lv en
“Splendid Palace” lielajā ekrānā Elīnas Garančas dziedātā “Karmena” jaunā interpretācijā no Vīnes Valsts operas

09.09.22

Jaunais  Karmenas  iestudējums Vīnes Valsts operā veidots 2021. gadā, bet Elīna Garanča šajā iestudējumā titullomu pirmo reizi dzied tikai šī gada septembrī. Režisors ir katalonietis Kaliksto Bieito, kas pazīstams kā viens no radikālākajiem klasisko operu interpretiem, tāpēc mūzikas baudītāji uz skatuves varēs sagaidīt izaicinošus kadrus.

 

Bizē “Karmena” ir Elīnas Garančas liktenīgā loma, kas viņai atnesa pasaules mēroga slavu.

Karmenas lomu pirmo reizi savā karjerā Elīna Garanča dziedāja Rīgā, 2007. gadā, ko veidoja režisors Andrejs Žagars un diriģents Marks Šišons.

Karmena ir Garančas īpašās atpazīstamības zīme, ko viņa dziedājusi lielākajā daļā vadošo teātru: Londonas Karaliskajā Koventgārdena operā, Bavārijas Valsts operā, Stokholmas Tautas operas, Minhenes Nacionālajā teātrī, Karalienes Sofijas mākslas pilī Valensijā un Metropoles operā Ņujorkā.

 

“Viņa dzied ar bagātu skaņu, viņai piemīt nekļūdīga nianšu un frāžu zemtekstu izjūta un valdzinošs jutekliskums. Balss dzidrums dara viņas Karmenu gudru un viltīgu,” par Elīnas Garančas Karmenu rakstīja The New York Times kritiķis Entonijs Tomasīni.

 

Žurnāls arī pasludinājis mākslinieci par labāko Karmenu ceturtdaļgadsimtā. Ar savu kaislīgo “Karmenu” dīva apliecina, ka sasniegusi savas karjeras pilnbriedu un tuvojas jaunai mūzikas paradigmai savā daiļradē.

 

Muzikologi, mūzikas kritiķi  un Garančas talanta cienītāji seko katram jaunam pavērsienam šīs lomas attīstībā mūsu izcilā mecosoprāna izpildījumā.

 

Žorža Bizē opera “Karmena” gadu gaitā kļuvusi par vienu no visu laiku iemīļotākajiem šī žanra darbiem. Par to liecina rekordlielais iestudējumu un ieskaņojumu skaits, kā arī nebeidzamā publikas mīlestība, - pilnīgs pretstats pasaules pirmizrādes naidīgi noskaņotajai auditorijai 1875. gadā Parīzē.

16. septembrī plkst. 19.00 kinoteātrī “Splendid Palace” uz lielā ekrāna tiks rādīta Karmenas tiešraide, kas filmēta speciāli lielajiem ekrāniem. Elīnas Garančas dziedātās “Karmenas” jaunā interpretācija no Vīnes Valsts operas pārsteigs pat visizsmalcinātākos šīs operas pazinējus!

 

 

BIĻETES pieejamas kinoteātra mājas lapā www.splendidpalace.lv vai kinoteātra kasē.

Citas aktualitātes
GADSIMTA REFLEKSIJAS - “HIROSIMA, MANA MĪLA”
12.01.23

Kinoteātra simtgadei veltītu programmu “Gadsimta refleksijas uz Lielā ekrāna” atklās režisora Alēna Renē filma “Hirosima, mana mīla” (Hiroshima, Mon Amour, 1959).

Vairāk
Artdocfest/Riga uzsāk biļešu tirdzniecību
16.12.22

Sākot ar 16. decembri ikvienam skatītājam ir iespēja iegādāties biļetes uz pirmajiem izsludinātajiem Starptautiskā dokumentālā kino festivāla Artdocfest/Riga filmu seansiem.

 

Vairāk
Kinoteātris “Splendid Palace” aicina uz teātra izrādi visai ģimenei – “Šreka trakais jaunais gads”
08.12.22

Svētdien, 18. decembrī plkst. 12.00 ar vienīgo teātra izrādi Rīgā “Šreka trakais jaunais gads” priecēs visu ģimeni kinoteātrī “Splendid Palace”.

Vairāk