lv en
“Splendid Palace” vasaras vakarus aizvadīs brīvdabas kino ar franču klasikas šedevriem

25.04.24

Kinoteātra “Splendid Palace” vasaras sezona “Splendid Garden” šogad aizritēs franču kino klasikas zīmē, piedāvājot skatītājiem filmas, kas iegājušas kino vēsturē gan ar izcilu režiju, gan neatkārtojamu aktierspēli.

Kinoteātra vadītāja Ildze Egliņa stāsta, ka, izvēloties šīs vasaras “Splendid Garden” konceptu, īpaši piedomāts pie noskaņas, ko sajutīs brīvdabas kino apmeklētāji: “Mēs gribam izstāstīt Francijas kultūras stāstu ne tikai uz kino ekrāniem. Mēs ļausimies noskaņām gan ar īpaši piemeklētu vīnu un virtuvi, gan īpašu pagalma noformējumu, lai atdzīvinātu kādreiz tik bieži dzirdēto apgalvojumu, ka Rīga ir mazā Parīze!”

 

Sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā “Splendid Garden” brīvdabas kino sākot no 5. jūnija vasaras vakaros būs skatāmas trīs kino klasikas, kuru baudīšana Splendid pagalmā šovasar papildinās Francijas virtuve sadarbībā ar “Vīna Studija Splendid” šefpavāriem.

 

Vasaras izlasē iekļautās filmas radījuši franču kino režijas klasiķi, kas paliekoši ietekmējuši  Eiropas kino vēsturi un tagadni un katrai jaunai paaudzei ir iespēja šos kino darbus atklāt no jauna:  franču jaunā viļņa  leģenda Fransuā Trifo kanonizētā filma “Žils un Džims” un Žaka Demi muzikālās drāmas – “Rošforas meitenes” un “Ēzeļa āda”, kurām kino pasaulē šajā žanrā neviens nav spējis līdzināties.

 

Žaks Demī arī bija tas, kurš atklāja un par zvaigzni padarīja kino leģendu - Katrīnu Denēvu, kura šogad svin 80 gadu jubileju. Tāpēc Splendid Garden šīs vasaras izlasē ir darbi ar viņas dalību!

 

“Kino, ko esam izvēlējušies šīs vasaras sezonai, apliecina kino spēku, spēles prieku, jaunības pievilcību, kas ir mūžīgās vērtības. Baudiet dzīvi kopā ar pasaules labākajiem aktieriem uz ekrāna. Kino dzīve, kas ir kā pasaka,” saka “Splendid Palace” mākslinieciskā vadītāja Daira Āboliņa.

 

“Splendid Garden” norisi šogad atbalsta Francijas institūts Latvijā, Vīna Studija Splendid, L'Occitane un oficiālais Renault pārstāvis Latvijā - Mūsa Motors Rīga.

 

“Splendid Garden” vasaras repertuārs:

 

“Rošforas meitenes” (1967), režisors Žaks Demī

Franču piejūras pilsētiņa gatavojas vasaras sezonas noslēgumam, kas dvīņu māsām Delfīnei un Solanžai draud ar garlaicību un nemaz neatbilst tam, ko meitenes gaida no dzīves. Māsas katru vasaru pavada, mācot atpūtniekiem dejot un šo Francijas dienvidu atmosfēru no sirds izbauda arī pašas. Švītīgi jūrnieki baltos  formas tērpos gatavojas saviem pēdējiem  reisiem. Skaistās māsas alkst pēc romantikas un mīlestības.

 

Filmā “Rošforas mietenes”  galvenās lomas spēlē jaunās aktrises, kas ir māsas arī dzīvē Katrīna Denēva un Fransuāza Dorleaka.  Filmā skan  leģendārā Mišela Legrāna mūzika.

Kannu kinofestivālā šī filma saņēma trīs balvas, ieskaitot  “Zelta Palmas” zaru. Tā bija nominēta piecām Amerikas Kinoakadēmijas balvām Oskars.

 

“Ēzeļa āda” (1970), režisors Žaks Demī

Filmu iedvesmojusi Šarla Pero pasaka par karali, kurš vēlas precēties ar pasaulē skaistāko meiteni, bet neviena nav skaistāka par viņa meitu! Lai izvairītos no tēva kaprīzes, krustmāte palīdz meitenei bēgt no pils, pārģērbjoties ēzelīša tērpā.

 

Šī muzikālā fantāzijas komēdija kļuva par franču kulta filmu un tiek uzskatīta par Žaka Demī finansiāli visveiksmīgāko filmu viņa karjerā. Bēgošo princesi spēlē Katrīna Denēva un muzikālo ietērpu filmai radījis komponists Mišels Legrāns. Daudzi filmas elementi sasaucas  Žana Kokto 1946. gada pasaku filmu Skaistule un briesmonis:  Filmā tiek izmantoti apzināti vienkārši specefekti, palēnināta un reversa kustība,  dzīvie aktieri attēlo cilvēku statujas pilīs. Žaks Demī koķetē ar pasaku pasauli, karaliskām spēlēm un pārģērbšanos gan zeltā un samtā, gan ēzeļa ādā. Nepārprotamas ir atsauces uz viduslaiku maskarādēm.

 

“Žils un Džims” (1962), režisors Fransuā Trifo

Franču jaunā viļņa kanonizēta filma. Filma par draudzību, jaunības bohēmu, emocijām un mīlestību. Filmas darbība notiek divdesmitā gadsimta sākumā Parīzē.

 

Žils un Dzims ir draugi, kuri abi iemīlas Katrīnā. Meitenei patīk ākstīties kopā ar abiem puišiem un baudīt dzīvi ar pilnu jaudu. Jaunieši ir apmulsuši savās jūtās, bet laimīgi būt kopā. Neparastā meitene kļūst par sievu Žilam. Sākas 1. Pasaules karš, kas draugus izšķir. Trijotnei satiekoties pēc kara, savstarpējās jūtas uzbango no jauna.

 

Izcils aktieru ansamblis: Žanna Moro, Oskars Verners, Anrī Sers. Filma ir jaunības enerģijas caurstrāvota ar  komiskām, liriskām un arī dramatiskām stīgām. To uzskata par vienu no skaistākajiem mīlas trīsstūriem kino vēsturē. Filmas vizuālie citāti  atrodami Bernardo Bertoluči un citu Eiropas autoru filmās.

 

TUVĀKIE SEANSI:

15. jūnijā plkst. 22.30 - "Rošforas meitenes" (izpārdots)

19. jūnijā plkst. 22.30 - "Žils un Džims" (izpārdots)

20. jūnijā plkst. 22.30 - "Ēzeļa āda"

26. jūnijā plkst. 22.30 - "Rošforas meitenes" 

27. jūnijā plkst. 22.30 - "Žils un Džims"

 

BIĻETES: www.splendidpalace.lv

Citas aktualitātes
Bērnu ballītes kinoteātrī “Splendid Palace” - neaizmirstama svētku pieredze
03.07.24

Attīstot un pilnveidojot savu pakalpojumu klāstu, kinoteātris “Splendid Palace” piedāvā jaunu kinoteātra apmeklējuma pieredzi jaunākajai paaudzei  – bērnu ballītes ar kino skatīšanos.

Vairāk
Atklāta “Splendid Palace” vasaras vakaru sezona
05.06.24

Ar Žaka Demi vasarīgo mūziklu “Rošforas meitenes” 5. jūnija vakarā tika atklāta kinoteātra “Splendid Palace” brīvdabas kino sezona “Splendid Garden”. 

Vairāk