lv en
Starptautiskā dokumentālā kino festivāla Artdocfest/Rīga paziņojums par festivāla norisi

08.02.21

Pirmais starptautiskais dokumentālā kino festivāls Artdocfest/Rīga ir sagaidījis pavasari un izziņo savus 2021. gada norises datumus: 28. aprīlis - 3. maijs.

atceraties, sākotnēji festivāla norise bija paredzēta 2020. gada novembrī, taču tas tika pārcelts saistībā ar valstī ieviesto ārkārtas situāciju.

 

Šajā laikā mēs esam rūpīgi vērojuši, kas notiek ar kino festivāliem pasaulē un sapratuši, ka svarīgākais ir paturēt dzīvu kino burvības nervu. Mēs esam nosargājuši savu programmu un pārliecību, ka tikai dzīvā saiknē starp skatītājiem un filmu veidotājiem, pirmizrāžu burvībā uz lielā ekrāna, un padziļinātās nozares pārstāvju diskusijās slēpjas patiesā nozīme tam, ko mēs saucam par īstu kino festivālu. Kaut vai mazākā formātā, kaut vai ierobežotākā amplitūdā.

 

Tāpēc festivāls Artdocfest/Rīga nolēmis nepāriet uz straumēšanas formātu internetā pat gadījumā, ja ārkārtas situācija Latvijā aprīļa beigās vēl nebūs atcelta. Mēs esam sagatavojuši risinājumus, par kuriem ziņosim, tuvojoties festivāla atklāšanas dienai. Jebkurā gadījumā žūrija skatīsies filmas uz lielajiem ekrāniem. Uzvarētāji tiks nosaukti un 3. maijā svinīgā ceremonijā tiks pasniegtas balvas. Iespaidi būs. Viss būs droši!

 

Atkārtosimies: tieši kā un kādā formātā tas viss noritēs, būs atkarīgs no pandēmijas apkarošanas veiksmēm, valstī noteiktajiem ierobežojumiem un mūsu komandas radošajiem risinājumiem. Uz tikšanos ar Reālo kino Reālajā pasaulē!

 

Ja gadījumā aprīļa beigās Latvijā tomēr vēl būs aizliegta pulcēšanās masu publiskos pasākumos, tad plānojam sarīkot atkārtotus filmu seansus un tikšanos ar to autoriem tūlīt pēc pandēmijas beigām, tā lai visiem interesentiem būtu iespēja izbaudīt festivāla programmu pilnībā.

 

Festivāla un simpozija atbalstītāji ir Rīgas dome, kā arī Latvijas Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Nacionālais kino centrs un vairāki starptautiski fondi. Festivāla partneri ir ASV televīzijas kanāls Current time, vācu televīzijas kanāls Deutsche Welle un kinoteātris Splendid Palace. Informatīvais atbalsts: portāls Kino raksti, portāls Delfi, Latvijas televīzija.

 

Kontakti, filmu programmmas un sīkāka informācija www.artdocfest.com un https://www.facebook.com/IDFF-Artdocfest-Riga-100811758353279/, kā arī pa tālruni: 22026320 (izpilddirektore Ilze Pelnēna)

Citas aktualitātes
Golden Globe weekend – kino balvas Zelta globuss gaidīšanas svētki tavās mājās!
23.02.21

Splendid Palace piedāvā PIRMS-PIRMIZRĀDES īpašos seansus divām izcilām, “Zelta globusam” nominētām filmām, kas šogad izpelnījušās daudz uzslavu no profesionāļiem, kritiķiem un festivālu skatēs guvušas publikas atsaucību.

Vairāk
Operas "Aīda" tiešraide no Bastīlijas operas tiek atcelta
05.02.21

Ņemot vērā valstī esošo epidemioloģisko situāciju, operas "Aīda" tiešraide no Bastīlijas operas tiek atcelta.

 

 

Vairāk
Plānotie seansi un ekskursijas kinoteātrī tiek pārcelti uz vēlāku laiku
04.01.21

Ņemot vērā visā valsts teritorijā izsludinātās ārkārtējās situācijas stāvokļa pagarināšanu līdz 2021. gada 6. aprīlim kinoteātris "Splendid Palace" visus decembrī plānotos kino repertuāra seansus pārceļ uz vēlāku laiku. Kā arī tiek atcelti plānotie Privātie seansi un Ekskursijas kinoteātrī.

Vairāk
Fotosesija greznajās kinoteātra telpās
08.12.20

Rīko fotosesiju kinoteātra “Splendid Palace” krāšņajās un izsmalcinātajās telpās, radot šarmantus un elegantus foto.

Vairāk
Privāts kinoseanss
08.12.20

Visa kino zāle jums vieniem? Saki, ka tas nav iespējams? Ir!

Vairāk
Nāc un izzini kinoteātri "Splendid Palace"!
08.12.20

Iepazīsti kino “Splendid Palace” unikālās ēkas vēstures nianses un neparastās, krāšņās neorokoko stilā veidotās telpas, kas glabā ne vienu vien leģendu un stāstu par aizraujošiem notikumiem gandrīz simts gadu ilgajā kinoteātra pagātnē!

Vairāk