lv en
Starptautiskā dokumentālā kino festivāla Artdocfest/Rīga paziņojums par festivāla norisi

08.02.21

Pirmais starptautiskais dokumentālā kino festivāls Artdocfest/Rīga ir sagaidījis pavasari un izziņo savus 2021. gada norises datumus: 28. aprīlis - 3. maijs.

 

Tā kā valstī vēl aizvien valda ārkārtas situācija un vēl aizvien brīnumainā kārtā festivāla rīkotāji nav zaudējuši savus ideālus un uzskata, ka svarīgākais kino svētku sakarā ir paturēt dzīva kino ar dzīviem skatītājiem burvības nervu, pandēmijas laika festivāls tiek organizēts dokumentālas filmas uzņemšanas veidā.

 

Filmas sižets: festivāla rīkotāji atved filmu pie skatītāja vai nelielas “viena burbuļa” skatītāju grupas un dokumentē filmas pirmizrādi klātienē. Pēc filmas seansa notiek jautājumu un atbilžu sesija/autora diskusija ar skatītājiem. Skatītāju grupas apjoms atkarīgs no tobrīd spēkā esošajiem ierobežojumiem, taču festivāla – filmas komanda sola, ka tie būs aizrautīgi skatītāji!

 

Ja iespējams un droši, autors diskusijā piedalās klātienē, ja tas nav iespējams, autors pieslēdzas tiešsaistē.

 

Tā kā festivāla filmas uzņemšana notiek ierobežotos apstākļos, septiņos klātienes seansos tiek demonstrēta viena no paredzētajām festivāla programmām Baltijas fokuss. Viens atsevišķš seanss tiek rīkots festivāla konkursa Artdocfest filmai “Gunda.”

 

Abu konkursa programmu Artdocfest un Baltijas Fokuss žūrijas skatās filmas uz lielā ekrāna. Programmas Artdocfest žūrija strādā klātienē, programmas Baltijas fokuss žūrija strādā attālināti no savām mītnes zemēm.

 

3. maijā notiek noslēguma ceremonija, tiek paziņoti uzvarētāji un pasniegtas balvas.

 

Tāpat no 1.-3. maijam festivāla ietvaros notiks dokumentālā kino simpozijs.

 

1. maijā plkst. 11.00 starptautiska diskusija “Dokumentālista misija pasaulē bez barikādēm jeb ko šodien būtu filmējis Podnieks?” Piedalās Baltijas valstu kinematogrāfisti (formāts: tiešsaiste, angļu val.) 

 

2. maijā plkst. 11.00 Rīgas Domē notiks Latvijas dokumentālistu diskusija “Dokumentālistu pēcpusdienas snauda.” Piedalās Latvijas dokumentālisti ierobežotā skaitā. (formāts: klātiene, tiešsaiste, latviešu val.)

 

3. maijā plkst. 11.00 Rīgas Domē notiks filozofa Ulda Tīrona saruna ar režisoru, filmas “Gunda” autoru Viktoru Kosakovski. (formāts: klātiene, angļu val.)

 

Reportāžas no filmu pirmizrādēm, simpozija un festivāla noslēguma tiek raidītas tiešsaistē, publicētas festivāla mājaslapā, kā arī tiek komunicētas ar plašsaziņas tīklu un kanālu palīdzību.

 

Plašai publikai kinoteātrī visas festivāla filmas tiks izrādītas š.g. augustā. Tad pat notiks arī tikšanās ar to autoriem.

 

Festivāla filmas uzņemšanas un norises laikā tiks nodrošināti visi valstī uz to brīdi spēkā esošie drošības pasākumi.

 

Detalizēta informācija par festivālu, filmām un jaunāko notikumu pārskats atrodams www.artdocfest.com

 

Festivāla un simpozija partneri un atbalstītāji ir Rīgas dome, kā arī Latvijas Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Nacionālais kino centrs un vairāki starptautiski fondi. Festivāla partneri ir ASV televīzijas kanāls Current time un vācu televīzijas kanāls Deutche Welle. Informatīvais atbalsts: portāls Kino raksti, portāls Delfi, portāls www.lsm.lv, LTV

 

Kontakti, filmu programmmas un sīkāka informācija www.artdocfest.com un https://www.facebook.com/IDFF-Artdocfest-Riga-100811758353279/

Citas aktualitātes
Splendid Garden kino dārzā skatāms šīs sezonas hīts - Fransuā Ozona skandalozais, jaunības mīlas stāsts ETE 85!
16.06.21

Kinoprovokators Fransuā Ozons atgriežas jaunībā – astoņdesmito gadu mūzika un stils, brīvdienas Francijas piekrastē un saules pielietas jūtas.

Vairāk
KINO VASARA SĀKAS ŠEIT. SPLENDID GARDEN
09.06.21

Splendid Palace savu kino terasi atklās ar skandalozo Ozona filmu “1985. gada vasara”

Vairāk
Piesakies prestižā Venēcijas Filmu festivāla žūrijā!
26.04.21

Ja esi jaunietis līdz 25 gadiem, kinoteātris Splendid Palace sadarbībā ar Europa Cinemas sniedz Tev izdevību piedalīties konkursā  un cīnīties par iespēju jau septembrī nokļūt starp 27 Eiropas kino cienītājiem Venēcijas Filmu festivāla žūrijā.

Vairāk
Piedāvājam Vitālija Manska filmas
22.04.21

Gaidot dokumentālo filmu festivālu “Artdocfest/Rīga” un pasaules dokumentālo filmu pirmizrādes.

Vairāk
Pavasara kino – Splendid Palace piedāvā labākās erotikas īsfilmas tiešsaistē!
19.04.21

Aprīlī un maijā kinoteātris Splendid Palace piedāvā iespēju piedalīties erotikas īsfilmu festivālā “Best Erotic Shorts 2”. Pašlaik viens no aktuālākajiem kino žanriem – īsfilmas.

Vairāk