lv en
Starptautiskais dokumentālā kino festivāls "Artdocfest/Riga" pārcelts uz nākamā gada martu

09.11.20

Saistībā ar ārkārtas situāciju valstī, festivāla organizētāji paziņo par neiespējamību rīkot festivālu Artdocfest/Rīga tam paredzētajā formātā un laikā – festivāla un industrijas pasākuma norise bija paredzēta no 2020.gada 26. novembra līdz 1. decembrim.

Šajā ārkārtas situācijā festivāla organizatori ir pieņēmuši lēmumu atteikties no festivāla tiešsaistes versijas un ir pārliecināti, ka tikai dzīvā saiknē starp skatītājiem un filmu veidotājiem, pirmizrāžu burvībā uz lielā ekrāna un padziļinātās nozares pārstāvju diskusijās slēpjas patiesā nozīme tam, ko mēs saucam par īstu kino festivālu.

 

Tomēr festivāls netiek atcelts un kino svētki notiks!

 

Īstā, rūpīgi sagatavotā festivāla klātienes versija tiek pārcelta uz 2021. gada martu. Festivāla organizatori centīsies saglabāt visu, ieskaitot iecerēto filmu un industrijas pasākumu laika grafiku, žūriju, kā arī atklāšanas koncertu par godu Jura Podnieka 70. gadu jubilejai Rīgas Doma baznīcā ar maestro Gidona Krēmera un "Kremerata Baltica" piedalīšanos.

 

Taču šobrīd, lai iepriecinātu kino skatītājus un turpinātu interesentu saikni ar augstas klases kino mākslas darbiem arī ārkārtas situācijas apstākļos, oranizatori ir sagatavojuši alternatīvu festivāla versiju tiešsaistē, kas norisināsies iepriekš paredzētajā festivāla norises laikā no 2020. gada 26. novembra līdz 1. decembrim. 

 

Šajā laikā katru dienu Latvijas publikai bez maksas tiks piedāvāta viena nesen starptautiskus panākumus un atzinību guvusi filma. Filmai tiks nodrošināts tulkojums – subtitri latviešu vai angļu valodā. Tiešsaistes festivāla programma tiks izziņota tuvākajās dienās www.artdocfest.com

 

Festivāla un simpozija partneri un atbalstītāji ir Rīgas dome, kā arī Latvijas Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Nacionālais kino centrs un vairāki starptautiski fondi. Festivāla partneri ir ASV televīzijas kanāls Current time un vācu televīzijas kanāls Deutche Welle. Informatīvais atbalsts: portāls Kino raksti, portāls Delfi, Latvijas televīzija. 

 

Kontakti, filmu programmmas un sīkāka informācija www.artdocfest.com un https://www.facebook.com/IDFF-Artdocfest-Riga-100811758353279/

Citas aktualitātes
Atklāta “Splendid Palace” vasaras vakaru sezona
05.06.24

Ar Žaka Demi vasarīgo mūziklu “Rošforas meitenes” 5. jūnija vakarā tika atklāta kinoteātra “Splendid Palace” brīvdabas kino sezona “Splendid Garden”. 

Vairāk
Franču Klermonferānas kinofestivāla atzītākās īsfilmas kinoteātrī “Splendid Palace”
28.05.24

Kinoteātris "Splendid Palace" sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā aizsāk jaunu kino iniciatīvu un piedāvā trīs jūnija vakaros noskatīties Francijas Klermonferānas īsfilmu festivāla programmu.

Vairāk