas filmas

09.09.20

Viens no Eiropas krāšņākajiem un senākajiem kinoteātriem “Splendid Palace” arī jaunajā – 97. kino sezonā turpinās izrādīt izcilas un kvalitatīvas filmas, kas guvušas pasaules kino mīļotāju un profesionāļu atzinību.

Šajā rudenī skatītājiem pirmā tikšanās ar neaizmirstamām klasikas vērtībām būs skandalozajā un krāšņajā Federiko Fellīni 1961. gadā uzņemtajā filmā “Saldā dzīve” (La Dolce Vita). Režisoram tā atnesa pasaules mēroga slavu un godalgas – Kannu zelta Palmas zaru un divas kinoakadēmijas balvas “Oskars”.

 

Filma, ar kuru Fellīni izmainīja savu rokrakstu, atsakoties no skarbiem, realitātē balstītiem stāstiem un saviem varoņiem – seksapīliem, skaistiem cilvēkiem, liekot maldīties mūžīgās pilsētas Romas ieliņās un laukumos, meklējot un pazaudējot sevi. Filmas galvenais varonis ir žurnālists Marčello – bohēmists, sieviešu mīlētājs, pietuvināts augstākajām intelektuāļu un politiķu aprindām. Viņš ir Romas saldās dzīves dalībnieks un vērotājs.

Filma “Saldā dzīve” tiks demonstrēta divos seansos – 9. septembrī un 19. septembrī.

 

Šonedēļ kinoteātrī sāks demonstrēt spriedzes komēdiju “Dīlere” (Mama Weed, Jean-Paul Salomé). Filma ir leģendārās Izabellas Ipēras komēdijas aktrises talanta apliecinājums, īsta benefice. Galvenā varone, franču-arābu tulce, strādā Parīzes narkotiku apkarošanas policijā. Lai tiktu vaļā no nesamaksājama parāda, viņa sāk narkodīleres biznesu, pārņemot marihuānas partiju. Pasjansa pārdod preci sīkiem dīleriem, turpinādama strādāt policijā un tas aizved neiedomājamos piedzīvojumos.

Filma “Dīlere” kinoteātrī “Splendid Palace” tiks demonstrēta no 11. septembra.

 

Komēdijai krīzes laikā ir liela nozīme, tāpēc kinoteātra “Splendid Palace” rudens sezonas pirmais īpašais pirmizrādes seanss 2020. gada 15. septembrī plkst. 19.00 būs režisora Armando Ianuči  (Armando Iannucci)  komēdijdrāmai “Deivida Koperfīlda dzīvesstāsts” (The Personal History of David Copperfield). Filma ir uzņemta pēc britu literatūras klasiķa Čārlza Dikensa romāna “Deivids Koperfīlds”, un galvenās lomas tajā atveido Devs Patels, Hjū Lorijs un Tida Svintone. Pirms pirmizrādes ar stāstījumu uzstāsies kinokritiķe un žurnāliste Dārta Ceriņa, kurai vispārējās pandēmijas laikā bija iespēja intervēt filmas režisoru tiešsaistē.

 

Savukārt šī gada 2020. gada 18. martā nenotikusī kinolektorija Tas, ko Tu nedrīksti nezināt” lekcija ir pārcelta uz 2020. gada 16. septembri plkst. 19.00. Tajā tiks demonstrēta filma “Pauls un Paula un lektors kino teorētiķis Viktors Freibergs.

Gan Pauls un gan Paula dzīvo Austrumberlīnē 70. gadu sākumā. Abi dzīvo savās attiecībās, kurās ir nelaimīgi, abiem ir arī bērni. Kad Pauls un Paula iepazīstas, viņi uzsāk romānu. Tomēr Pauls Paulai neko vairāk kā mīļākās statusu nav gatavs dot. Filmas laikā viņi gan satuvinās, gan attālinās, radot spēcīgu un neparastu mīlas stāstu, kas ieskicē austrumbloku un šī perioda kino pavisam citās, daudz spilgtākās krāsās.

 

Kinoteātrī “Splendid Palace” tiks demonstrētas arī citas filmas – “Tesla”, “Par bezgalīgo”, “Tenet”, “Benksijs. Noziedzīgās mākslas”, “Noslēpums. Uzdrīksties sapņot”,  “Reiz Tarantīno: pirmais astoņnieks” u.c. Sīkāk ar repertuāru var iepazīties šeit.

 

Citas aktualitātes
PĀRCELTA filmas "Mātes piens" pirmizrāde
29.09.22

Novembrī plānotā režisores Ināras Kolmanes filmas "Mātes piens" pirmizrāde dažādu apstākļu dēļ pārcelta uz nākamā gada sākumu.  Datums tiks precizēts, tiklīdz filmas veidotāji izsludinās jauno pirmizrādes datumu. 

Vairāk
Septembrī ierobežota pieejamība Mazajā zālē cilvēkiem ar kustību traucējumiem
06.09.22

Lifta remontdarbu dēļ līdz septembra beigām cilvēkiem ar kustību traucējumiem būs ierobežota pieejamība seansiem kinoteātra “Splendid Palace” Mazajā zālē. 

Vairāk