lv en

Paradīze 89

E-pasts: splendid@riga.lv

Paradīze 89

Latvija, 2018

Ģimenes filma

Režisore: Madara Dišlere

Garums: 89 min

Scenārija autors: Madara Dišlere

Operators: Gints Bērziņš

Mākslinieks: Aivars Žukovskis

Producents: Aija Bērziņa, Alise Ģelze

Lomās: Līva Ločmele, Mantas Bendžius, Magda Lote Auziņa, Marta Ģertrūde Auzāne , Evelīna Ozola, Guna Zariņa, Nauris Puntulis, Ivars Krasts, Kaspars Gods, Inga Apine, Sergey Petrov, Kaspars Gods, Kristaps Ķeselis, Baiba Broka

Vecuma ierobežojums: Ieteicamais vecums 7+ 

Filma latviešu valodā ar subtitriem krievu valodā

Rīdzinieces Paula un Laurēns vasaras brīvlaikā ierodas pie māsīcām Maijas un Lindas, kuras dzīvo idilliskā mazpilsētā. Pieaugušo nepieskatītā četru meiteņu komanda bauda brīvību, iztēlojoties, kā ir būt pieaugušām.

Maija, idealizējot savu reti klātesošo mammu Ievu un iejūtoties mātes lomā, uzņemas meiteņu sadzīves vadīšanu. Paulai pēc telefona sarunas ar savu māti rodas sajūta, ka arī viņas vecāki šķiras, – viņa ir apjukusi. Spriedzi kāpina televīzijas ziņas par satraucošiem notikumiem, un meiteņu attiecības kļūst saspīlētas.

Paulā aug kareivīgums, un viņa nolemj rīkoties, cerot, ja Latvija atgūs brīvību, jaunā situācija izvērsīsies par labu visiem – māsīcu māte Ieva atgriezīsies pie savām meitām, nejaušam paziņam, lietuvietim Jonasam nebūs jāslēpjas no iesaukuma Padomju armijā un viņa ar Laurēnu tiks mājās un saglābs brūkošo ģimeni.

Televīzija sludina ārkārtas stāvokli valstī. Ar cerību Paula viena dodas uz “Baltijas ceļu”.