lv en

Izzini kino vēsturi

Kino vēstures izstāde

Aicinām ikvienu interesentu darba laikā, kad ir atvērts kinoteātris, apmeklēt izstādi par Latvijas un pasaules kino vēsturi. Izstādes apmeklējums ir bez maksas.

Izstāde ataino Latvijas un pasaules kino vēstures gaitu, apzinoties latviešu kino vietu un kinoteātra “Splendid Palace” lomu gandrīz 100 gadus senos procesos.

Visos laikos kinoteātris “Splendid Palace” ir bijis Latvijas kino nozīmīga prezentācijas vieta. Tas atspoguļojas dokumentos, citētajās periodikas slejās, senās un jaunās fotogrāfijās.

Latvijas kino vēsture ir ritējusi un parādījusies uz kinoteātra lielā ekrāna vairāku paaudžu skatītāju acu priekšā. Sākot ar melnbalto mēmo kino, kad kinoteātrim bija savs izcils orķestris Otto Karlī vadībā un kordebalets, līdz pat skaņas ēras sākumam, kad šeit bija pirmā vieta Rīgā, kur varēja baudīt šo novitāti.

Politisko varu maiņu dēļ cieta arī Latvijas kino, tomēr turpināja attīstīties līdzi laikam un politisko situāciju atspoguļoja filmu piedāvājumā. Kinoteātra repertuārā vienmēr bijusi sava vieta gan trofeju filmām, gan krievu kinomatogrāfam.

Latvijai atgūstot neatkarību, valstī mainījās informatīvā telpa un cilvēku gaume. Arvien lielāka vieta repertuārā tika ierādīta kvalitatīvam kino no visas pasaules.

Izstādē stilizētos baltos ekrāna laukumos ir informācija par nacionālo kino katrā desmitgadē. Tam apkārt uz krāsu fona – par pasaules kino attiecīgajā desmitgadē.

Kaut arī izstādē ir saglabāta laika hronoloģija, tai nav strikta sākuma un beigu punkta. To var baudīt no jebkura fakta, filmas vai desmitgades paša skatītāja izvēlētā trajektorijā, virtuāli to savienojot ar savu kino skatīšanās pieredzi.
 

Kino tagadne jau rīt būs vēsture!