lv en
“Splendid Palace” vasaras sezonā paver aizkulišu priekškaru un aicina ekskursijās

29.05.24

Kinoteātris “Splendid Palace”, turpinot pagājušajā gadā iedibināto tradīciju, kas pulcēja ievērojamu interesentu loku, arī šovasar aicina gida pavadībā iepazīt simtgadīgā kinoteātra unikālo ēku, kura sienas slēpj leģendas par krāšņākā kinoteātra tapšanu, atklājot iedvesmojošus stāstus par kino Latvijā.

 

Kinoteātris “Splendid Palace” ar pirmklasīgu kino repertuāru un dažādiem kino notikumiem priecējis jau vairākas kino skatītāju paaudzes, tomēr līdztekus kino baudījumam, 1923. gadā dibinātais kinoteātris spēj piedāvāt arī aizraujošas vēstures liecības un stāstus par kino un tā skatīšanās paradumiem gan aizgājušā gadsimta sākumā, gan mūsdienās. Ne mazāk interesanta un izzināšanas vērta ir arī pati kinoteātra ēkas arhitektūra un interjers, kas ļauj kinoteātri “Splendid Palace” dēvēt par vienu no izsmalcinātākajiem un skaistākajiem kinoteātriem Eiropā.

 

Ekskursijas kinoteātrī "Splendid Palace" pieejamas sākot no 6. jūnija, tās papildinās režisora Jāņa Ābeles īsfilma “81 metrs”. Filma uzņemta uz šim laikam neraksturīgās 8 mm kinolentas, kas rada pārlaicīgu efektu. Nacionālajā kino balvā “Lielais Kristaps” tā atzīta par labāko īsmetrāžas dokumentālo filmu, kas nostalģiski skatītājam vēsta par Latvijas kinoteātriem un laika nepielūdzamību. Jānis Ābele apciemoja savus mīļākos kinoteātrus un filmu uzņēma laikā, kad kinoteātri bija slēgti publikai, iegūstot neatkārtojamu vizuālo materiālu.

 

Vairāk informācijas un pieteikšanās šeit.

Citas aktualitātes
Atklāta “Splendid Palace” vasaras vakaru sezona
05.06.24

Ar Žaka Demi vasarīgo mūziklu “Rošforas meitenes” 5. jūnija vakarā tika atklāta kinoteātra “Splendid Palace” brīvdabas kino sezona “Splendid Garden”. 

Vairāk
Franču Klermonferānas kinofestivāla atzītākās īsfilmas kinoteātrī “Splendid Palace”
28.05.24

Kinoteātris "Splendid Palace" sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā aizsāk jaunu kino iniciatīvu un piedāvā trīs jūnija vakaros noskatīties Francijas Klermonferānas īsfilmu festivāla programmu.

Vairāk
“Splendid Palace” vasaras vakarus aizvadīs brīvdabas kino ar franču klasikas šedevriem
25.04.24

Kinoteātra “Splendid Palace” vasaras sezona “Splendid Garden” šogad aizritēs franču kino klasikas zīmē, piedāvājot skatītājiem filmas, kas iegājušas kino vēsturē gan ar izcilu režiju, gan neatkārtojamu aktierspēli.

Vairāk