lv en
"Splendid Palace" Latvijas pirmizrādi piedzīvos jaunās talantīgās režisores Marijas Stefānijas Linužas filma “AMA OSA”

22.04.24

Pirmdien, 29. aprīlī, plkst. 19.30 kinoteātrī "Splendid Palace" Latvijas pirmizrādi piedzīvos jaunās un talantīgās režisores Marijas Stefānijas Linužas dokumentālā filma “AMA OSA”. Dokumentāls stāsts vēsta par jaunu sievieti Sicīlijā, kura nomaina līdzšinējo darbu, lai kļūtu par erotisko čatu performeri.

 

Dokumentālas filmas nosaukums “AMA OSA” itāļu valodā nozīmē mīli uzdrīkstēties. “AMA OSA” ir dokumentāls uzdrīkstēšanās stāsts par Nao, kura pamet savu līdzšenējo darbu un iemaina drošību pret adrenalīnu. Pārdodot savus erotiskos priekšnesumus anonīmiem platformas lietotājiem, viņa pamazām atklāj sevi kā seksa darbinieci, mākslinieci un sievieti. Dokumentālā filma pasaules pirmizrādi piedzīvojusi 2022.gadā Milānas filmu festivālā “FILMMAKER”, kur filmai tika piešķirts īpašs Atzinības tituls. “AMA OSA” ir izrādīta arī vairāku dokumentālo filmu festivālos citviet Eiropā.

 

“Mana galvenā motivācija manos darbos ir izpētīt sieviešu pieredzes pilnā spektrā - gan izaicinājumus, gan ieguvumus, kā arī internalizēto kaunu, kas bieži vien ir saistīts ar sieviešu seksualitāti. Dokumentālā filma “AMA OSA” skar Latvijas sabiedrībā, šķiet, tik ļoti pretrunīgu un tabu tēmu kā seksa darbu, ko es nevēlējos glamorizēt vai padarīt arī galveno varoni Nao par upuri. Tā ir galvenās varones brīva izvēle pārņemt naratīvu par savu sievietes ķermeni pret sabiedrības ekspektācijām. Ar filmu es vēlos raisīt arī diskusiju par seksa darbinieku tiesībām un noņemt stigmu ap šo tēmu,“ norāda filmas režisore Marija Stefānija Linuža.

 

Dokumentālās filmas režisore Marija Stefānija Linuža ir pabeigusi režijas studijas Itālijas filmu skolā Zelig. Tur padziļināti studējusi dokumentālo filmu žanru, mērķtiecīgi nojaucot robežas starp to un spēlfilmām, pateicoties tādu režisoru kā Ticas Kovī (titula “labākā režisore” ieguvējas Venēcijas kinofestivāla sadaļā “Horizonti”) vadītajām meistarklasēm. Savukārt Latvijā strādājusi pie režisoriem Ivara Zviedra un Lindas Oltes. “AMA OSA” ir pirmais Marijas Stefānijas Linužas darbs, ar kuru viņa Latvijā sevi piesaka kā režisori un kas Latvijā piedzīvos pirmizrādi uz lielā ekrāna.

 

Marija Stefānija Linuža uzsver, ka šobrīd savā mākslā fokusējos uz stāstiem, kas meklējami viņas saknēs: “Esmu pirmā paaudze, kas dzimusi neatkarīgā Latvijā, kā arī esmu ārzemniece Itālijā, kur šobrīd dzīvoju, un esmu sieviete. Es jūtos priviliģēta veidot stāstus, par kuriem iepriekšējās Latvijas paaudzes varbūt nav varējušas tik brīvi runāt. Šīs pieredzes, nenoliedzami, kopā veido stāstu tēmas, ko es attīstu.”

 

Biļetes uz Latvijas pirmizrādes seansu iespējams iegādāties “Splenid Palace” tīmekļvietnē, kā arī uz vietas pirms seansa. Pēc seansa sekos kino kritiķes Dairas Āboliņas saruna ar filmas režisori.

 

Filmas treileris: https://vimeo.com/937433556?share=cop

Citas aktualitātes
“Splendid Palace” vasaras vakarus aizvadīs brīvdabas kino ar franču klasikas šedevriem
25.04.24

Kinoteātra “Splendid Palace” vasaras sezona “Splendid Garden” šogad aizritēs franču kino klasikas zīmē, piedāvājot skatītājiem filmas, kas iegājušas kino vēsturē gan ar izcilu režiju, gan neatkārtojamu aktierspēli.

Vairāk
“Splendid Palace” piedāvā godalgotā seriāla “Padomju džinsi” kino maratonu
20.03.24

Kinoteātris “Splendid Palace” piedāvā 1. aprīlī vienas dienas laikā noskatīties ar “Lielā Kristapa” balvu par labāko pašmāju daudzsēriju filmu godalgotā seriāla “Padomju džinsi” visas astoņas sērijas.

Vairāk