lv en
Starptautiskais franču kino festivāls kinoteātrī “Splendid Palace” 14.-15.jūlijā

09.07.21

Atzīmējot Francijas valsts nacionālos svētkus – Bastīlijas ieņemšanas dienu 14.jūlijā visā pasaulē notiek “Starptautiskais franču kino festivāls”, kura ietvaros vairāk nekā 30 valstīs tiek izrādītas jaunākās Francijā veidotās filmas. 

Festivāla mērķis ir svinēt kino atgriešanos uz lielajiem ekrāniem, kas šogad simboliski sakrīt ar Kannu kinofestivāla laiku. Arī Latvija piedalās šajā festivālā ar divu jaunu Francijā veidotu filmu pirmizrādēm, kuras tiks izrādītas kinoteātrī “Splendid Palace” 14. un 15.jūlijā.

14.jūlijā 19:00 un 15.jūlijā 20:00 filmas “PARFĪMS” (Les parfumes) pirmizrāde. Tas ir aizkustinošs stāsts par draudzību, darbu un dzīvi, kas piesātināts ar izsmalcinātu parfīmu aromātiem. Gregory Magne filma vēsta par pasaulē slavenu degunu Annu, kura rada dažādus aromātus un pārdod savu neticamo talantu. Annai darbs ir viņas kaislība un dzīves jēga. Taču, kā tas bieži mēdz būt, šādiem radošiem cilvēkiem, kuri ir tik ļoti aizrāvušies ar savu darbu un ir savā jomā talantīgi, ne vienmēr ir labs un patīkams raksturs. Reiz Anna nolīgst šoferi, kurš pilnībā maina viņas dzīvi. Vienkāršais auto vadītājs kļūst par viņas palīgu un parāda, ka dzīve nesastāv tikai no darba, pat ja tas ir tik mīļš.

15.jūlijā 18:00 un 16.jūlijā 20:15 filmas “DNS” pirmizrāde. Nēža (Maivena) - skaistule ar tādu radu pulku kā Eimijai Vainhausai - ir iemanījusies satikt gan ar karstasinīgo māti (Fanija Ardāna), gan ar patmīlīgo māsu (Marina Vakta), gan ar vienmēr ironizējošo bijušo draugu (Luī Garels), taču pavisam apjūk, kad no dzīves aiziet mīļais vectēvs. Viņa ilgais, raibais mūžs sācies Alžīrijā un beidzies Parīzē. Vectēvs atstājis Nēžai mantojumā ne vien spriganu raksturu, bet arī identitātes problēmas, kas satrauc vairākas mūsdienu franču paaudzes. Nēža izšķiras par DNS testu, taču sirds jau likusi izvēlēties, negaidot tā rezultātu...

Režisore un aktrise Maivena (“Mans karalis”) savā vispersoniskākajā filmā “DNS” ir sapulcinājusi spožas zvaigznes. 2020. gadā filma bija iekļauta Kannu, Sansebastjanas un Cīrihes kinofestivāla programmā.

Pirmizrādes viesus sagaidīsim ar dzirkstošu atspirdzinājumu un suvenīriem no UniFrance. Filmu pirmizrādes notiek sadarbībā ar filmu izplatītājiem SIA “Best film” un SIA “A-One Latvija”.

Kino apmeklētājam jābūt derīgam Covid-19 vakcināciju vai izslimošanu apliecinoša sertifikātam, ieejas biļetei un personu apliecinošam dokumentam.

Biļetes cenas: pieaugušajiem 7.30 EUR, studentiem 5.50 EUR, skolēniem, senioriem un personām ar invaliditāti 4.50 EUR.

Sīkāk par filmu seansu laikiem un biļetēm, iespējams uzzināt: www.splendidpalace.lv un Facebook / Instagram profilā:@kinosplendidpalace

Kinoteātris Splendid Palace ir Rīgas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Rīgas nami” struktūrvienība.

Citas aktualitātes
98. sezonas notikums: franču kulta filma AMĒLIJA atzīmē 20. gadskārtu
10.09.21

10. septembrī plkst. 19:00 kinoteātris Splendid Palace par godu savai 98. kino sezonai atzīmē leģendāras franču filmas “Amēlija” (Amélie, 2001) jubileju, pozitīvi krāšņā gaisotnē. 

Vairāk
Artdocfest/Riga 2021 izziņo festivāla filmu izrādes klātienē
03.09.21

Starptautiskais dokumentālā kino festivāls Artdocfest/Riga ziņo, ka pandēmijas dēļ pārceltie filmu seansi plašai publikai notiks š.g. 3 .- 9.septembrī kinoteātrī Splendid Palace.

Vairāk
Filma "Gorbačovs. Paradīze" iekļūst Eiropas Kino akadēmijas gada izlasē
26.08.21

Eiropas Kino akadēmija (European Film Academy, EFA) izziņojusi gada labāko dokumentālo filmu izlasi, kas var pretendēt uz 2021. gada Eiropas Kino akadēmijas balvām.

Vairāk
Tradicionālās Baltijas filmu dienas – šogad 24. un 25. augustā!
24.08.21

Nu jau piekto reizi augusta nogalē, leģendārā Baltijas ceļa laikā, notiks Baltijas filmu dienas – bezmaksas seansi, kuros kinoskatītājiem katrā no trim Baltijas valstīm tiek piedāvātas vairākas kaimiņvalstu filmas.

Vairāk