lv en
Festivāls “Baltijas pērle”

21.09. - 29.09.2023.

Pirkt biļeti

„Baltijas pērle” ir viens no senākajiem kino festivāliem Baltijas valstīs – tas aizsācies 1993. gadā un uzskatāms par vērienīgāko un nozīmīgāko kino notikumu Latvijā.

„Baltijas pērle” ir iemantojusi savu labo slavu un skatītāju atzinību, izrādot jaunākās neatkarīgā kino filmas, pasaules kino klasiku un dižo režisoru retrospektīvas. Piedāvāto filmu klāsts tiek rūpīgi izvēlēts no Eiropā visaugstāk vērtēto kino festivālu programmām, ņemot vērā kino profesionāļu, kritiķu un auditorijas viedokli.

 

No 2004. gada „Baltijas pērle” ir atteikusies no konkursa programmas, žūrijas un balvām, formāta ziņā kļūstot par „festivālu festivālu” – programmā akcentētas lielākajos starptautiskajos kino forumos godalgotās filmas, tiek atklātas jaunas personības Eiropas kino un sniegta iespēja noskatīties atjaunotos kino šedevrus programmā „Pasaules kino klasika”.

 

Katru gadu festivāls rīko seminārus un meistarklases profesionāļiem un kino cienītājiem no Baltijas un Austrumeiropas valstīm. Festivāla viesu vidū bijuši tādi slaveni Eiropas aktieri un režisori kā Kšištofs Zanussi, Klauss Marija Brandauers, Folkers Šlēndorfs, Pīters Grīnevejs, Maksimilians Šells, Verners Hercogs, Maikls Jorks, Andrejs Končalovskis, Aki Kaurismeki, Aleksejs Germans, Patriss Šero, Ištvans Sabo, Irži Mencels, Margarēta fon Trota, Ježi Hofmans. Dažādos gados par festivāla goda prezidentiem tika ievēlēti tādas kino zvaigznes kā Vija Artmane, Džina Lolobridžida, Katrīna Denēva, Pjērs Rišārs, Alēns Delons un citi.

 

Nozīmīgas diskusijas, īpašie pasākumi festivāla viesiem, kā arī sociālie un izglītojošie projekti ir neatņemama daļa no festivāla programmas. Divdesmit divu gadu pastāvēšanas laikā festivālam izdevies sapulcēt kuplu un uzticīgu kino cienītāju auditoriju, kā arī attīstīt un nostiprināt sadarbību ar starptautiskiem kino festivāliem, kino kompānijām, neatkarīgiem producentiem un ārvalstu vēstniecībām.

 

Vairāk informācijas šeit.

Visi festivāli
Nacionālā kino balva "Lielais Kristaps" Datums: 01.02. - 4.02.2024.

Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps” norisināsies no 1. līdz 4. februārim 2024. gadā.

 

RIGA IFF 2023 Datums: 12.10. - 22.10.2023.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIGA IFF) šogad notiks 10. reizi un jubilejas gada programma norisināsies no 12. līdz 22. oktobrim. 

Īsfilmu festivāls "Manhattan Short" Datums: 06.10. - 08.10.2023.

"Manhattan Short" - lielākais īsfilmu festivāls pasaulē.