lv en
Starptautiskais franču kino festivāls kinoteātrī “Splendid Palace” 14.-15.jūlijā

09.07.21

Atzīmējot Francijas valsts nacionālos svētkus – Bastīlijas ieņemšanas dienu 14.jūlijā visā pasaulē notiek “Starptautiskais franču kino festivāls”, kura ietvaros vairāk nekā 30 valstīs tiek izrādītas jaunākās Francijā veidotās filmas. 

Festivāla mērķis ir svinēt kino atgriešanos uz lielajiem ekrāniem, kas šogad simboliski sakrīt ar Kannu kinofestivāla laiku. Arī Latvija piedalās šajā festivālā ar divu jaunu Francijā veidotu filmu pirmizrādēm, kuras tiks izrādītas kinoteātrī “Splendid Palace” 14. un 15.jūlijā.

14.jūlijā 19:00 un 15.jūlijā 20:00 filmas “PARFĪMS” (Les parfumes) pirmizrāde. Tas ir aizkustinošs stāsts par draudzību, darbu un dzīvi, kas piesātināts ar izsmalcinātu parfīmu aromātiem. Gregory Magne filma vēsta par pasaulē slavenu degunu Annu, kura rada dažādus aromātus un pārdod savu neticamo talantu. Annai darbs ir viņas kaislība un dzīves jēga. Taču, kā tas bieži mēdz būt, šādiem radošiem cilvēkiem, kuri ir tik ļoti aizrāvušies ar savu darbu un ir savā jomā talantīgi, ne vienmēr ir labs un patīkams raksturs. Reiz Anna nolīgst šoferi, kurš pilnībā maina viņas dzīvi. Vienkāršais auto vadītājs kļūst par viņas palīgu un parāda, ka dzīve nesastāv tikai no darba, pat ja tas ir tik mīļš.

15.jūlijā 18:00 un 16.jūlijā 20:15 filmas “DNS” pirmizrāde. Nēža (Maivena) - skaistule ar tādu radu pulku kā Eimijai Vainhausai - ir iemanījusies satikt gan ar karstasinīgo māti (Fanija Ardāna), gan ar patmīlīgo māsu (Marina Vakta), gan ar vienmēr ironizējošo bijušo draugu (Luī Garels), taču pavisam apjūk, kad no dzīves aiziet mīļais vectēvs. Viņa ilgais, raibais mūžs sācies Alžīrijā un beidzies Parīzē. Vectēvs atstājis Nēžai mantojumā ne vien spriganu raksturu, bet arī identitātes problēmas, kas satrauc vairākas mūsdienu franču paaudzes. Nēža izšķiras par DNS testu, taču sirds jau likusi izvēlēties, negaidot tā rezultātu...

Režisore un aktrise Maivena (“Mans karalis”) savā vispersoniskākajā filmā “DNS” ir sapulcinājusi spožas zvaigznes. 2020. gadā filma bija iekļauta Kannu, Sansebastjanas un Cīrihes kinofestivāla programmā.

Pirmizrādes viesus sagaidīsim ar dzirkstošu atspirdzinājumu un suvenīriem no UniFrance. Filmu pirmizrādes notiek sadarbībā ar filmu izplatītājiem SIA “Best film” un SIA “A-One Latvija”.

Kino apmeklētājam jābūt derīgam Covid-19 vakcināciju vai izslimošanu apliecinoša sertifikātam, ieejas biļetei un personu apliecinošam dokumentam.

Biļetes cenas: pieaugušajiem 7.30 EUR, studentiem 5.50 EUR, skolēniem, senioriem un personām ar invaliditāti 4.50 EUR.

Sīkāk par filmu seansu laikiem un biļetēm, iespējams uzzināt: www.splendidpalace.lv un Facebook / Instagram profilā:@kinosplendidpalace

Kinoteātris Splendid Palace ir Rīgas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Rīgas nami” struktūrvienība.

Citas aktualitātes
Artdocfest/Riga 2021 izziņo festivāla filmu izrādes klātienē
03.09.21

Starptautiskais dokumentālā kino festivāls Artdocfest/Riga ziņo, ka pandēmijas dēļ pārceltie filmu seansi plašai publikai notiks š.g. 3 .- 9.septembrī kinoteātrī Splendid Palace.

Vairāk
Stand Up komēdija atgriežas Rīgā!
13.07.21

31. jūlijā notiks Riga Stand Up apvienības pārbaudes koncerts, kur Latvijas labākie komiķi stastīs savus jaunos jokus.
Pasākuma norises vieta: Splendid Garden, Elizabetes 61. Sākums 19:00. Ieeja no 18:00.

Vairāk
Dokumentāls stāsts par Frīdu Kalo / Frida. Viva la Vida.
22.06.21

Filma pasvītro Frīdas Kalo gara divas puses: no vienas puses – revolucionāri un mūsdienu feministiskās mākslas pionieri, no otras – cilvēku, sava sakropļotā ķermeņa un mokpilno attiecību upuri.

Vairāk
Atsākam filmu seansus Mazajā zālē
22.06.21

Katru ceturtdienu un piektdienu pieejami filmu seansi Mazajā zālē, ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus.

Vairāk
Splendid Garden kino dārzā skatāms šīs sezonas hīts - Fransuā Ozona skandalozais, jaunības mīlas stāsts ETE 85!
16.06.21

Kinoprovokators Fransuā Ozons atgriežas jaunībā – astoņdesmito gadu mūzika un stils, brīvdienas Francijas piekrastē un saules pielietas jūtas.

Vairāk
KINO VASARA SĀKAS ŠEIT. SPLENDID GARDEN
09.06.21

Splendid Palace savu kino terasi atklās ar skandalozo Ozona filmu “1985. gada vasara”

Vairāk