lv en

Oļegs

E-pasts: splendid@riga.lv

Oļegs

Latvija, Lietuva, Beļģija, Francija, 2019

Drāma

Režisors: Juris Kursietis

Garums: 108 min

Scenārija autors: Juris Kursietis

Operators: Bogumil Godfrejow, Matyas Veress

Mākslinieks: Laura Dišlere

Producents: Alise Ģelze, Aija Bērziņa

Lomās: Valentin Novopolskij (LT), Dawid Ogrodnik (PL), Anna Próchniak (PL),  Adam Szyszkowski (PL), Guna Zariņa (LV)

Vecuma ierobežojums: Ieteicamais vecums 12+

Filma latviešu, angļu, krievu, poļu, franču, flāmu valodās ar subtitriem latviešu un krievu valodā

Oļegs, vēloties tikt galā ar parādu nastu, mēģina sakārtot savu dzīvi un dodas peļņā uz Beļģiju, bet pēc darba vietas pazaudēšanas un sasaistīšanās ar poļu mafiju, attopas savas dzīves dziļākajā bezdibenī.

Viņš iekārtojas tur darbā savā profesijā - kā gaļas atkaulotājs gaļas kombinātā, taču peļņas iespējas pasliktina tas, ka Oļegs ir nepilsonis. Pēc konflikta darba vietā Oļegs paliek svešā valstī bez ienākumiem, tādēļ viņš pieņem nesen iepazītā poļa Andžeja piedāvājumu nākt viņa paspārnē.

Sākotnēji viss šķiet gludi - Oļegs tiek iekārtots darbā Andžeja firmā, kur viņa nodarbošanās ir saules kolektoru uzstādīšana. Tomēr pēc algas neizmaksāšanas seko konflikts ar poļiem. Pēc neveiksmīga mēģinājuma atrast ko citu Briselē, tiek panākts izlīgums. Pamazām atklājas Andžeja īstā daba. Oļegam izgatavo viltotu poļu pasi un apsola iekārtot jaunā darba vietā. Solījumi netiek pildīti, soli pa solim Andžejs Oļegu salauž gan fiziski, gan psiholoģiski.

Bez naudas, dokumentiem un telefona ziemas aukstumā Oļegam nav kur glābties. Kad ir sasniegts viszemākais eksistences punkts, viņam tomēr pietiek spēka atsperties un celties augšup.