lv en
RIGA IFF 2023

12.10. - 22.10.2023.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIGA IFF) šogad notiks 10. reizi un jubilejas gada programma norisināsies no 12. līdz 22. oktobrim. 

Atzīmējot festivāla desmitgadi, RIGA IFF skatītājiem piedāvās šī gada nozīmīgākos kino darbus un prestižākajos kino festivālos godalgotas filmas, kas izgaismo aktuālās kino tendences un būtiskākos laikmetīgā kino autorus.

 

Profesionālu vietējo un ārvalstu kuratoru komandas veidotā programma tiks izrādīta 11 dienu garumā kinoteātros "Splendid Palace" un "Forum Cinemas" Rīgā; daļa RIGA IFF filmu būs skatāma arī tiešsaistē visā Latvijas teritorijā. Biļetes uz filmu seansiem un citām programmas norisēm var iegādāties festivāla mājaslapā rigaiff.lv un "Biļešu servisa" tirdzniecības vietās.

 

RIGA IFF desmito – jubilejas – sezonu iedzīvina devīze "10 ir tikai skaitlis. Piedzīvojumi nav saskaitāmi". Deviņās festivāla programmas sadaļās vienkopus satiksies spožākie kino darbi, drosmīgas autoru debijas, arī pilnmetrāžas un īsmetrāžas konkursu seansi.

 

Gaidāmi gan ziemeļvalstu akcenti NORDIC HIGHLIGHTS sadaļā, gan centieni aptvert laikmetīgā vācvalodīgā kinematogrāfa garu sadaļā ZEITGEIST DEUTSCHLAND, īpašas režisoriem Džimam Džarmušam un Rojam Andersonam veltītas retrospektīvas izlases un filmas visai ģimenei sadaļā KIDS’ REEL. Plašo filmu programmu papildinās muzikāli pārsteigumi, grāmatu atvēršanas svētki un nozares pārstāvju lekcijas.

 

Jau RIGA IFF pirmās nedēļas nogalē tiks izrādītas vairākas festivāla populārākās filmas – Vima Vendersa oda laimīgo cilvēku dzīvei “Jaukās dienas” (Perfect Days), kulta režisores Džoenas Hogas filma “Mūžīgā meita” (The Eternal Daughter) ar Tildu Svintoni gan mātes, gan meitas lomās un Sandensas kino festivāla skatītāju balvas ieguvēja, Selīnas Songas kino debija “Pagājušās dzīves” (Past Lives). Iezīmēsies arī Džimam Džārmušam veltītās retrospekcijas aprises – 14. oktobrī “Splendid Palace” tiks izrādīta autora debijas pilnmetrāžas filma “Dīvaināk nekā paradīzē” (Stranger than Paradise), savukārt dienu vēlāk norisināsies antivesterna “Mironis” (Dead Man) seanss. 

 

Godalgotu un kritiķu atzītu filmu seansi gaidāmi visa festivāla garumā – RIGA IFF programmā iekļautas arī tādas filmas kā Kannu laureāte, tiesas drāma “Kritiena anatomija” (Anatomy of a Fall) un Toda Heinsa melodrāma “Maijs decembrī” (May December) ar Džulianu Mūru, Natāliju Portmani un Čārlzu Meltonu galvenajās lomās. Tiks izrādīts arī režijas klasiķa Pecolda triloģijas turpinājums “Liesmojošās debesis” (Afire), leģendārā britu režisora Kena Louča jaunākā filma “Vecais ozols” (The Old Oak) un citi aktuālās kino sezonas darbi.

 

Kino piedzīvojumiem varēs nodoties arī jaunākie kino skatītāji – jau piektdien “Splendid Palace” Mazajā zālē gaidāms ģimenes filmas “Piedzīvojumi Ašas zemē” (Adventures in the Land of Asha) seanss, bet nedēļas nogalē tiks izrādītas divas franču animācijas meistaru radītas pilnmetrāžas animācijas filmas “Nina un eža noslēpums” (Nina and Hedgehog’s Secret) (14. oktobrī plkst. 13.00) un “Siroko un vēju valstība” (Sirocco and the Kingdom of Air Streams) (15. oktobrī plkst. 13.00). Sestdien, 14. oktobrī, notiks arī īpašs relaksētais animācijas īsfilmu seanss, kas piemērots kā mazāko skatītāju pirmā kino pieredze kinoteātrī un piedzīvojums bērniem ar funkcionāliem apgrūtinājumiem vai autiskā spektra traucējumiem.

 

Jau 13. septembrī pēc filmas “Totēms” (Totem), Meksikas kandidatūras Amerikas Kinoakadēmijas balvai “Oskars”, seansa tiks ievadīts diskusiju cikls “Sarunas pie lielā ekrāna”, kas tapis sadarbībā ar sabiedrisko attiecību aģentūru “Golin Riga”. Visa festivāla garumā skatītāji aicināti uz seansiem “ar pievienoto vērtību” – paneļdiskusijām, kurās pēc filmu seansiem vienkopus tiks pulcēti eksperti. Sarunu mērķis ir ne tikai apspriest filmas, bet arī šķetināt tajās aktualizētos jautājumus untēmas, par kurām ikdienas gaitās uzsākt sarunu var būt grūti. Pilnu diskusiju cikla programmu var apskatīt festivāla mājaslapā rigaiff.lv/sarunas

 

Sestdienas pievakarē norisināsies viens no festivāla īpašajiem notikumiem – kultūrtelpu “Hanzas Perons” ieskandinās festivāla desmitgadei veltīts koncerts “RIGA IFF uz Perona”. Tā ietvaros ar koncertu uzstāsies mākslinieks, mūziķis un kino mūzikas autors Alekss Žangs Hungtajs (Alex Zhang Hungtai / Dirty Beaches), kas piedalījies arī RIGA IFF 2022. gada sezonas laureātfilmas “Dievzeme” (Godland) skaņu celiņa tapšanā, bet nakts skanējumu turpinās elektroniskās mūzikas duets “Giant Swan”.

Visi festivāli
Nacionālā kino balva "Lielais Kristaps" Datums: 01.02. - 4.02.2024.

Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps” norisināsies no 1. līdz 4. februārim 2024. gadā.

 

Festivāls “Baltijas pērle” Datums: 21.09. - 29.09.2023.

„Baltijas pērle” ir viens no senākajiem kino festivāliem Baltijas valstīs – tas aizsācies 1993. gadā un uzskatāms par vērienīgāko un nozīmīgāko kino notikumu Latvijā.

Īsfilmu festivāls "Manhattan Short" Datums: 06.10. - 08.10.2023.

"Manhattan Short" - lielākais īsfilmu festivāls pasaulē.