lv en
Stāsts par slaveno Ņujorkas Apollo teātri uz Splendid Palace lielā ekrāna

16.10.20

2020. gada 28. oktobrī plkst. 20.00 dokumentālā kino un amerikāņu mūzikas cienītāji ir aicināti uz kinoteātri “Splendid Palace” noskatīties dokumentālās filmas “Apollo teātris” vienīgo seansu Rīgā.

Šādu unikālu iespēju piedāvā Amerikas Savienoto Valstu (ASV) vēstniecība Latvijā.

 

Filmā Apollo teātris (The Apollo, 2019, režisors Roger Ross Williams) stāstīts par slavenā Ņujorkas Apollo teātra vēsturi un mūsdienu notikumiem. Tie ir dokumentāli arhīva kadri, mūzika, dejas, komēdiju šovi – viss, kas  raksturo leģendāro teātri. Intervijas ar māksliniekiem un īpašniekiem, kas vairāk kā 85 gadu garajā Apollo teātra vēsturē ir bijuši saistīti ar šo namu. Filmā atainota melnādaino mākslinieku cīņa agrākajos laikos un mūsdienās. Apollo ir ietekmējis ne vien Ņujorkas un ASV, bet visas pasaules mūzikas vēsturi, turklāt tā ir vieta, kura kalpojusi kā mājvieta daudziem šobrīd starptautiski slaveniem māksliniekiem. Piemēram, Aretai Frenklinai (Aretha Franklin), Ellai Fidžeraldai (Ella Fitzgerald), Daienai Rosai un grupai The Supremes (Diana Ross & The Supremes), Stīvijam Vonderam (Stevie Wonder), grupai The Jackon 5, Bilijai Holidejai (Billie Holiday), Džimijam Hendriksam (Jimi Hendrix) un citiem.

 

Filmas Apollo teātris režisors Rodžers Ross Viljams ir pirmais afroamerikāņu režisors, kurš ar savu režisēto Prudences mūzika (Music by Prudence) 2010. gadā ieguva Amerikas kinoakadēmijas balvu “Oskars” par dokumentālo īsfilmu.

 

Paralēli filmu uzņemšanai Viljams darbojas Kinofilmu mākslas un zinātņu akadēmijas valdē un mentora programmā Nairobi, kas atbalsta Āfrikas filmu veidotājus. Nesen viņš kļuva arī par Āfrikas lielākā Laikmetīgās mākslas muzeja Zeitz pilnvarnieku.

Filmas Apollo teātris treileri var noskatīties šeit.

 

Ar The Americam Film Showcase programmas atbalstu kinoteātrī Splendid Palace varēs noskatīties vēl trīs citas dokumentālās filmas, kuras ataino un skatītājiem ļauj labāk izprast ASV kultūru, sabiedrību, ikdienu, attiecības, izklaidi un tradīcijas:

  • 2020. gada 25. novembrī Solo uz klints (Free Solo, 2018), režisori Dzimmijs Čins (Jimmy Chin), Elizabete Čai Vasereli (Elizabeth Chai Vasarhelyi);
  • 2020. gada 16. decembrī Džeza vēstnieki (The Jazz Ambassadors, 2018), režisors Hugo Bērklijs (Hugo Berkeley);
  • 2021. gada 27. janvārī Pats nezināmākais (The Most Unknown, 2018), režisors Aians Čeinijs (Ian Cheney).

 

The American Film Showcase programma sniedz iespēju visā pasaulē izrādīt godalgotas un mūsdienīgas ASV dokumentālās un neatkarīgās filmas. To atbalsta ASV valsts departamenta Izglītības un kultūras departaments (State Department’s Bureau of Educational and Cultural Affair) un veido Dienvidkalifornijas kinematogrāfijas universitāte (University of Southern California School of Cinematic Arts).

 

Šī izdevība redzēt dokumentālās filmas ir bez maksas. Tā kā apmeklētāju skaits kino seansa laikā ir ierobežots, lūgums iepriekš reģistrēties, aizpildot pieteikuma anketu ŠEIT. Potenciālie skatītāji, kuri būs reģistrējušies, ieejas biļetes uz dokumentālo filmu varēs saņemt pirms seansa kinoteātra “Splendid Palace” kasē.

Citas aktualitātes
Plānotie seansi un ekskursijas kinoteātrī tiek pārcelti uz vēlāku laiku
04.01.21

Ņemot vērā visā valsts teritorijā izsludinātās ārkārtējās situācijas stāvokļa pagarināšanu līdz 2021. gada 7. februārim kinoteātris "Splendid Palace" visus decembrī plānotos kino repertuāra seansus pārceļ uz vēlāku laiku. Kā arī tiek atcelti plānotie Privātie seansi un ekskursijas kinoteātrī.

Vairāk
Fotosesija greznajās kinoteātra telpās
08.12.20

Ir iespēja rīkot fotosesiju kinoteātra “Splendid Palace” krāšņajās un izsmalcinātajās telpās, radot šarmantus un elegantus foto.

Vairāk
Privāts kinoseanss
08.12.20

Visa kino zāle jums vieniem? Saki, ka tas nav iespējams? Ir!

Vairāk
Nāc un izzini kinoteātri "Splendid Palace"!
08.12.20

Iepazīsti kino “Splendid Palace” unikālās ēkas vēstures nianses un neparastās, krāšņās neobaroka stilā veidotās telpas, kas glabā ne vienu vien leģendu un stāstu par aizraujošiem notikumiem gandrīz simts gadu ilgajā kinoteātra pagātnē!

Vairāk
Valsts svētkos sirdīs būsim kopā un vienoti Latvijai!
18.11.20

Sveicam Jūs Latvijas Republikas 102. dzimšanas dienā!

Vairāk
“Splendid Palace” skatītākās “Lielais Kristaps” filmas balvu saņem “Dvēseļu putenis”
15.11.20

Neierastos apstākļos 2020. gada 15. novembrī tika paziņoti Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” laureāti, tajā skaitā kinoteātra “Splendid Palace” apmeklētākā latviešu filma. Šogad īpašo balvu saņēma filma “Dvēseļu putenis”.

Vairāk