lv en
“Splendid Palace” piedāvā godalgotā seriāla “Padomju džinsi” kino maratonu

20.03.24

Kinoteātris “Splendid Palace” piedāvā 1. aprīlī vienas dienas laikā noskatīties ar “Lielā Kristapa” balvu par labāko pašmāju daudzsēriju filmu godalgotā seriāla “Padomju džinsi” visas astoņas sērijas.

"Padomju džinsi" bez labākās daudzsēriju filmas godalgas saņēma arī Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps 2023” gan par labāko scenāriju (Staņislavs Tokalovs, Teodora Markova, Valdemars Kalinovskis), gan par labāko aktieri galvenajā lomā tika atzīts Kārlis Arnolds Avots. Filma kopumā bija izvirzīta “Lielā Kristapa” balvai pat 12 nominācijās. 

 

“Padomju džinsi” ir lielisks paraugs, kā uzņemt filmu par Padomju Savienību bez didaktikas un smagnējības, bet ar smaidu, ka tā vai citādi mēs un jūs visi esam šo filmas varoņu pēcteči,” aicinot filmas astoņas sērijas noskatīties uzreiz - vienā elpas vilcienā, stāsta kinoteātra “Splendid Palace” mākslinieciskā vadītāja Daira Āboliņa. “Padomju džinsi” ir filma par to, ka savu jaunības laiku neizvēlas. Tas ir stāsts par pasauli aiz dzelzs priekškara, kurā dzīvoja mūsu vecāki, vecvecāki un varbūt mazliet arī kāds no jums. Viņi visi agrāk vai vēlāk iemācījās spēlēt ideoloģiskās spēles, kas ļāva dzīvot labāk, bet lika riskēt ar savu karjeru, draugiem, vecākiem, darba biedriem un galu galā ar paša likteni un pat dzīvību. 

 

Filma atklāj sarežģītus attiecību tīmekļus: gana daudz patiesības par laikmetu, kurā neviens negribētu atgriezties. Netrūkst melu, izlikšanās, nodevības, bet ir arī mīlestība, draudzība, joki un smiekli. Astoņsēriju filma paskatās uz mūsu ne tik seno pagātni ar jaunu cilvēku dzīves uztveres pozitīvismu, un  agri vai vēlu viņiem radās jautājums, kas varēja izvērsties eksistenciāli svarīgs: kur dabūt “džinsus”? Filma ievelk šajā humora un dramatisma pilnajā stāstā ar profesionālu scenāriju, lieliskiem aktierdarbiem un labu režiju.” 

 

Seriālu “Padomju džinsi” jau novērtējuši arī ārzemēs. Daudzsēriju filma bija izvēlēta kā viena no 12 dalībniecēm Eiropas lielākā seriālu festivāla Series Mania sekcijā International Panorama un atlasīta Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla programmā Berlinale Series MarketSelection 2024. 

 

Vienīgā iespēja noskatīties visas astoņas “Padomju džinsu” sērijas vienā dienā, kā arī tikties ar filmas radošo komandu kinoteātrī būs tikai 1. aprīlī. Lai kino baudīšana un diena kinoteātrī būtu izdevusies, ir ieplānoti vairāki starpbrīži, un darbosies pārvietojamā kafejnīca. 

 

“Padomju džinsi” vēsta par galveno varoni Renāru, kuru seriālā atveido Kārlis Arnolds Avots un kurš mīl rokmūziku, un, lai nopelnītu, tirgojas ar kontrabandas precēm. Bet tad viņš satiek savu mūža mīlestību Tīnu (atveido somu aktrise Āmu Milonofa). Konflikts ar Valsts drošības komiteju (VDK) noved Renāru psihiatriskajā slimnīcā, kur viņš sāk pagrīdes biznesu, ražodams Rietumu džinsu pakaļdarinājumus. Slimnīcas direktors Strautmanis (Andris Keišs) no tā gūst labu peļņu un sola Renāram brīvību. Džinsi kļūst tik populāri Latvijas jauniešu vidū, ka Renārs top par anonīmu pagrīdes leģendu, kuru pa visu republiku meklē VDK. Konflikts starp Renāru un VDK aģentu Māri (atveido Igors Šelegovskis) iziet ārpus džinsu un krimināllietu ietvara — tas kļūst par dzīves filozofiju un ideoloģiju sadursmi. Soli pa solim Renārs kļūst par īstu dumpinieku, džinsi vairs nav rīks brīvības iegūšanai, bet gan — protesta veids un augstāks mērķis.

 

Seriāla citās lomās – Gints Grāvelis, Dainis Gaidelis, Ivars Krasts, Gundars Āboliņš, Jevgēnijs Isajevs, Jānis Jarāns, Nikolajs Šestaks, Valentīns Novopoļskis, Gatis Gāga, Indra Briķe, Juris Bartkēvičs, Matīss Ozols, Jānis Skutelis, Jurijs Djakonovs, Baiba Broka u.c. 

 

“Padomju džinsu” idejas autors ir Staņislavs Tokalovs, scenārija autori – Staņislavs Tokalovs, Teodora Markova, Valdemārs Kalinovskis. Radošajā komandā strādājuši režisori Staņislavs Tokalovs, Juris Kursietis, operators Valdis Celmiņš, mākslinieces Laura Dišlere un Zanda Landrāte-Bedrīte, kostīmu māksliniece ir Liene Bite, grima māksliniece – Maija Gundare, komponists – Kārlis Auzāns. Seriāla producente ir Aija Bērziņa, studija Tasse Film

 

Biļetes uz “Padomju džinsu” 1. aprīļa kino maratonu (tā sākums plkst. 12.30) aicinām iegādāties iepriekš kinoteātra “Splendid Palace” tīmekļvietnē šeit vai klātienē kinoteātra kasē.

Citas aktualitātes
Atklāta “Splendid Palace” vasaras vakaru sezona
05.06.24

Ar Žaka Demi vasarīgo mūziklu “Rošforas meitenes” 5. jūnija vakarā tika atklāta kinoteātra “Splendid Palace” brīvdabas kino sezona “Splendid Garden”. 

Vairāk
Franču Klermonferānas kinofestivāla atzītākās īsfilmas kinoteātrī “Splendid Palace”
28.05.24

Kinoteātris "Splendid Palace" sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā aizsāk jaunu kino iniciatīvu un piedāvā trīs jūnija vakaros noskatīties Francijas Klermonferānas īsfilmu festivāla programmu.

Vairāk
“Splendid Palace” vasaras vakarus aizvadīs brīvdabas kino ar franču klasikas šedevriem
25.04.24

Kinoteātra “Splendid Palace” vasaras sezona “Splendid Garden” šogad aizritēs franču kino klasikas zīmē, piedāvājot skatītājiem filmas, kas iegājušas kino vēsturē gan ar izcilu režiju, gan neatkārtojamu aktierspēli.

Vairāk